کد خبر: ۱۳۱۷
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۰۰ ]

عقب نشینی هوشیار زیباری از مواضع خود علیه حشد الشبی، حملات توپخانه‌ای ارتش سعودی به مناطق مسکونی در صعده یمن، بازداشت جاسوس امارات در ترکیه و استقرار ارتش عراق در مرزهای نینوی-اربیل از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به گمانه زنی ها در مورد سفر نتانیاهو به امارات و بحرین نیز اشاره کرد.

به گزارش نه وار نیوز;به نقل از تابناک؛عقب نشینی هوشیار زیباری از مواضع خود علیه حشد الشبی، حملات توپخانه‌ای ارتش سعودی به مناطق مسکونی در صعده یمن، بازداشت جاسوس امارات در ترکیه و استقرار ارتش عراق در مرزهای نینوی-اربیل از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند.

در این میان، باید به گمانه زنی ها در مورد سفر نتانیاهو به امارات و بحرین نیز اشاره کرد.

به گزارش تابناک، پایگاه خبری عربی 21 به نقل از آنچه منابع موثق خواند، از سفر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به امارات و بحرین در  روزهای آینده خبر داد.

بنابراین گزارش، این نخستین سفر نتانیاهو به ابوظبی و منامه خواهد بود که پس از امضای توافق عادی سازی روابط انجام خواهد شد.البته منابع عربی در این باره جزئیات بیشتری را ارائه نکرده اند.

گمانه زنی ها در مورد سفر نتانیاهو به امارات و بحرین/عقب نشینی هوشیار زیباری از مواضع خود علیه حشد الشبی/ حملات توپخانه‌ای ارتش سعودی به مناطق مسکونی در صعده یمن/ بازداشت جاسوس امارات در ترکیه

از سوی دیگر، رسانه های عبری گزارش دادند که مقامات بحرین در نشستی مشترک با حضور منوچین و مقامات اسرائیلی توافق افتتاح سفارتخانه ها و برقراری روابط دیپلماتیک را در منامه امضا خواهند کرد.

امارات و بحرین 15 سپتامبر گذشته توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در کاخ سفید با نظارت آمریکا به امضا رساندند، این اقدام در بین مردم جهان اسلام، ملتهای اسلامی، عربی و ملت فلسطین با واکنش های متعددی روبرو شد و آنها اقدام سازشکارانه و خیانتکارانه این دو دولت عربی را محکوم کردند.

عقب نشینی هوشیار زیباری از مواضع خود علیه حشد الشبی

«هوشیار زیباری» از مسئولان ارشد حزب دموکرات کردستان عراق که پیش از این اظهاراتی ضد حشد شعبی مطرح کرده بود با عقب‌نشینی از این صحبت‌ها تاکید کرد: حشد شعبی یک نیروی مبارز است که نمی‌توان به آن توهین کرد.

زیباری در اظهارات تلویزیونی خود گفت: من به حشد شعبی حمله نکردم و برخی صحبت‌هایی را به من نسبت دادند که نگفته‌ام.

وی تصریح کرد که با این تفسیر از صحبت‌هایم در شبکه الحره به من خیانت کردند و ما روابط تاریخی با فرماندهان حشد شعبی و نیروهای آنها داریم.

گمانه زنی ها در مورد سفر نتانیاهو به امارات و بحرین/عقب نشینی هوشیار زیباری از مواضع خود علیه حشد الشبی/ حملات توپخانه‌ای ارتش سعودی به مناطق مسکونی در صعده یمن/ بازداشت جاسوس امارات در ترکیه

مسئول ارشد حزب دموکرات کردستان عراق خاطرنشان کرد که حشد شعبی یک نیروی مجاهد است که نمی‌توان به آن توهین و به فداکاری‌هایش تعدی کرد.

ده‌ها تن از طرفداران حشد شعبی اقدام به برگزاری تظاهرات در نزدیکی مقر حزب دموکرات کردستان عراق واقع در مرکز بغداد کردند.

این تظاهرات در واکنش به اظهارات اخیر «هوشیار زیباری» از مسئولان ارشد این حزب ضد حشد شعبی برگزار شد.

حساب‌های کاربری نزدیک به حشد شعبی کلیپ‌های ویدئویی منتشر کردند که نشان می‌دهد افراد با لباس‌های سیاه از اتوبوس‌ها پیاده شده و شروع به سردادن شعارهایی در حمایت از حشد شعبی و محکومیت اظهارات زیباری کردند.

روز گذشته هواداران سازمان حشد شعبی عراق برای برگزاری تظاهراتی علیه اهانت اخیر «هوشیار زیباری» وزیر پیشین دارایی به این سازمان دفاع مردمی فراخوان دادند.

پیش از این «عادل الکرعاوی» سخنگوی رسمی «جنبش انصارالله الأوفیا» عراق از تصمیم سازمان «الحشد الشعبی» برای شکایت علیه زیباری و نیز برگزاری تظاهراتی اعتراض‌آمیز به خاطر اهانت وی به این سازمان خبر داده بود.

حملات توپخانه‌ای ارتش سعودی به مناطق مسکونی در صعده یمن

حملات ددمنشانه نظامیان آل سعود و مزدوران آنها به مناطق مختلف یمن ادامه دارد.

