کد خبر: ۱۲۶۲
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۳۴ ]
جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه نرخ وقوع جرایم در استان زنجان به غیر از تصادفات از نرم کشوری پایين تر است، گفت: با اقدامات صورت گرفته و ارائه آموزش های همگانی و دستگیری سارقان 96 درصد سرقت های منزل در سال جاری کشف شده است.

به گزارش نه وار نیوز; ایرج خانی پور در جلسه قرارگاه مبارزه با سرقت با اشاره به اینکه استان زنجان با 7 استان هم مرز است و از غرب کشور در مسیر ترانزیت کالا قرار دارد در بحث مبارزه با قاچاق اقدامات بسیار خوبی توسط پلیس استان با همکاری و همراهی مردم صورت گرفته است .

وی با تاکید بر اینکه استان زنجان یکی از استان های موفق در برگزاری مراسمات مذهبی در ایام محرم با رعایت تمامی سازوکارهای بهداشتی بوده است ، افزود : در بحث اشراف فرماندهی با تدابیر سردار فرمانده انتظامی استان زنجان پلیس استان رتبه برتر را در رده استان های همتراز کسب کرده است .

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه نرخ وقوع جرایم در استان زنجان به غیر از تصادفات از نرم کشوری پایين تر است ، بیان داشت : براي دستيابي به امنيت اجتماعي مطلوب در جامعه، جدي گرفتن مشاركت مردمي بسيار مهم و حائز اهمیت است لذا آگاهي بخشي و آموزش و بالا بردن دانش انتظامي شهروندان از جمله اقدامات مهم پيشگيرانه است که مي تواند در کاهش وقوع سرقت نقش بسزايي داشته باشد.

 وی با اشاره به کاهش وقوع سرقت منزل در استان گفت : با اقدامات صورت گرفته و ارائه آموزش های همگانی و دستگیری سارقان 96 درصد سرقت های منزل در سالجاری کشف شده است .

خانی پور با اشاره به نصب دوربین و استفاده از تجهیزات الکترونیکی در راستای هوشمند سازی پلیس ، گفت : استان زنجان از استان های موفق در بحث مبارزه با اراذل و اوباش است .

وی با تاکید بر اینکه تمام هدف پلیس در بحث پیشگیری از سرقت اعتماد و افزایش احساس امنیت در جامعه است ، گفت : مردم و دستگاه ها با همراهی و استفاده از ملزومات حفاظتی در پیشگیری از جرایم در کنار پلیس باشند .

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان به اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر و ارتقاء امنیت اجتماعی با رعایت تمامی سازوکارهای بهداشتی در سالجاری اشاره و تصریح کرد : اجرای این طرح ها رضایتمندی مردم را در پی داشته که هدف اصلی پلیس هم رضایتمندی و احساس امنیت مردم است .

وی با بيان اينكه نظر به تغييرات و پيچيدگي جرايم و بهره گيري از نرم افزارها، سخت افزارها و اينكه در مقابله با برخي آسيب‌ها دچار چالش هستيم، تاكيد كرد: راهكارهاي فائق آمدن بر مشكلات، اتخاذ تدابير و روش‌هاي متناسب با تغييرات اجتماعي در جامعه است.

خانی پور با اشاره به اینکه فرهنگ سازی و آموزش با همراهی و همگامی مردم در حوزه امنیت اجتماعی ، راهبردی مطمئن و اثر بخش در پیشگیری از سرقت است ، گفت: یکی از مهمترین عوامل پیشگیری از سرقت آگاهسازی جامعه هدف است.

 وی با تاکید بر اینکه پیشگیری از سرقت باید هدفمند و منجر به ارتقاء احساس امنیت روانی و اعتماد عمومی به پلیس در جامعه شود ، تصریح کرد : تحقق اقدامات مهم پیشگیرانه می تواند در کاهش وقوع سرقت ها نقش اساسی داشته باشد.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان ارتقاء امنيت حاصل تعامل پليس با اقشار مختلف جامعه، دستگاه ها و نهادهاي مختلف عنوان کرد و بیان داشت: پليس هوشمند و جامعه محور، امروزه تحقق بخش مهمي از ماموريت ها و فعاليت هاي خود را در تعامل با اقشار مختلف مردم دنبال مي‌كند.

وی با تاکید بر ضرورت علمی پلیس در پیشگیری از سرقت گفت: پیشگیری از سرقت یکی ازمهمترین اولویت های پلیس در ارتقاء امنیت اجتماعی در جامعه به شمار می رود که این مقوله نیازمند توجه و اهمیت جدی از سوی نهادهای مختلف امنیتی است.

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • جمعه ۸ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۸
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : -۵ درجه
 • کمترین دما : -۶ درجه
 • بیشترین دما : ۳ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۲۷
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۵۲
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۹
 • غروب آفتاب : ۱۸:۰۷
 • اذان مغرب : ۱۸:۲۶
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۷