کد خبر: ۱۸۱۹
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۰:۴۲ ]
مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان از افتتاح بیش از 23 هزار و 514 متر مربع فضای ورزشی در یکسال گذشته خبر داد.

به گزارش نه وار نیوز; مرتضی خلیلی با بیان اینکه در یکسال گذشته 19 مکان ورزشی با مساحت 23 هزار و 514 متر مربع  به فضاهای ورزشی استان افزوده شده است، تصریح کرد: از این رقم 15هزار و 506 متر مربع فضای سرپوشیده و بیش از 8 هزار متر مربع فضای روباز است.

وی با بیان اینکه افتتاح بیش از ۱۵ طرح ورزش و جوانان در سفر وزیر ورزش و جوانان به استان زنجان از جمله ی اقدامات سال 99 این اداره کل بوده است، اضافه کرد: ۴۹۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای اجرای این طرح‌ها هزینه شده است و با افتتاح این طرح‌ها ۱۰ هزار و ۹۸۶ متر مربع به فضای ورزشی سرپوشیده و ۶ هزار و ۹۰۴ متر مربع به فضای روباز ورزشی استان زنجان افزوده شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان همچنین اظهار داشت: در کل و در یک سال گذشته 19 مکان ورزشی با مساحت 23 هزار و 514 متر مربع با اعتبار ۷۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال به فضاهای ورزشی استان  افزوده شده است که از این رقم بیش از 15 متر مربع فضای سرپوشیده و 8 هزار و 8 متر مربع فضای روباز است که شامل سالن های سرپوشیده و چمن های مصنوعی، خانه جوانان و همچنین پنج استخر افتتاح شده است که سه  استخر خصوصی و 2 استخر دولتی ست.

وی با بیان اینکه این اداره کل در عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در دوران شیوع ویروس کرونا از پیشگامان و پیشتازان کشور بوده است، تصریح کرد: در رزمایش بزرگ کمک مومنانه، همت جوانانه، جوانان و ورزشکاران پای کار بودند و در این عرصه نیز افتخار آفریدند.

مدیر کل ورزش و جوانان با اشاره به اینکه حجم بالای کمک های اداره کل، ادارات شهرستانی، هیئت ها و سمن های ورزشی به اقشار آسیب پذیر در این دوران نشان از روحیه و منش پهلوانانه ی آن ها در یاری رسانی است، افزود: تبدیل تهدید ها به فرصت ها همواره کار گشا بوده و موجب کسب تجربیات جدید و موفقیت ها و پیشرفت های مختلف شده است.

وی با بیان اینکه ورزش امروزه به یکی از شئون ضروری زندگی در راستای ایجاد و تقویت سلامت، شادابی و پویایی درجامعه  تبدیل شده است تصریح کرد: در دوران کرونایی حاضر و با تعطیلی باشگاه ها و اماکن ورزشی نباید ورزش به صورت مطلق تعطیل شود چرا که به موازات آن سلامت مردم به صورت جدی به خطر خواهد افتاد.

خلیلی با تاکید بر پیگیری، بستر سازی و تدوین برنامه های این اداره کل برای انجام ورزش در خانه به صورت تمرینات ورزش همگانی و حتی قهرمانی تصریح کرد: یکی از تجربیات ارزشمند این دوران ورود جدی تر به فضای مجازی برای ارائه ی آموزش ها، تمرینات و مسابقات ورزشی است که امکان استفاده ی گسترده در جای جای استان را فراهم کرده است.

وی همچنین با بیان اینکه فعالیت های اصناف و دستگاه های مختلف دولتی و خصوصی در این دوران تحت تاثیر قرار گرفته اند و اداره کل ورزش و جوانان نیز از این امر مستثنی نبوده است تصریح کرد: در سال جاری غالب فعالیت ها در سطح مجازی صورت گرفته است و سعی کردیم با جذب مردم به این برنامه ها فعالیت های بدنی را افزایش دهیم.

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۷ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۷
 • وضعیت جوی : نسیم
 • دمای فعلی : -۴ درجه
 • کمترین دما : -۶ درجه
 • بیشترین دما : ۰ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۲۸
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۵۳
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۹
 • غروب آفتاب : ۱۸:۰۶
 • اذان مغرب : ۱۸:۲۵
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۷