کد خبر: ۱۳۳۸
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۲۱ ]
فرمانده انتظامی استان با تاکید بر اینکه با توجه به جنگ اقتصادی دشمن، یکی از ضروریات امنیت در جامعه، امنیت اقتصادی است، گفت: اکنون بیشتر توان پلیس توسعه توانمندسازی و اشراف در فضای مجازی است.

به گزارش نه وار نیوز; سردار رحیم جهانبخش  با اشاره به شعار هفته ناجا " باهم برای امنیت و سلامت " و با اعلام اینکه مدافعان امنیت همواره در کنار مدافعان سلامت قرار دارند، گفت: زیر بنای تمام فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی امنیت است.

وی با تاکید اینکه نقش خانواده ها در حفظ و آرامش جامعه بسیار تاثیر گذار و موثر است، افزود: پلیس حافظ جان، مال، ناموس و آبروی مردم و در کنار مردم است.  

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اينكه اينكه مشروعيت اقتدار پليس در تعامل و همكاري با نهادها و مردم است تصريح كرد : عامل اصلی تولید امنیت ارزش های اسلامی ، تدین و دین مداری است و ارتقاء امنيت تنها در سايه همدلي و همگرايي در جامعه حاصل می شود .

وی با تقدیر از تلاش های کادر درمان و مدافعان سلامت در مبارزه با ویروس کرونا تصریح کرد : پلیس استان نیز همانند مردم شریف استان از زمان شیوع ویروس کرونا با اجرای طرح های مختلف ، ضدعفونی معابر ، کنترل ورود و خروج و اجرای دقیق مصوبات ستاد کرونا به مبارزه با این ویروس پرداخته است .

سردار جهانبخش با اشاره به اینکه برای ارتقاء امنیت و سلامت در جامعه نیازمند همت و بسیج همگانی است ، افزود : با توجه به جنگ اقتصادی دشمن، یکی از ضروریات امنیت در جامعه ، امنیت اقتصادی است.

وی با تاکید بر اینکه اکنون بیشتر توان پلیس توسعه توانمندسازی  و اشراف در فضای مجازی است ، بیان داشت : در شرایط کنونی توطئه های دشمنان بیشتر از طریق فضای مجازی و رسانه ای برنامه ریزی و اجرا می شود.

این مقام ارشد انتظامی استان زنجان در حوزه مواد مخدر به اجرای طرح های پاکسازی مناطق آلوده با رعایت سازوکارهای بهداشتی در سطح استان اشاره کرد و گفت: در چهارماهه نخست امسال هزار و 327 نگهدارنده مواد و 889 معتاد متجاهر دستگیر و تحویل کمپ های بازپروری شد.

وی با اشاره به کشف بیش از یک تن و 200 کیلو گرم انواع مواد مخدر در 6 ماهه سالجاری گفت: بیش از 3 هزار نفر معتاد متجاهر و خرده فروش مواد در اجرای طرح های مبارزه با مواد مخدر و ارتقای امنیت اجتماعی دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار جهانبخش با اشاره به افزايش تماس‌هاي مردمي با سامانه مركز فوریت‌های پليس110 گفت:‌ در نيمه نخست سال جاري 330 هزار نفر از شهروندان زنجانی با تلفن 110 تماس گرفته‌ اند كه بیش از 120 هزار مورد از این تماس ها عملیاتی بوده است.

وی افزود: ایجاد آرامش و امنیت در جامعه از اهداف مهم پلیس است و امروز ناجا با اقتدارتر از دیروز بر ارتقای امنیت اخلاقی و اجتماعی توجه دارد . خوشبختانه پلیس استان زنجان اعتماد مردم را به خوبی جلب کرده و در این راستا موفقیت‌های خوبی کسب کرده است.

 فرمانده انتظامی استان زنجان با تاکید بر این که رسانه ها با نقش آفرینی خود می توانند پلیس را در تحقق برنامه های پیشگیرانه یاری کنند، اظهارداشت: قدرت پلیس به پشتوانه حمایت مردم از قانون و پلیس است و امروز در شرایط خوبی از حمایت های مردمی هستیم.

وی امنیت را برآیندي از تعامل و مشارکت همگانی کنشگران اجتماعی و یک تولید اجتماعی خواند و اضافه كرد: امنیت مقوله‌ای است که از طریق مردم و برای مردم ایجاد می‌شود و با گستردگي دامنه مسئولیت‌ها و چالش‌های فراوان پيش روي پليس از یک‌طرف و وظيفه سنگين برقراري امنيت اجتماعي از طرف ديگر، ضرورت پليس مقتدر و درعین‌حال مردمي بيش از پيش نمايان است.

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۷ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۷
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۲۸
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۵۳
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۹
 • غروب آفتاب : ۱۸:۰۶
 • اذان مغرب : ۱۸:۲۵
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۷