بر اساس این گزارش؛ منابع یمنی ازحملات راکتی و توپخانه ای ارتش سعودی به مناطق مسکونی در منطقه رازح استان صعده، خبر دادند.

همچنین جنگنده های سعودی، منطقه الفرع در بخش کتاف در استان صعده را بمباران کردند.

همچنین مزدوران وابسته به ائتلاف تحت سرکردگی سعودی مناطقی از استان الحدیده را هدف حملات خود قرار دادند.

از سوی دیگر جنگنده های سعودی منطقه رحبه در استان مأرب را بمباران کردند.

در حملات خمپاره ای مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی به منطقه ای در تعز، یک کودک شهید و سه کودک دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که جنگنده های سعودی سه بار منطقه الخنجر در استان الجوف را بمباران کردند.

بازداشت جاسوس امارات در ترکیه

یک مسئول امنیتی ترکیه که خواست نامش فاش نشود گفت که دستگاه اطلاعاتی ترکیه یک فرد مظنون به جاسوسی علیه اعراب در ترکیه را بازداشت کرده است.

به گفته این مسئول، فرد بازداشتی به جاسوسی اعتراف کرده است.

طبق گزارش وبگاه «عربی ۲۱»، فرد بازداشت با گذرنامه غیراماراتی به ترکیه سفر کرده است اما مسئولان ترکیه به اسناد مخفی دست یافته‌اند که ارتباط این فرد با امارات را نشان می‌دهد.

گمانه زنی ها در مورد سفر نتانیاهو به امارات و بحرین/عقب نشینی هوشیار زیباری از مواضع خود علیه حشد الشبی/ حملات توپخانه‌ای ارتش سعودی به مناطق مسکونی در صعده یمن/ بازداشت جاسوس امارات در ترکیه

ترکیه سال گذشته نیز دو فرد مظنون به جاسوسی علیه اعراب از جمله شخصیت‌های سیاسی و دانشجویان را بازداشت کرد و مشخص شد این فرد برای امارات جاسوسی می‌کرده است.

استقرار ارتش عراق در مرزهای نینوی-اربیل

یک منبع امنیتی خبر داد که نیروهای سازمان الحشد الشعبی از برخی مناطق بین استانهای نینوی و اربیل واقع در شمال این کشور خارج شده‌اند.

این منبع به پایگاه خبری «شفق نیوز» گفت که نیروهای لشکر 30 الحشد، به طول 10 کیلومتر، از مناطق مجاور مرزهای اربیل خارج شدند و کنترل این مناطق را در اختیار ارتش عراق قرار دارند.

وی خبر داد که 15 مرکز امنیتی در این منطقه احداث شده و علاوه بر نیروهای ارتش، نیروهای وابسته به ستاد عملیات نینوی نیز در این مراکز مستقر شدند. این مراکز از سمت شرق، بین اربیل و نینوی قرار دارد.

گمانه زنی ها در مورد سفر نتانیاهو به امارات و بحرین/عقب نشینی هوشیار زیباری از مواضع خود علیه حشد الشبی/ حملات توپخانه‌ای ارتش سعودی به مناطق مسکونی در صعده یمن/ بازداشت جاسوس امارات در ترکیه

در همین ارتباط، «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز بر ادامه عملیات پیشدستانه الحشد الشعبی و ارتش عراق برای مبارزه با تروریسم در مرز عراق با سوریه تاکید کرد.

رسول»گفت: به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح، نیروهای امنیتی بر تامین امنیت مرزهای عراق به خصوص مرز سوریه متمرکز شده‌اند.

او با اشاره به عملیات‌های منحصر به فرد و پیشدستانه نیروهای امنیتی عراق برای حفظ مرز با سوریه گفت: این نیروها طی مقطع گذشته و با چند عملیات کمین، تعداد زیادی قاچاقچی و تروریست را دستگیر کردند. سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت: تروریست‌های دستگیر شده از عناصر گروهک داعش و از میان اتباع خارجی و برخی سوری بودند.

رسول با بیان اینکه تمرکز واحدهای امنیتی بر کسب اطلاعات محرمانه برای دستگیری تروریست‌ها در مرز با سوریه است، گفت: عملیات‌های کماندویی توسط هواپیماهای ارتش عراق و در برخی اوقات حمله به برخی مخفیگاه‌های داعش در عمق صحرا از جمله راه‌های دستگیری تروریست‌ها در مرز با سوریه است، علاوه بر اینکه برج‌های مراقبت و دوربین‌های حرارتی هم در همه ساعات شبانه روز همه نوار مرزی عراق را کنترل می‌کنند.

این مقام نظامی عراق تصریح کرد: مرزهای عراق با سوریه به مسافت ۶۰۵ کیلومتر با عملیات‌های ویژه و پیشدستانه نیروهای الحشد الشعبی در بخش‌هایی از آن و در بخش‌های دیگر توسط ارتش عراق کنترل می‌شود که همه این نیروها، تحت فرمان فرمانده کل نیروهای مسلح و نظارت وزیر دفاع و رئیس ستاد ارتش به تحکیم امنیت در نوار مرزی مشغولند.

 
 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • جمعه ۱۵ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۳ درجه
 • کمترین دما : ۱ درجه
 • بیشترین دما : ۶ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۱۸
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۴۲
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۸
 • غروب آفتاب : ۱۸:۱۴
 • اذان مغرب : ۱۸:۳۲
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۶