کد خبر: ۱۲۸۸
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۰۰ ]
.آمادگی ارتش سعودی و آمریکا برای عملیات در مرز یمن، اعلام آماده‌باش انصارالله برای انجام یک عملیات بزرگ در مرکز یمن، بیانیه نشست سه جانبه اردن، عراق و مصر و حمله وزیر اماراتی به فلسطینیان از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به بیانیه جنبش امل و حزب الله لبنان درباره مذاکره ترسیم مرز‌ها با اسرائیل نیز اشاره کرد.

به گزارش نه وار نیوز;به نقل از تابناک ؛آمادگی ارتش سعودی و آمریکا برای عملیات در مرز یمن، اعلام آماده‌باش انصارالله برای انجام یک عملیات بزرگ در مرکز یمن، بیانیه نشست سه جانبه اردن، عراق و مصر و حمله وزیر اماراتی به فلسطینیان از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به بیانیه جنبش امل و حزب الله لبنان درباره مذاکره ترسیم مرز‌ها با اسرائیل نیز اشاره کرد. دو جنبش حزب الله لبنان و جنبش امل در بیانیه‌ای مشترک به بیان نکاتی درباره ساختار هیات لبنانی مذاکره کننده با رژیم صهیونیستی درباره ترسیم مرز‌ها ـ که امروز چهارشنبه اولین نشست آن برگزار می شود ـ پرداختند.در این بیانیه آمده است: چارچوب توافقی که "نبیه بری" (رئیس پارلمان لبنان) درباره مذاکرات ترسیم مرز‌ها اعلام کرده در مقدمه آن بر تفاهم سال ۱۹۹۶ و قطعنامه ۱۷۰۱ اشاره شده که بر اساس آن نشست‌های دوره‌ای فقط میان افسران نظامی برگزار می‌شود، در نتیجه ساختار هیات لبنانی که در آن مقامات غیر نظامی نیز حضور دارند بر خلاف این چارچوب به شمار می‌آید.همچنین موضع جنبش امل و حزب الله لبنان بر اساس پایبندی به اصول ملی و مخالفت با کشیده شدن به خواسته دشمن صهیونیستی از طریق تشکیل هیات مذاکره کننده ـ که اکثر آن‌ها را شخصیت‌های سیاسی و اقتصادی تشکیل میدهند ـ اعلام میگردد که کامل با این رویداد مخالفت کرده و آن را خارج از چارچوب تفاهمی که بر اساس آن توافق حاصل شد، می‌داند که بر خلاف موضع لبنان و منافع عالی آن به شمار می‌آید و تسلیم شدن به خواسته اسرائیل ـ که خواستار عادی سازی به هر شکل ممکن است ـ می باشد.

 

بیانیه جنبش امل و حزب الله لبنان درباره مذاکره ترسیم مرزها با اسرائیل/آمادگی ارتش سعودی و آمریکا برای عملیات در مرز یمن/ اعلام آماده‌باش انصارالله برای انجام یک عملیات بزرگ در مرکز یمن/ بیانیه نشست سه جانبه اردن، عراق و مصر

جنبش امل و حزب الله خواستار بازگشت از این تصمیم و بازنگری در تشکیل هیات لبنانی است که بر اساس چارچوب توافق باشد.»

اخیرا منابعی در دفتر ریاست جمهوری لبنان تأکید کردند که هدف از مذاکرات غیر‌مستقیم با تل‌آویو برای ترسیم خطوط مرزی، بازپس‌گیری حقوق این کشور است، نه حرکت به سوی سازش با رژیم صهیونیستی.

مرز آبی دو طرف به علت وجود منابع نفت و گاز همواره مورد اختلاف بوده و رژیم صهیونیستی تا کنون مانع از بهره‌برداری لبنان از این منابع شده است.

آمادگی ارتش سعودی و آمریکا برای عملیات در مرز یمن

به نوشته یک وبگاه یمنی، ائتلاف سعودی قصد دارد عملیات نظامی وسیعی را در مرز با یمن انجام دهد و شروع به آموزش نیروهای جدید در پایگاه های خود کرده است.

