کد خبر: ۱۳۳۳
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۲۴ ]
سفر مخفیانه مقام کاخ سفید به سوریه برای دیدار با مقامات دمشق، فراخوان داعش برای هدف قرار دادن عربستان، اعدام ۸ جوان عراقی توسط افراد مسلح ناشناس و درخواست رسمی اسرائیل از بحرین برای افتتاح سفارت از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به واکنش پامپئو به انقضای محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران نیز اشاره کرد.

به گزارش نه وار نیوز; به نقل از تابناک: سفر مخفیانه مقام کاخ سفید به سوریه برای دیدار با مقامات دمشق، فراخوان داعش برای هدف قرار دادن عربستان، اعدام ۸ جوان عراقی توسط افراد مسلح ناشناس و درخواست رسمی اسرائیل از بحرین برای افتتاح سفارت از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به واکنش پامپئو به انقضای محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران نیز اشاره کرد.

 مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در واکنش به پایان تحریم تسلیحاتی ایران واکنشی مضحک نشان داده و مدعی شده خرید و فروش اسلحه با ایران نقض قطعنامه شورای امنیت است.

وی گفت: ما از اختیارات خود برای اعمال تحریم بر هر شخص یا نهادی که به تامین، فروش یا انتقال تسلیحات به و یا از ایران کمک کند، استفاده خواهیم کرد.

پامپئو در ادامه مدعی شد دادن اسلحه به ایران تنش را در منطقه افزایش خواهد داد و سلاح های خطرناک بیشتری را در اختیار گروه های تروریستی خواهد گذاشت.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت فروش اسلحه به ایران تهدید امنیتی برای اسرائیل و دیگر کشورهای منطقه را افزایش می دهد.

وی افزود هر کشوری که تحریم تسلیحاتی ایران را به چالش بکشد افزایش تنش و منازعه را به جای صلح و امنیت انتخاب کرده است.

سفر مخفیانه مقام کاخ سفید به سوریه برای دیدار با مقامات دمشق

روزنامه وال استریت ژورنال روز یکشنبه فاش کرد که یک مقام کاخ سفید برای برگزاری جلسات مخفیانه با دولت سوریه به منظور آزادی حداقل دو شهروند آمریکایی بازداشت شده در این کشور به دمشق سفر کرده است.

موضوع بازداشت شدگان آمریکایی در خارج از کشور یکی از مهمترین اولویت های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا است.

در این راستا روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مسئولانی در دولت آمریکا و سایر منابع مطلع از روند پیشرفت گفتگوها، فاش کرد کش پاتل، دستیار معاون رئیس جمهور آمریکا که از مقامات برجسته ضد تروریسم کاخ سفید است اوایل سال جاری میلادی به طور محرمانه از دمشق بازدید کرد تا جلسات مخفیانه ای را با دولت سوریه برای آزادی دو شهروند آمریکایی برگزار کند.

منابع چیزی درباره مقاماتی که با پاتل دیدار کردند نگفتند اما گفتند که این مذاکرات با هدف دستیابی به توافقی با نظام سوریه برای آزادی آستین تایس، روزنامه نگار مستقل آمریکایی که قبلاً جزو تفنگداران دریایی بوده و همچنین ماجد کمالماز ، پزشک سوری-آمریکایی صورت گرفت.

سفر مخفیانه مقام کاخ سفید به سوریه برای دیدار با مقامات دمشق/فراخوان داعش برای هدف قرار دادن عربستان/ اعدام ۸ جوان عراقی توسط افراد مسلح ناشناس/واکنش پامپئو به انقضای محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران

روزنامه وال استریت نوشت که آمریکا معتقد است حداقل ۴ شهروند آمریکایی دیگر نیز توسط مقامات سوریه بازداشت شده اند اما اطلاعات کمی در مورد پرونده آنها وجود دارد.

این روزنامه نوشت که این اولین سفر یک مقام عالی رتبه آمریکایی به سوریه طی حدود ۱۰ سال گذشته است.

آخرین دیدارهای رسمی بین مقامات کاخ سفید و مقامات سوریه در دمشق در سال ۲۰۱۰ برگزار شد.

دولت آمریکا روابط دیپلماتیک خود با سوریه را در سال ۲۰۱۲ قطع کرد. از آن زمان، آمریکا تلاش زیادی کرده تا نظام سوریه را در صحنه بین المللی منزوی کند و تحریم های گسترده ای را علیه مقامات دمشق اعمال کرده است. علیرغم این، ترامپ بارها در اظهارات خود خواستار آزادی بازداشت شدگان آمریکایی شده است.

