کد خبر: ۱۹۰۳
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۱:۰۰ ]
معاون فرهنگی - هنری سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان برنامه های هفته مکتب انقلاب اسلامی را در استان تشریح کرد.

 

مسعود رمرودی در گفت وگو با خبرنگارنه وار نیوز; در زنجان اظهار کرد:امروزه یکی از پیشران‌های برجسته جمهوری اسلامی، در دسترس بودن مکتب تدوین شده انقلاب اسلامی است که توسط مقام معظم رهبری تبیین شده است.

وی تصریح کرد:سه ضلع قاعده‌ای این مکتب شامل بنیاد‌های فکری آن، نگاه به سیره مبارزاتی امامان شیعه و نظریه تحقق اهداف انقلاب اسلامی است که در سال ۷۹ به صورت منسجم از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد.
معاون فرهنگی- هنری سپاه استان زنجان با بیان اینکه در ۱۲ آذر سال ۷۹، مقام معظم رهبری در بیاناتی مکتب اسلامی را تبیین کردند، افزود: بیانات مقام معظم رهبری مورد توجه مجموعه‌های فکری و انقلابی و تشکل‌های دانشجویی قرار گرفت که ضروری است در این هفته بار دیگر این ۵ مرحله مورد تبیین قرار گیرد.
وی ادامه داد: بیانات ویژه مقام معظم رهبری در ۱۲ آذر ۷۹ در جمع کارگزاران به صورت ابداعی و نوآورانه مطرح شد که تسلط بر آن بر هر فردی یک لنگر اطمینان بخش در طوفان حوادث برای حفظ خویش و پیدا کردن راه حق محسوب می‌شود.
رمرودی یادآور شد: در این مکتب خط کلی برای حرکت مسیر انقلاب اسلامی با تمسک به مجموعه‌ای از آموزه‌ها و لایه‌های بنیادی، راهبردی، تاکتیکی و عملیاتی وجود دارد که انسان را از سرگردانی نجات داده و چهره روشن و منطقی از مفهوم امت و امامت را به نمایش می‌گذارد.
وی با اشاره به اینکه با توجه به بیانات مقام معظم رهبری، از ۱۲ تا ۱۹ آذر ماه هفته مکتب انقلاب اسلامی در کشور نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: شعار محوری امسال مکتب انقلاب اسلامی، راهنمای حرکت عمومی به سوی تمدن نوین اسلامی می‌باشد.
معاون فرهنگی - هنری سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با اشاره به سیاست‌های این هفته بیان داشت: گفتمان سازی مکتب انقلاب اسلامی در اقشار مختلف بسیج، معرفی و تبیین مکتب انقلاب اسلامی به عنوان پیشران انقلاب اسلامی تا تمدن سازی نوین اسلامی، انسجام بخشی گفتمانی و زمینه سازی گفتمانی برای تحقق بخشی دولت جوان حزب اللهی از اهداف این هفته می‌باشد.
وی با اشاره به برنامه‌های هفته مکتب انقلاب اسلامی، از اجرای رزمایش طرح ثامن خبر داد و گفت: نشست‌های روشنگری و کلاس‌های بسیج در این هفته به تبیین مکتب انقلاب اسلامی می‌پردازند.
رمرودی تصریح کرد: مسابقه کتابخوانی از کتاب‌های انسان ۲۵۰ ساله و طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن به مناسبت هفته مکتب انقلاب اسلامی برگزار و طرح خوانش این دو کتاب در این هفته اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به فضاسازی لازم برای هفته مکتب انقلاب اسلامی در سطح شهر، گفت: بازنشر و انعکاس سخنرانی مقام معظم رهبری در ۱۲ آذر ۷۹ از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این هفته است.
معاون فرهنگی - هنری سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان از برگزاری وبینار کشوری هفته مکتب انقلاب اسلامی خبرداد و گفت: مجموعه فعالیت‌های انجام شده پیرامون تبیین مکتب انقلاب اسلامی در واقع شالوده خمیر مایه فکری در زمینه اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشتر برنامه‌های این هفته در فضای مجازی پیش‌بینی شده است، گفت: محتوای لازم برای ارائه در فضای مجازی تولید شده است.
انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • سه شنبه ۷ بهمن ماه
 • ۱۳۹۹/۱۱/۷
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : -۵ درجه
 • کمترین دما : -۵ درجه
 • بیشترین دما : ۲۰ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۵
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۲۳
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۹
 • غروب آفتاب : ۱۷:۳۵
 • اذان مغرب : ۱۷:۵۴
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۵