وبسایت الخبر الیمنی، این خبر را به نقل از «منابع آگاه» در داخل دولت منصور هادی نقل کرده و نوشته است که ارتش سعودی بیش از یک ماه است، تعداد زیادی از نیروهای یمنی خود را از میان ارتش وابسته به منصور هادی بیرون کشیده و به نیروهای خود در مرزها نیز فراخوان داده تا در دوره آموزشی جدید در پادگان‌های ریاض، شرکت کنند و به جای آن‌ها، نیروهای جدید مستقر شده‌اند.
به گفته این مقام مطلع یمنی، نیروهای یمنی در کنار نیروهای سعودی در پایتخت عربستان آموزش می‌بینند و همزمان، روزانه نیرو و تجهیزات وسیعی از ریاض روانه مرزهای جنوبی می‌شوند.

بیانیه جنبش امل و حزب الله لبنان درباره مذاکره ترسیم مرزها با اسرائیل/آمادگی ارتش سعودی و آمریکا برای عملیات در مرز یمن/ اعلام آماده‌باش انصارالله برای انجام یک عملیات بزرگ در مرکز یمن/ بیانیه نشست سه جانبه اردن، عراق و مصر

همراه با آموزش گسترده نیروها و انتقال وسیع نیرو و تجهیزات به مرزها، وبگاه میدل ایست آی نیز چندی پیش نوشت که در تاریخ ۲۲ سپتامبر  ۱۰۱۸ مزدوران سودانی با کشتی وارد عربستان شده‌اند تا از آن‌جا به یمن اعزام شوند.

در کنار این‌ها، وزارت دفاع آمریکا نیز هفته گذشته از ورود فرماندهان نظامی به ریاض خبر داد و تصاویری از حضور این فرماندهان در پایگاه هوایی «امیر سلطان» منتشر شد.

اعلام آماده‌باش انصارالله برای انجام یک عملیات بزرگ در مرکز یمن

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن برای انجام عملیات گسترده‌تر در مرکز یمن آماده می‌شوند.

سرلشکر «عبداللطیف المهدی» رئیس عملیات مشترک دو منطقه چهارم و هفتم نظامی یمن (مناطق مرکزی یمن)، در یک نشست نظامی اضطراری با فرماندهان یگان‌های رزمی این دو منطقه، دستور بالا رفتن سطح آماده‌باش رزمی نیروها را صادر کرد.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بیش از ۷۰ روز است که عملیات در اطراف شهر راهبردی «مأرب» را آغاز کرده و در برخی مناطق به نزدیکی شهر رسیده‌اند. تسلط بر این شهر به عنوان مرکز اصلی حزب «الاصلاح» یمن و اصلی‌ترین نیروی حامی ائتلاف سعودی، می‌تواند روند جنگ را تغییر دهد.

بیانیه جنبش امل و حزب الله لبنان درباره مذاکره ترسیم مرزها با اسرائیل/آمادگی ارتش سعودی و آمریکا برای عملیات در مرز یمن/ اعلام آماده‌باش انصارالله برای انجام یک عملیات بزرگ در مرکز یمن/ بیانیه نشست سه جانبه اردن، عراق و مصر

پایگاه خبری المسیره به نقل از عبداللطیف المهدی، فرمانده نظامی یمن آورده است: «یمن از حالت دفاعی کاملا خارج شده است. ما در حال حاضر در چارچوب نبرد آزادسازی و استقلال، درصدد اجرای راهبرد هجومی هستیم.»

سرلشکر المهدی با بیان اینکه یمن، امروز در مرحله پیروزی‌های بزرگی است، گفت: «ما عزم خود را برای ورود به میدان نبرد تا آزادسازی کامل خاک کشورمان جزم کرده‌ایم.»

او افزود: «نیروهای ما در جبهه‌های مناطق مرکزی یمن، ابتکار عمل را در دست دارند و آماده انجام عملیات‌ گسترده‌تر هستند.»

فرمانده یمنی گفت: «منظور ما از آمادگی نیروهایمان این نیست که فقط مراقب دستاوردهای میدانی باشیم که تاکنون حاصل کرده‌ایم، بلکه در شرف انجام یک عملیات جدید گسترده‌تر و بزرگ‌تر هستیم.»

المهدی در پایان از عموم ملت یمن به دلیل حمایت و پشتیبانی آنها از مقاومت در برابر تجاوز ائتلاف سعودی با اعزام فرزندانشان به جبهه‌های نبرد یا مقاومت در شرایط جنگی قدردانی کرد.

