کد خبر: ۱۳۳۵
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۵۹ ]
جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: طی ۶ ماهه نخست سالجاری قریب ۶۶۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق از سوی پلیس این استان کشف و ضبط شد.

به گزارش نه وار نیوز; ایرج خانی پور در جمع خبرنگاران به مبارزه جدی پلیس با قاچاق کالا و احتکار اقلام مورد نیاز مردم اشاره کرد و افزود: رسانه ها با نقش آفرینی های خود می توانند پلیس را در تحقق هرچه بهتر و بیشتر برنامه های پیشگیرانه یاری کنند.

وی حضور به موقع پلیس در صحنه را موجب ارتقاء افزایش احساس امنیت در جامعه ذکر کرد و با اشاره به شعار هفته ناجا امسال "باهم برای امنیت و سلامت" اظهار داشت: امنیت یک تولید جمعی است و در واقع سلامت اجتماعی به افزایش احساس امنیت در جامعه کمک می کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان تاکید کرد: امروز پلیس در تراز انقلاب اسلامی با روحیه انقلابی، جهادی، اقتدار توام با رافت و هوشمندی، عامل بازدارنده برای هنجار شکنان و بدخواهان امنیت و آرامش ملت ایران شده است.

وی با اشاره به اینکه تامین کننده اصلی امنیت، خود مردم هستند، تصریح کرد: اهمیت پلیس در جامعه به ضرورت وجود امنیت در زندگی برمی گردد و امنیت در ابعاد فردی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و قضائی به عنوان نیازهای اصلی یک فرد در جامعه بوده و گسترش آن از وظایف مهم حکومت ها و دولت ها است.

خانی پور با تقدیر از مدافعان سلامت در مبارزه با ویروس کرونا، گفت: مدافعان امنیت در مبارزه با این بیماری منحوس در کنار مدافعان سلامت به مردم خدمات رسانی می کنند.

وی ماموریت‌های ابلاغی از ناجا و مطالبات مردم را از دیگر محورهای اجرای ماموریت های پلیس در استان زنجان بیان کرد و افزود: یکی از شاخص های پلیس در سطح استان، برخورداری از اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی بالا است.

این مسئول با بیان اینکه قدرت پلیس به پشتوانه حمایت مردم از قانون و پلیس است و امروز در شرایط خوبی از حمایت های مردمی هستیم، اظهار داشت: زنجان از لحاظ وقوع جرایم جزء استان های امن کشور است.

وی با اشاره به اینکه با همکاری مردم و تلاش های کارکنان انتظامی استان ۷۸ درصد سرقت ها در ۶ ماهه امسال کشف شده است، افزود: تماس های مردم با پلیس ۱۱۰ زنجان نیز نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

خانی پور با بیان اینکه یکی از اولویت های پلیس حضور به موقع در تمامی صحنه ها است که این امر موجب افزایش احساس امنیت در بین شهروندان می شود، تصریح کرد: در کنار سایر اقدامات مقابله ای، لازم است هزینه جرم نیز متناسب با جرایم افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۱ درصد جرایم فضای مجازی توسط پلیس فتای زنجان کشف شده است به اقدامات پلیس مواد مخدر این استان اشاره کرد و افزود: پلیس مواد مخدر زنجان با اقدامات مناسب خود، سطح استان را برای فعالیت قاچاقچیان موادمخدر ناامن کرده و توانسته است طی مدت ۶ ماهه نخست امسال بیش از یک تن انواع مواد مخدر را کشف و ضبط کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان توجه به تخصصی شدن پلیس در سطوح و لایه‌های گوناگون و متناسب با نیازمندی‌های زندگی اجتماعی و تأمین نظم و امنیت را نیز مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: در ۶ ماهه سال جاری ۷۸ درصد پرونده های ارجاعی به مراکز مشاوره و مددکاری مصالحه شده است.

انتهای پیام/

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • چهارشنبه ۱۳ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۳ درجه
 • کمترین دما : -۳ درجه
 • بیشترین دما : ۲۳ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۲۱
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۴۵
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۸
 • غروب آفتاب : ۱۸:۱۲
 • اذان مغرب : ۱۸:۳۰
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۶