اوت گذشته نیز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا تأیید کرد که ترامپ در ماه مارس پیامی درباره سرنوشت آستین به بشار اسد، رئیس جمهور سوریه ارسال کرده است.

فراخوان داعش برای هدف قرار دادن عربستان

خبرگزاری رویترز گزارش داد، داعش از حامیانش خواسته غربی‌ها در عربستان و همچنین زیرساخت‌های اقتصادی این کشور را هدف بگیرند.

 ابوحمزه مهاجر، سخنگوی داعش در یک فایل ضبط شده اعلام کرد، باید عربستان را به دلیل حمایتش از عادی سازی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی هدف گرفت.

او افزود: عربستان با باز کردن حریم هوایی‌اش به روی پروازهای اسرائیلی به کشورهای همسایه‌اش از این عادی سازی حمایت کرد.

امارات و بحرین ۱۵ سپتامبر در کاخ سفید توافقنامه‌های سازش را با رژیم صهیونیستی امضا کردند که شامل برقراری روابط رسمی دیپلماتیک با این رژیم جعلی می‌شود که با محکومیت فلسطینی‌ها روبه‌رو شد.

اعدام ۸ جوان عراقی توسط افراد مسلح ناشناس

ظهر روز گذشته منطقه «الفرحاتیه» در شهرستان بلد از توابع استان صلاح الدین صحنه جنایتی بود که در جریان آن هشت شهروند عراقی به ضرب گلوله به قتل رسیدند.

بر اساس اعلام «عمار جبر» استاندار صلاح الدین یک طرف مسلح ناشناس ظهر روز گذشته ۱۲ جوان از اهالی الفرحاتیه را ربوده و به مکان نامعلومی منتقل کرد و یک ساعت پس از آن جسد هشت نفر از آنان که به ضرب گلوله کشته شده بودند، پیدا شد. بیشتر این افراد از ناحیه سر و سینه هدف قرار گرفته بودند.

هنوز از سرنوشت چهار نفر دیگر اطلاعی در دست نیست. استاندار صلاح الدین همچنین از دستیابی به سرنخ‌هایی برای شناسایی عاملان این جنایت خبر داد.

در پی این جنایت تروریستی ، عمار جبر استاندار صلاح الدین سه روز عزای عمومی در سراسر این استان اعلام کرد.

در همین ارتباط، ستاد عملیات مشترک عراق کمیته تحقیقاتی را برای بررسی حادثه تروریستی منطقه «الفرحاتیه» به استان صلاح الدین گسیل کرد.

در پی این حادثه تروریستی، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به استان صلاح الدین رفت و نشست امنیتی را با حضور فرماندهان امنیتی و نظامی در این استان برای بررسی جوانب این حادثه برگزار کرد.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در نشست با فرماندهان نظامی و امنیتی تاکید کرد، جایی برای بازگشت تروریسم به هیچ شکل و اسمی وجود ندارد.

بنابر بیانیه دفتر اطلاع رسانی نخست وزیری عراق، الکاظمی در این نشست تاکید کرد که حضور او در صلاح الدین به همراه فرماندهان امنیتی بر این امر تاکید دارد که دولت برای حمایت از امنیت مردم و تثبیت اصول و پایه‌های قانون به ویژه پس از جنایت اخیر در این استان و ربودن و شهادت تعدادی از شهروندان آن، در صحنه است.

الکاظمی در این نشست در جریان تحقیقات اولیه در ارتباط با جنایت اخیر در صلاح الدین و جزئیات آن قرار گرفت و دستور پیگیری دقیق تمام جزئیات آن را صادر کرد.

درخواست رسمی اسرائیل از بحرین برای افتتاح سفارت 

شبکه کان گزارش داد که گابی اشکنازی، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در راستای تکمیل توافق صلح امضا شده با بحرین در سپتامبر گذشته، درخواست رسمی را برای افتتاح سفارت در منامه به عبداللطیف الزیانی، همتای بحرینی خود ارائه کرده است.

این امر پس از امضای ۷ یادداشت تفاهم میان بحرین و رژیم صهیونیستی در منامه طی روز یکشنبه و اعلام آغاز دوره ای جدید در روابط بین دو طرف صورت گرفت.

تفاهم‌نامه‌های همکاری که امضا شدند شامل چندین زمینه همکاری بین دو طرف هستند.

انتها یپام /

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • یکشنبه ۱۷ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۷ درجه
 • کمترین دما : -۳ درجه
 • بیشترین دما : ۹ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۱۵
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۳۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۷
 • غروب آفتاب : ۱۸:۱۶
 • اذان مغرب : ۱۸:۳۴
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۵