کد خبر: ۱۲۲۵
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۰۱ ]
سفر مقام آمریکایی به آلمان برای رایزنی درباره ایران، درخواست پارلمان اروپا برای مجازات عربستان سعودی، انتقاد «الهان عمر» از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و واکنش شورای همکاری خلیج فارس به تحولات قره باغT از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به لفاظی تهدیدآمیز ترامپ علیه ایران نیز اشاره کرد.

به گزارش نه وار نیوز; سفر مقام آمریکایی به آلمان برای رایزنی درباره ایران، درخواست پارلمان اروپا برای مجازات عربستان سعودی، انتقاد «الهان عمر» از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و واکنش شورای همکاری خلیج فارس به تحولات قره باغT از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به لفاظی تهدیدآمیز ترامپ علیه ایران نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز جمعه در مصاحبه با «راش لیمبو»، مجری محافظه کار یک برنامه رادیویی، با به کار بردن الفاظی رکیک و به دور از عرف دیپلماتیک، دوباره جمهوری اسلامی ایران را تهدید کرد.

ترامپ در این مصاحبه با تکرار ادعاهای قلدرمآبانه خود گفت: «ایران این را می داند و به آن اخطار شده است. اگر شما [ایران] دور و بر ما بگردید، اگر کار بدی علیه ما انجام دهید، ما با شما کاری می کنیم که هرگز سابقه نداشته است».

لفاظی تهدید آمیز ترامپ علیه ایران/سفر مقام آمریکایی به آلمان برای رایزنی درباره ایران/ درخواست پارلمان اروپا برای مجازات عربستان سعودی/ انتقاد «الهان عمر» از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

این نخستین باری نیست که رئیس جمهور آمریکا آشکارا از الفاظ رکیک و توهین آمیز استفاده می کند. در مارس گذشته نیز ترامپ پیش از سخنرانی خود در خصوص بیماری کرونا از الفاظ رکیک استفاده کرد. همچنین در اکتبر ۲۰۱۹ وی در یک پیام توئیتری با حمله به دموکراتها آنها را متهم کرد که «وقت و انرژی همه را برای… [واژه ای رکیک] تلف می کنند».

ناظران می گویند مشخص نیست، آیا به کار بردن الفاظ رکیک از سوی ترامپ در برنامه زنده رادیویی و تلویزیونی مجاز است یا خیر؟

با این حال، «کمیسیون ارتباطات فدرال» آمریکا اعلام کرد، قوانین فدرال «پخش محتوای موهن، بی شرمانه و کفرآمیز را ممنوع می کند». ولی بنا به گفته این کمیسیون، معیار نهایی برای ارزیابی محتوای پخش شده به شرایط بستگی دارد.

سفر مقام آمریکایی به آلمان برای رایزنی درباره ایران

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از سفر «الیوت آبرامز» به آلمان برای دیدار با نمایندگانی از کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان و همچنین اتحادیه اروپا خبر داد.

هدف از سفر آبرامز که نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و ونزوئلاست، رایزنی در باب سیاست تعامل با ایران، پاسخگو کردن این کشور از بابت اتهامات حقوق بشری، عدم رفع تحریم‌های تسلیحاتی و همچنین اقدام بین‌المللی در مواجهه با برنامه هسته‌ای آن عنوان شده است.

صحبت درباره اتهامات حقوق بشری ونزوئلا و موضع‌گیری علیه انتخابات پارلمانی این کشور که ماه دسامبر برگزار خواهد شد از دیگر محورهای این سفر دو روزه بود که در بازه زمانی ۱۷ تا ۱۸ مهر انجام شد.

لفاظی تهدید آمیز ترامپ علیه ایران/سفر مقام آمریکایی به آلمان برای رایزنی درباره ایران/ درخواست پارلمان اروپا برای مجازات عربستان سعودی/ انتقاد «الهان عمر» از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

این در حالی است که ساعاتی پیش، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان، در واکنش به تحریم هجده موسسه مالی ایران توسط وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد: ما در سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران مشارکت نمی‌کنیم و همواره مخالفت خود را با اجرای این سیاست ابراز کرده‌ایم.

در همین رابطه، «ماریا آدِبار» سخنگوی وزارت خارجه آلمان، نیز در نشستی خبری با انتقاد از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، گفت: این تحریم‌ها ارسال کالاهای بشردوستانه به ایران را باز هم دشوارتر می‌کند و این از دیدگاه ما در دوران کرونا نشانه خوبی نیست و به این اقدام انتقاد داریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان با اشاره به مواضع کشورش درباره سیاست فشار حداکثری آمریکا گفت: ما مرتب با تحریم‌های فرامرزی و فرا سرزمینی آمریکا مخالفت کرده‌ایم و در این باره همواره تاکید می‌کنیم که باید این امکان باشد تا تجارت بشردوستانه انجام شود.

وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا روز گذشته در اقدامی خصمانه هجده بانک ایرانی را تحت تحریم‌های جدید قرار داد.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است، این وزارتخانه پس از رایزنی با وزارت خارجه این کشور نهادهای مالی ایران را برای قرار دادن در لیست تحریم‌ها شناسایی کرده است.

درخواست پارلمان اروپا برای مجازات عربستان سعودی

اعضای پارلمان اروپا روز پنجشنبه طرحی را تصویب کردند تا نقض حقوق بشر توسط عربستان سعودی را محکوم کنند.

این نهاد قانونگذار اروپایی همچنین با تصویب این طرح از اتحادیه اروپا خواسته در مورد میزبانی نشست پیش‌روی گروه۲۰ در این کشور باز‌نگری و این کشور را به دلیل قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار سعودی و برخی مسائل حقوق بشر مجازات کند.

به نوشته «دویچه وله»، این طرح در دومین سالگرد قتل جمال خاشقجی به تصویب رسیده و یکی از قوی‌ترین اطلاعیه‌های سیاسی پارلمان اروپاست که تاکنون برای عربستان سعودی در نظر گرفته شده است.

لفاظی تهدید آمیز ترامپ علیه ایران/سفر مقام آمریکایی به آلمان برای رایزنی درباره ایران/ درخواست پارلمان اروپا برای مجازات عربستان سعودی/ انتقاد «الهان عمر» از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

«مارک تارابلا»، نماینده بلژیکی پارلمان اروپا در این خصوص گفته: «همه ما از اهمیت عربستان سعودی برای ثبات خاورمیانه و به عنوان یکی از شرکای اتحادیه اروپا آگاهیم؛ با این حال، این موضوع نباید بهانه‌ای برای نقض حقوق بشر باشد.»

وی در ادامه با اشاره به قتل خاشقجی و عدم در نظر گرفتن مجازات برای قتل وی تأکید کرد، برخی شخصیت‌های دیگر عربستانی نیز همچنان بدون اتهام در زندان هستند.

تارابلا افزود: «به همین دلایل، ما با تصویب این طرح از "فن در لاین" و "چارلز میشل" قویاً می‌خواهیم، حضور اتحادیه اروپا در نشست گروه ۲۰ که توسط ولی‌عهد "محمد بن سلمان" در ماه نوامبر برنامه‌ریزی شده را باز‌نگری کنند.»

وی همچنین گفت: «این موضوع فرصتی را برای اتحادیه اروپا فراهم می‌کند تا سازگاری با ارزش‌های خود را نشان دهد و در نظر نگرفتن مجازات‌ برای جرم‌هایی که در عربستان رخ می‌دهند، به مشروعیت نشناسند.»

نشست گروه بیست قرار است بیستم و بیست و یکم ماه نوامبر (یکم و دوم آذر ماه) مجازی برگزار شود.

پارلمان اروپا همچنین شدیداً اقدام عربستان سعودی برای نگه داشتن برده مانند ده‌ها هزار مهاجر آفریقایی در کمپ‌ها را نیز محکوم کرد.

پارلمان اروپا در حالی این اقدام عربستان را محکوم کرده که بررسی‌های روزنامه تلگراف در ماه گذشته نشان داد که هزاران مرد، زن و کودک در این کمپ‌ها زندانی شدند تا از گسترش ویروس کرونا در این کشور جلوگیری شود. این افراد در این کمپ‌ها مجبور شدند در کنار یکدیگر غذا بخورند و بخوابند.

انتقاد «الهان عمر» از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

«الهان عمر» عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا، در پیام خود که در توئیتر منتشر شده با انتقاد از تحریم های جدید ایالات متحده علیه ایران نوشت: این تحریم‌های جدید خرید غذا و دارو را برای مردم ایران سخت‌تر و نزدیک‌ترین متحدان ما را (ازما) دورتر می‌کند و مطلقا هیچ چیزی به منافع آمریکا نمی‌افزاید. مثل همیشه ترامپ، پمپئو و آبرامز به شکل حیرت‌انگیزی بی‌رحم و از لحاظ راهبردی سردرگم هستند.

لفاظی تهدید آمیز ترامپ علیه ایران/سفر مقام آمریکایی به آلمان برای رایزنی درباره ایران/ درخواست پارلمان اروپا برای مجازات عربستان سعودی/ انتقاد «الهان عمر» از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه شب در بیانیه‌ای با هدف به زانو درآوردن مردم ایران اعلام کرد، شرکت تامین سرمایه امین، بانک کشاورزی، بانک مسکن، بانک رفاه کارگران، بانک شهر، بانک اقتصاد نوین، بانک قرض الحسنه رسالت، بانک حکمت ایرانیان و بانک ایران زمین بخشی از تحریم‌شدگان امروز توسط آمریکا هستند.

انتهای پیام /

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • یکشنبه ۱۷ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۴ درجه
 • کمترین دما : -۳ درجه
 • بیشترین دما : ۱۱ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۱۵
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۳۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۷
 • غروب آفتاب : ۱۸:۱۶
 • اذان مغرب : ۱۸:۳۴
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۵