کد خبر: ۱۳۹۹
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۳۱ ]
استاندار زنجان گفت: با توجه به پیک سوم کرونا، این استان یکی از ۴۳ مناطق کشور اعلام شده است که محدودیت های ویژه در آن اعمال خواهد شد که ساز و کار این مهم نیز امروز اطلاع رسانی می‌شود.

به گزارش نه وار نیوز; فتح الله حقیقی  شامگاه جمعه در ستاد  تنظیم بازار استان در خصوص وضعیت کرونا افزود: اغلب مبتلایان به کرونا که در بیمارستان های استان بستری می شوند در رده سنی بالا و دارای بیماری های زمینه ای هستند و بر این مبنا، بیش از گذشته باید مراقبت های لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: سرایت و چسبندگی ویروس کرونا به سلول ها بسیار افزایش یافته است، بطوریکه پیش از این اگر فرد مبتلا افراد کمتری را به این بیماری مبتلا می کرد هم اکنون همین فرد مبتلا می تواند ۲۰ نفر را آلوده کند و نکته مهم خانوادگی اتفاق می افتد.

این مسؤول ادامه داد: برخی افراد جوان تصور می کنند در صورت ابتلا به این بیماری و بستری در بیمارستان تحت درمان قرار می گیرند، در حالی که با نگاهی به بستری این مراکز می توان بطور ملموس مشاهده کرد این  ویروس پیر و جوان نمی شناسد حتی سنین پایین تر را نیز گرفتار کرده است.

وی اظهار داشت: پیش از این تست های مثبت کرونایی استان کمتر بود که اکنون این میزان نیز در استان روند صعوی به خود گرفته است در واقع می توان گفت قابل مقایسه نیست  و در مجموع این موارد نشان می دهد باید نسبت به  گذشته بطور مطلق بهداشت فردی و هم فاصله اجتماعی را رعایت کرد.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه این بیماری با هیچ فردی شوخی ندارد، ادامه داد: در صورت رعایت نکردن موارد یاد شده اتفاقات ناگواری در این  استان رخ می دهد که البته اکنون نیز چنین وضعیتی حاکم شده چرا که برگزاری هر گونه تجمعات، دورهمی ها و جشن های گوناگون به تشدید بیماری منتهی می شود.

وی با بیان اینکه آمار چند روز گذشته مبتنی بر خود اظهاری مبتلایان کرونایی به تعداد سه هزار نفری در استان نشان می دهد که ۸۰ درصد آنان به دلیل مسافرتها، تجمعات و حضور در مراسم های مختلف  گرفتار شده اند، گفت: پیشگیری از بیماری درگرو رعایت نکات بهداشتی است و این مهم باید نهادینه شود.

حقیقی افزود: هم اکنون استان ۷۰۰ هزار عدد ماسک تولید می کند که۳۰۰ هزار عدد آن با قیمت یکهزار تومان در فروشگاه های بزرگ و ۴۰۰ هزار عدد دیگر نیز با قیمت یک هزار و ۳۰۰ تومان عرضه می  شود که هیچ فردی حق ندارد، بالاتر از این قیمت بفروشد.

وی اضافه کرد: در  زمان حاضر ماسک های یکهزار تومانی به اندازه کافی موجود بوده و در صورت نیاز هر دستگاه اجرایی طی مدت زمان کوتاهی در اختیار آنها قرار می گیرد و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

استاندار زنجان  ادامه داد:  عموم مردم از منزل تا منزل ماسک بزنند و در این میان  بی توجهی به این مساله مهم جان دیگران را خطر مواجهه می کند، در این خصوص فرمانداران استان با برنامه ریزی لازم  این مقوله مهم را مورد توجه قرار دهند.

این مسؤول یادآوری کرد: تمامی کارکنان در ورودی، حین فعالیت در ادارات و هم ارباب رجوع ملزم به استفاده از ماسک هستند که معاون منابع انسانی هر دستگاه با مدیران حراست آن بر نحوه استفاده کارکنان از اقلام پیشگیرانه نظارت جدی داشته باشند.

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • جمعه ۸ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۸
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : -۵ درجه
 • کمترین دما : -۶ درجه
 • بیشترین دما : ۳ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۲۷
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۵۲
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۹
 • غروب آفتاب : ۱۸:۰۷
 • اذان مغرب : ۱۸:۲۶
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۷