کد خبر: ۱۹۹۵
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۰۷:۰۹ ]
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: امروزه افراد بسیاری اقدام به تحریف مبانی فکری انقلاب نموده و سعی در تغییر افکار جامعه نسبت به این موضوع می نمایند که خوشبختانه موفق نشده و ناکام مانده اند.

به گزارش نه وار نیوز; حجت الاسلام حسن بیگدلی در گردهمایی تبیینی، ترویجی و فرهنگی که به مناسبت هفته مکتب انقلاب اسلامی برگزار شد، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) که در آن به تبیین پنج گام انقلاب پرداختند، اظهار کرد: به همین علت از 12 تا 19 آذر ماه به عنوان هفته مکتب انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه انقلاب اسلامی در برهه ای از زمان اتفاق افتاد که هیچ فردی آن را پیش بینی نمی کرد، تصریح کرد:حتی ملت ایران نیز سقوط نظام شاهنشاهی و روی کار آمدن دموکراسی ومردم سالاری دینی در کشور را تصور نمی کردند. 

وی با تشریح مکتب انقلاب اسلامی، به ایجاد ایدئولوژی، جهان بینی و هدف و برنامه در بعد اصطلاحی مکتب اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز به عنوان یک مکتب یاد کردند چرا که ایشان در ذیل مکتب اسلام و امام حسین(ع) و نیز حضرت امام خمینی(ره) تفکر ویژه ای به نام مقاومت را شکل داده و در این راه و هدف با برنامه ریزی  وجهان بینی،موفقیت های بسیاری نیز کسب کرده بود.

حجت الاسلام بیگدلی در ادامه به تشریح انقلاب اسلامی پرداخت و بیان داشت: انقلاب اسلامی مبانی فکری و بینش عمیق سیاسی نظیر تشیع، مقاومت، ولایت فقیه، بسیج، کمک های مردمی و ... را در دنیا ایجاد کرد که بی نظیر بوده وامروز  این مبانی حتی در کشورهای مختلف تدریس وتبیین می شود.

وی با اشاره به مبانی فکری انقلاب اسلامی ادامه داد: امروزه افراد بسیاری اقدام به تحریف مبانی فکری انقلاب نموده و سعی در تغییر افکار جامعه نسبت به این موضوع می نمایند که خوشبختانه موفق نشده و ناکام مانده اند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان زنجان با بیان اینکه مبانی فکری انقلاب اسلامی باید به بهترین شکل در جامعه تبیین شده و استمرار یابد، خاطرنشان کرد: یکی از مبانی انقلاب توحید بوده که به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) رکن اصلی بینش و تلقی اسلامی اعتقاد به وجود خدا و نفی غیر خدا و انسان هایی است که ادعای خدایی و کدخدایی می کنند.

 وی تکریم و تشریع انسان را از دیگر مبانی فکری انقلاب اسلامی دانست و گفت:این مسئله همان انسان محوری است، به عبارتی تکریم و تشریع دست خداست وخداوند انتخاب ومدیریت می کند.

حجت الاسلام بیگدلی با اشاره به اینکه انسان محوری در دین اسلامی با اومانیسم غربی تفاوت دارد، ابراز کرد: اومانیسم اروپایی یکی از مبانی فکری لیبرالیسم بوده و نشات گرفته از تفکر هرچه انسان گفت همان است،میباشد اما از نظر اسلام خداوند همه عالم وامکانات را در راستای عبودیت در اختیار انسان قرار داده است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از مباحثی که رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) بر آن تاکید داشته اند، استعداد بی پایان انسان است، افزود: استعداد انسان پایان ناپذیر بوده و ظرفیت فکری آن نامحدود است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان عنوان کرد: انسان استعداد دارد تا آخرین نقطه تعالی حیات ممکنات بالا رود واین هم جزو ایمان وباورهای وی باید باشد.

وی با اشاره به فرموده رهبری(مدظله العالی)مبنی بر اینکه استعداد بی پایان انسان در آیه شریفه(انا خلقنا الانسان فی احسن التقویم) نمایان ومشهود است،تصریح کرد:این مسیر با استفاده از امکانات بی پایان عالم هستی میسر می شود.

حجت الاسلام بیگدلی با اشاره به اینکه پنجمین محور، محور حتمیت وحاکمیت حق بوده و قرآن کریم بر تحقق آن وعده می دهد،بیان داشت:بر تمامی انسان ها عمل به این مبانی تکلیف است وسبب حل مشکلات می شود.

وی در پایان به وظایف افراد در حاکمیت اسلامی اشاره کرد وگفت: عبودیت واطاعت خداوند،مردم سالاری دینی،عبور از منیت وخود بینی،امید به پیروزی در سخت ترین  لحظات با جهاد فی سبیل الله و... نمونه ای از این وظایف است.

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • سه شنبه ۷ بهمن ماه
 • ۱۳۹۹/۱۱/۷
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : -۵ درجه
 • کمترین دما : -۵ درجه
 • بیشترین دما : ۲۰ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۵
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۲۳
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۹
 • غروب آفتاب : ۱۷:۳۵
 • اذان مغرب : ۱۷:۵۴
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۵