کد خبر: ۱۸۶۸
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۳:۰۰ ]
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید از مردم عذرخواهی کرده و اعتراف کند که نتوانسته به تعهدات خود عمل و به مردم خدمت مورد ادعایش را ارائه نماید ، اما به جای برگشت و اصلاح اشتباهات خود، یک لجاجت سیاسی را در پیش گرفته است.

حجت الاسلام مهدی باقری امروز در گفت و گو با خبرنگار نه وار نیوز; در زنجان اظهار داشت: هر دولتی حق دارد در راستای پیشبرد برنامه های خود سیاست هایی را در چارچوب سیاست های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی تعریف کند.

وی با اشاره به اینکه سیاست دولت فعلی مذاکره بود اما چون از خطوط قرمز رد شد ، کشور را به مخاطره انداخت ، تصریح کرد: گذشت زمان ثابت کرد که در واقع ، هدف اصلی دولت از مذاکره ، یک کشور خاص که در حقیقت دشمن درجه یک ما هم حساب می شد ، بوده و سایر کشورهای طرف مذاکره در حاشیه قرار داشتند و مسئولان دولت این قصد خود را با صداقت بیان نکردند.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرف ایران در مذاکره کشورهای 1+5 بود اما به جزء کشور آمریکا سایر کشورها هیچ محلی از اعراب نداشتند ، چون اگر اینگونه نبود ، می بایست که با خروج آمریکا از برجام آن ها به تعهداتشان عمل می کردند که نکردند و گذشت زمان دوباره ثابت کرد که آنها صرفاً یک رفتار عروسکی و دکوری در مذاکره داشتند ، تاکید کرد: این در حالی است که این مذاکرات از سوی مسئولان دولت ایران مقتدرانه نبود و خوشبینی زیادی در رفتار خود نشان دادند.
وی اذعان کرد: اروپایی ها در واقع اثبات کردند که اگر آمریکا نباشد نمی توانند به تعهدات خود عمل کنند.
حجت الاسلام باقری با تاکید بر اینکه نه مقام معظم رهبری و نه هیچ کس دیگر با اصل مذاکره به نفع مردم و منافع کشور، مخالف نبوده اند، افزود: اما متاسفانه ما تعهدات را به صورت یک طرفه عمل کردیم و خود آمریکایی ها پایبند تعهدات برجام نبودند.
وی با بیان اینکه هفت سال تمام کشور معطل مذاکرات ماند و همه چشم ها به آن دوخته شده بود، اضافه کرد: این در حالی است که مقام معظم رهبری بارها در منویات خود خطاب به مسئولان دولتی فرمودند که چشم امید به بیرون نداشته باشند و کشور را معطل مذاکره نکنند اما متاسفانه مسئولان در این مذاکرات بدون اینکه خود امتیازی بگیرند، فقط به طرف مقابل امتیازی دادند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حال تحریم ها نه تنها رفع نشد بلکه افزایش یافته و از سویی روز به روز بر مشکلات اقتصادی در کشور افزوده می شود، افزود: رضایت مندی ها هم از عملکرد دولت کاهش پیدا کرده است.
وی با تاکید بر اینکه اگر دولت دوباره دلش را به مذاکره گره می زند دچار نوعی لجاجت شده است، ادامه داد: در واقع برای آنکه اشتباهات خود را قبول نکرده و قصد عذرخواهی از مردم را ندارد، دوباره به سمت مذاکره می رود.
حجت الاسلام باقری با بیان اینکه دولت باید از مردم عذرخواهی کرده و اعتراف کند که نتوانسته به تعهدات خود عمل و به مردم خدمت کند، یادآور شد: اما دولت به جای برگشت و اصلاح اشتباهات خود، یک لجاجت سیاسی را در پیش گرفته است.
انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • یکشنبه ۱۷ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۷ درجه
 • کمترین دما : -۳ درجه
 • بیشترین دما : ۹ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۱۵
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۳۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۷
 • غروب آفتاب : ۱۸:۱۶
 • اذان مغرب : ۱۸:۳۴
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۵