بیانیه نشست سه جانبه اردن، عراق و مصر

نشست سه جانبه فؤاد حسین، أیمن الصفدی و سامح شکری، به ترتیب وزیران امور خارجه عراق، اردن و مصر برای بررسی سازوکار هماهنگی میان سه کشور در قاهره برگزار شد.

طبق این گزارش، سامح شکری در این نشست اظهار کرد: در نشست با وزیران خارجه عراق و اردن بر ضرورت توقف مداخلات منطقه‌ای در امور کشورهای عربی تأکید کردیم.

وزیر خارجه مصر عنوان کرد: همکاری سه جانبه در راستای منافع ملت‌های سه کشور است. توافق در بسیاری از زمینه‌ها حاصل شد و ما بر عدم مداخله در امور داخلی کشورهای عربی تاکید کردیم و دیدگاه‌های مشترک از بابت حفظ امنیت قومی عربی و چالش‌های فرا روی کشورهای عربی بررسی شد.

او خاطرنشان کرد، مسائل فلسطین، لیبی، سوریه و لزوم مقابله با تروریسم را بررسی و نیز به بررسی امنیت مالی پرداختیم و آخرین رویدادهای پرونده سد النهضه را ارزیابی کردیم.

بیانیه جنبش امل و حزب الله لبنان درباره مذاکره ترسیم مرزها با اسرائیل/آمادگی ارتش سعودی و آمریکا برای عملیات در مرز یمن/ اعلام آماده‌باش انصارالله برای انجام یک عملیات بزرگ در مرکز یمن/ بیانیه نشست سه جانبه اردن، عراق و مصر

وی افزود: همچنین ضرورت تشکیل کشور مستقل فلسطین در داخل مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی را مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

وزیر خارجه لیبی درباره پرونده لیبی هم گفت: مصر بر حل سیاسی بحران لیبی بدون مداخله خارجی و لزوم عدم تجاوز به خط سرت و جفره تاکید کرد. این گام‌ها در ازسرگیری مذاکرات سیاسی بین طرف‌های لیبیایی نمود پیدا می‌کند و مصر به حمایت از تلاش‌های سیاسی در لیبی ادامه می‌دهد و طرف‌های منطقه‌ای برای بی‌ثبات‌سازی لیبی تلاش می‌کنند که باید موضعی بین‌المللی در قبال این تلاش‌ها لحاظ شود.

ایمن الصفدی نیز با اشاره به حل و فصل مساله فلسطین تأکید کرد: تداوم منازعه و درگیری میان فلسطین و اسرائیل خطر و تهدیدی برای کل منطقه است.

وی در ادامه درباره بحران لیبی نیز تصریح کرد: باید به راه حل سیاسی دست یافت که امنیت لیبی و کشورهای همسایه آن را حفظ کند.

حمله وزیر اماراتی به فلسطینیان

«انور قرقاش»، وزیر مشاور دولت امارات عربی متحده در امور کشورهای خارجی، سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در فرانسه را به «بی‌وفایی» و «قدرنشناسی» متهم کرد.

او سه‌شنبه‌شب در توییتی نوشت: «از اظهارات سفیر فلسطین در پاریس و رفتار ناشکرانه او در رابطه با امارات غافلگیر نشدم. ما به این بی‌وفایی و نمک‌نشناسی‌ عادت کردیم و از گام‌ها و باورهای خودمان در حرکت به سوی آینده مطمئن هستیم».

رام‌الله: دیکتاتور امارات، با دم شیر بازی می‌کند

سلمان الهرفی، سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در فرانسه در گفت‌وگو با مجله فرانسوی «Le Point» «محمد بن زاید»، ولی‌عهد ابوظبی را دیکتاتور خوانده است.

او در این گفت‌وگو در واکنش به توافق سازش بین رژیم تل آویو و ابوظبی گفت: «بن‌زاید صرفاً دیکتاتور کوچکی است که به دنبال شهرت می‌گردد و با دم شیر بازی می‌کند».

انتهای خبر/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • سه شنبه ۱۲ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۳ درجه
 • کمترین دما : -۳ درجه
 • بیشترین دما : ۹ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۲۲
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۴۶
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۸
 • غروب آفتاب : ۱۸:۱۱
 • اذان مغرب : ۱۸:۲۹
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۶