کد خبر: ۱۶۳۸
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۸:۳۸ ]
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: ارتباط خوبی بین تجار استان و بنگلادش در راستای سفر سفیر به استان زنجان شکل گرفته و در آینده شاهد همکاری های خوبی در زمینه مختلف خواهیم بود.

به گزارش نه وار نیوز; علی یگانه فرد در جلسه هیئت نمایندگان اتاق با اشاره به عملکرد یک سال گذشته اظهار کرد: در این مدت با برنامه‌ریزی انجام شده مسیر خوبی برای اتاق طی شد و اتاق هم در جلسات مختلف حرفی برای گفتن داشته و جایگاه آن ارتقا پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه امسال با بحث شیوع ویروس کرونا آغاز شد ابراز کرد: اتاق بازرگانی زنجان در این بخش و جهت رسالت های اجتماعی خود حضور پررنگی داشت و در بحث توزیع ضدعفونی و تجهیزات پزشکی و همچنین توزیع ماسک با کمک هیئت نمایندگان اتاق و فعالان اقتصادی و همچنین در بخش کمک‌های مومنانه در جایگاه خود مطلوب ظاهر شد.

این مسئول با بیان اینکه کمیته احیا و نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان دو برنامه ویژه اتاق در سال جاری بود، تصریح کرد: در رابطه با نقشه راه تجارت خارجی خوشبختانه رویکرد مطلوبی در استان نسبت به این موضوع ایجاد شده است که امید است با کمک همه اعضا در استان عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه مشکلاتی برای صادرکنندگان در مقطع کنونی وجود دارد، گفت: اما این وضعیت گذرا و باید برای پس از آن برنامه داشته تا صادرات ما به آن اهداف هدایت شود.

یگانه فرد با اشاره به حضور دبیرکل ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی در اتاق بازرگانی زنجان و همچنین برگزاری ۸ جلسه رفع تعهدات ارزی ابراز کرد: خوشبختانه در استان در رابطه با تعهدات ارزی کارت‌های بازرگانی تعلیق های آنچنانی رخ نداد و مشکلات با مدیریت حل شد.

وی با اشاره به اینکه انتخاب صادرکننده استان امسال به اتاق ها محول شده است، ابراز کرد: موضوع تعهدات ارزی موجب شد تا ثبت نام بالایی صورت نگیرد.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان همچنین با اشاره به اینکه دبیرخانه کنگره شهدا امسال برای نخستین بار در اتاق بازرگانی زنجان در راستای رسالت اجتماعی شکل گرفته است، گفت: امیدواریم بتوانیم دین خود را به شهدا ادا کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۲۰ دوره آموزشی و پژوهشی به همت اتاق بازرگانی زنجان برگزار شده است، تصریح کرد: همچنین با همکاری سازمان جهاد کشاورزی کتاب توانمندی حوزه کشاورزی  را چاپ خواهیم شد.

یگانه فرد با بیان اینکه در بخش شورای گفتگو نیز پنج جلسه اصلی و هشت جلسه کارشناسی تا به امروز برگزار شده است، ابراز کرد: سفیر بنگلادش در سفری دو روزه به استان زنجان آمد و همچنین دعوت از سفرای دیگر کشورها چون ارمنستان، آفریقای جنوبی ویتنام و سایر کشورهای هدف در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه ارتباط خوبی بین تجار و بنگلادش در راستای سفر سفیر به استان زنجان شکل گرفته و در آینده شاهد همکاری های خوبی در زمینه مختلف خواهیم بود، افزود: همچنین استفاده مناسب از ظرفیت اتاق ایران و هند برای استفاده از تجار استان ‌زنجان نیز از برنامه‌هایی بود که انجام شده است.

یگانه فرد به تفاهم نامه مرکز شتاب دهنده تجاری پارک علم و فناوری اشاره کرد و استان زنجان را جز ۶ استان برتر کشور در این بخش عنوان کرد و افزود: در بخش کمیسیون ها نیز اتاق بازرگانی زنجان فعالیت خود را با برگزاری جلسات ادامه می دهد که البته شیوع ویروس کرونا  روند برگزاری جلسات را با کندی مواجه کرد که امیدواریم با برنامه‌ریزی کمیسیون ها با برگزاری جلسات در این کمیسیون ها به اهداف و برنامه های خود برسند.

وی با بیان اینکه اتاق دارای ۱۱ تشکل می باشد، خاطرنشان کرد: برخی از این تشکل ها فعال بوده و برنامه داریم تا تشکل‌هایی که غیر فعال بودند نیز فعال شوند.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه مشاوران اتاق به صورت هفتگی در اتاق بازرگانی زنجان حضور دارند و نمایندگان اتاق نیز در جلسات کارگروه حل اختلاف مالیاتی و تامین اجتماعی حضور پیدا می‌کنند ابراز کرد: برنامه اتاق بازرگانی زنجان حضور کارشناسی در جلسات است تا بتواند به یکی از رسالت های خود که دفاع از فعالان بخش خصوصی است به‌صورت موثری جامعه عمل بپوشاند.

وی با بیان اینکه در بخش کمیته احیا اتاق بازرگانی زنجان چندین جلسه را برگزار و به صورت تک به تک با حضور شرکت مشکلات و موارد آن بررسی شده است، بیان کرد: امید است مشکلات واحدهای راکد حل  و آنها را به چرخه تولید بازگردانیم.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه در بخش پایش محیط کسب و کار در فصل بهار رتبه استان زنجان در کشور دوم و در تابستان رتبه پنجم کسب شده است، گفت: البته شاخص وضعیت همه استان ها در فصل تابستان کاهش پیدا کرده است.

وی به برگزاری جلسات رفع تعهد ارزی در اتاق بازرگانی زنجان نیز اشاره کرد و گفت: در این راستا ۸۵ شرکت در اتاق حضور پیدا کردن مشکلات آنها به صورت تخصصی بررسی و تا به امروز ۶۲ شرکت بیش از ۷۰ درصد از تعهدات ارزی خود را انجام دادند.

یگانه فرد با تاکید بر لزوم افزایش همدلی در همه بخش ها و مشارکت همه در عملیاتی کردن نقشه راه تجارت خارجی، ابراز کرد: تشکیل کنسرسیوم کشاورزی یک نیاز برای استان زنجان است می توان با مدیریت و عملیاتی کردن ان از نابسامانی‌های بخش کشاورزی کاست.

وی همچنین به حضور رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور در اتاق بازرگانی زنجان و امضای تفاهم نامه ۵ جانبه اشاره و ابراز داشت: در این بخش نیز کارهای در دست اجرا بوده تا بتوانیم مرکز آموزشی را ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

 

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • جمعه ۸ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۸
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : -۲ درجه
 • کمترین دما : -۶ درجه
 • بیشترین دما : ۴ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۲۷
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۵۲
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۹
 • غروب آفتاب : ۱۸:۰۷
 • اذان مغرب : ۱۸:۲۶
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۷