کد خبر: ۱۱۸۴
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۵۳ ]

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: همچنان تفکر دولت، برای کسب درآمد، تفکر نفتی است و ما در مجلس به دنبال رفع این مساله هستیم و شرط ماندگاری زنگنه در سمتش، توجه به روش های دیگر است.

به گزارش نه وار نیوز; مصطفی طاهری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: امروز در شرایط خاص اقتصادی، سیاسی و منطقه ای به سر می بریم اما دغدغه همه ما در وضعیت کنونی، معیشت مردم است.

وی با بیان اینکه قیمت ارز به 30 هزار تومان رسیده و با آشفتگی در بازار مواجه هستیم، تصریح کرد: قشر زیادی از مردم با سختی زندگی را سپری می کنند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل بیکاری در جامعه، افزود: ما در مجلس باید دو اقدام کوتاه مدت و بلند مدت انجام دهیم.

وی با بیان اینکه اقدام کوتاه مدت شامل کم کردن بخشی از دغدغه های مردم است، اضافه کرد: رویکرد بلند مدت شامل این است که چه کنیم تا این مسائل برطرف شود.

طاهری با اشاره به اینکه حمایت از 60 میلیون نفر از نظر معیشتی و 20 میلیون نفر به صورت ویژه از جمله برنامه‌های کوتاه مدت محسوب می‌شود، ادامه داد: در بعد نظارتی هم برنامه‌های مختلفی در راستای یک نظارت هوشمند پیگیری می کنیم.

وی با بیان اینکه درک جدی از مشکلات مردم در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، یادآور شد: همه مشکلات اقتصادی برای ما ملموس است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس با بیان اینکه دولت 100 هزار میلیارد اوراق عرضه کرده است، افزود: همچنان تفکر، برای درآمد، تفکر نفتی است و ما در مجلس به دنبال رفع این مساله هستیم.

وی یکی از راه های مورد نظر را دریافت مالیات اعلام کرد و گفت: اما هدف ما مالیات بر عائدی سرمایه است و هدف ما مالیات بر تولید نخواهد بود.

طاهری با بیان اینکه موضوع فرآورده های نفتی و پتروپالایشگاه ها پیگیری جدی می شود و درباره فروش آن هیچ مشکلی وجود ندارد، ادامه داد: با این روش ها تحریم ها را دور زده و از سویی ارزش افزوده دو برابری به دنبال دارد.

وی شرط ماندن زنگنه را در سمت خود، پرداختن به این مسائل مذکور اعلام کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با اشاره به اینکه در زمینه پروژه های نیمه تمام استان زنجان،پیگیری ها صورت می‌گیرد، یادآور شد: پیست دوچرخه سواری استان، پروژه دو بانده شدن راه آهن، استادیوم و ... مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه نیروگاه شماره دوی زنجان به صورت جدی مورد پیگیری قرار می گیرد و فاز نخست آن با تخصیص اعتبار مورد نیاز فروردین ماه افتتاح خواهد شد، یادآور شد: پروژه پتروشیمی زنجان هم دارای مشکلاتی است که مورد پیگیری قرار گرفته است.

طاهری با بیان اینکه سعی بر توسعه صنایع موفق در استان داریم، افزود: در بخش شهری، پروژه های مهمی در دست پیگیری بود که شامل پروژه خیابان پادگان، پروژه سبزه میدان و باغ هاشمی نژاد با عنوان یک پارک 13 هکتاری می شود.

وی در زمینه حاشیه های اخیر در زمینه مجلس به ویژه موضوع خودروها، گفت: من استاد دانشگاه هستم و درآمد مناسبی هم داشتم اما در تهران امکان اجاره منزل نداشتم و مجلس شورای اسلامی هم این نیاز را تامین نکرده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس به دلیل هزینه بالای ارائه خودرو و اختصاص راننده، ترجیح داد که خودروهایی در اختیار نمایندگان به صورت اقساطی قرار دهد که این حواشی پیش آمد.

وی با بیان اینکه اختصاص ارز 4200 تومان عامل فساد است و باید یکسان سازی شود، گفت: اگر ارز آزادسازی شود از رانت های پیش آمده جلوگیری خواهد شد.

طاهری با بیان اینکه چند نرخی شدن ارز موجب افزایش فساد در حوزه اقتصاد شده است، یادآور شد: ما به دنبال آزاد سازی نرخ ارز هستیم.

*بدسلیقگی در مدیریت ارزی کشور را دچار مشکلات کرد

وی در زمینه نرخ ارز، با تاکید بر اینکه آیا دولت عامل گرانی ارز است یا نه، سند قطعی ندارم ولی گران شدن آن در تامین اموال ریالی دولت موثر است، افزود: ما زمانی ذخیره ارزی خوبی داشتیم که بد بدسلیقگی شده و به صورت ارز 4200 تومانی ارائه شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع تحریم و استفاده بهینه نکردن از ذخایر موجب شده به این نقطه برسیم، گفت: اما قطعا قابل مدیریت به شرایط زیر 20 هزار تومان است و باید به این نقطه هم برسد.

وی با بیان اینکه ما تا زمانی که سامانه هوشمند نداشته و رصد هوشمندی نداشته باشیم، بسیاری از امور شفاف نخواهد شد، افزود: یک پارچه سازی سامانه های اقتصادی از جمله اهداف ما محسوب می شود.

طاهری با اشاره به اینکه بیش از 5 میلیون خودرو در کشور داریم که صاحبان آن چند خودرویی هستند، افزود: این اطلاعات باید سامانه محور باشد و مورد رصد قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه با رصد اطلاعات، می‌توان نقدینگی را هدایت کرد، ادامه داد: بیشتر نقدینگی در حوزه دلالی است و اگر این نقدینگی به سمت تولید رود، قیمت دلار به زیر یک هزار تومان می رسد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه شفافیت در داده ها و اطلاعات برای 10 کالا به صورت هوشمند  مورد پیگیری قرار می‌گیرد، گفت: این اقدام درباره همه کالاها صورت می‌گیرد و اینکه به قول رئیس جمهور نباید به حساب مردم سرکشی کرد را قبول ندارم و این حرف اشتباه است.

وی با بیان اینکه یک مدیر به خاطر ترک فعل در کشور ما، محکوم نمی‌شود، گفت: باید در این زمینه قانونگذاری شود و مجلس به دنبال آن است.

انتهای پیام/

 

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • یکشنبه ۱۷ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۷ درجه
 • کمترین دما : -۳ درجه
 • بیشترین دما : ۹ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۱۵
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۳۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۷
 • غروب آفتاب : ۱۸:۱۶
 • اذان مغرب : ۱۸:۳۴
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۵