کد خبر: ۲۰۳۹
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۰۸:۰۰ ]
حملات برق آسای انصارالله یمن به ارتش عربستان، تصویب پیش‌نویس طرح همکاری امنیتی و نظامی میان کشورهای عربی، کشف مقادیر زیادی سلاح و مهمات اسرائیلی در جنوب سوریه و لغو سفر نتانیاهو به امارات به بهانه بحران‌های سیاسی از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به احضار سفرای آلمان و فرانسه به وزارت خارجه ایران نیز اشاره کرد.

به گزارش نه وار نیوز; به نقل از تابناک ؛ حملات برق آسای انصارالله یمن به ارتش عربستان، تصویب پیش‌نویس طرح همکاری امنیتی و نظامی میان کشورهای عربی، کشف مقادیر زیادی سلاح و مهمات اسرائیلی در جنوب سوریه و لغو سفر نتانیاهو به امارات به بهانه بحران‌های سیاسی از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به  احضار سفرای آلمان و فرانسه به وزارت خارجه ایران نیز اشاره کرد.

 سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه در احضار سفرای آلمان و فرانسه چه گذشت؟ عنوان کرد: همانطور که قبلا نیز به اطلاع رسید در پی صدور بیانیه های مداخله جویانه صورت‌گرفته، بعد از ظهر امروز سفرای آلمان در ظرفیت رئیس دوره ای اتحادیه و نیز ظرفیت ملی و سفیر فرانسه توسط مدیرکل اروپای وزارت خارجه به این وزارتخانه احضار شدند.

وی افزود: در دیدارهای برگزار شده، مدیرکل اروپای وزارت خارجه مراتب اعتراض شدید و صریح جمهوری اسلامی ایران به بیانیه‌های اتحادیه اروپا و دو کشور اروپایی در حمایت از عنصر شناخته شده تروریستی و حمایت‌های مالی و معنوی برخی‌ کشورهای اروپایی از عناصر و گروه های تروریستی که به طور مشخص اقدامات مجرمانه امنیتی را در همکاری با سرویس های جاسوسی غربی و رژیم صهیونیستی علیه ملت ایران مرتکب شده و خود نیز به صراحت به آنها اقرار کرده اند، را به آنها ابلاغ کرد. 

 احضار سفرای آلمان و فرانسه به وزارت خارجه ایران/حملات برق آسای انصارالله یمن به ارتش عربستان/ تصویب پیش‌نویس طرح همکاری امنیتی و نظامی میان کشورهای عربی/ کشف مقادیر زیادی سلاح و مهمات اسرائیلی در جنوب سوریه

سخنگوی وزارت خارجه افزود: در این دو دیدار مدیرکل اروپای وزارت خارجه به سفرای آلمان و فرانسه یادآور شد با کدامین استاندارد، تعلیم ساخت بمب‌های آتش‌زا، برنامه‌ریزی برای درگیریهای خیابانی، همکاری با دولت‌ها و سرویس‌های اطلاعاتی خارجی با هدف براندازی ساختار سیاسی ایران و معاونت در اقدامات مجرمانه مسلحانه، ژورنالیسم نام دارد؟ و یا بر اساس کدام‌ تعریف یک ژورنالیست تحت رصد، حفاظت و در همکاری با سازمان امنیت داخلی فرانسه و در ارتباط نزدیک با موساد قرار می گیرد، مبادرت به جمع‌آوری گسترده اطلاعات حساس ملی از جمله نظامی کرده و آنها را در اختیار سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای خاص قرار می دهد؟ کما اینکه به رغم آگاهی مقامات فرانسوی از فعالیت ها و تحرکات ضد ایرانی روح الله زم، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه، پیش از این تایید کرده بود که از آزادی کامل در‌ تحرکات خود برخوردار بوده است. 

حملات برق آسای انصارالله یمن به ارتش عربستان

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن حملات برق آسایی به مواضع ارتش عربستان و مزدوران آن در محور استان جیزان در نزدیکی مرز با یمن انجام دادند.

اداره اطلاع رسانی جنگی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تصاویری از پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به سمت مواضع نظامیان سعودی و مزدوران آنها در مناطق الردحه و المستحدث در وادی جاره در استان جیزان در جنوب غرب عربستان به نمایش گذاشت.

 احضار سفرای آلمان و فرانسه به وزارت خارجه ایران/حملات برق آسای انصارالله یمن به ارتش عربستان/ تصویب پیش‌نویس طرح همکاری امنیتی و نظامی میان کشورهای عربی/ کشف مقادیر زیادی سلاح و مهمات اسرائیلی در جنوب سوریه

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از چند محور حملات برق آسایی به ارتش سعودی انجام دادند و این پس از هدف قرار دادن مواضع ارتش عربستان با سلاح سنگین رخ داد.

این در حالی است که دو روز قبل هم ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع ارتش سعودی و مزدوران سودانی را در جبل جحفان در جیزان را هدف قرار داده بودند.

تصویب پیش‌نویس طرح همکاری امنیتی و نظامی میان کشورهای عربی

در پایان جلسات خود روز گذشته در مقر اتحادیه کشورهای عربی در قاهره پیش‌نویس قطعنامه‌ای درباره تقویت همکاری‌های امنیتی و نظامی میان کشورهای عربی را تصویب کرد.

«احمد الیماحی» معاون پارلمان عربی تاکید کرد که نشست پارلمان عربی بخشی از سلسله نشست های آن بود که از دوره گذشته برای بحث درباره تحولات منطقه عربی و مسائل کنونی از مسئله فلسطین تا تحولات یمن، لیبی، عراق و سومالی برگزار شده است.

 احضار سفرای آلمان و فرانسه به وزارت خارجه ایران/حملات برق آسای انصارالله یمن به ارتش عربستان/ تصویب پیش‌نویس طرح همکاری امنیتی و نظامی میان کشورهای عربی/ کشف مقادیر زیادی سلاح و مهمات اسرائیلی در جنوب سوریه

وی تاکید کرد که در این نشست درباره پیش نویس تصمیماتی که توسط 4 کمیته پارلمان ارائه شده و همه جنبه های اقدام مشترک عربی در سطح سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و حقوقی و تحولات بحران یمن بحث و گفتگو شد.

الیماحی در زمینه بحران لیبی اظهار داشت که پارلمان از همه احزاب لیبی خواست تا مسئولیت ملی را برعهده گرفته و منافع این کشور و مردم آن را بالاتر از هرگونه ملاحظه دیگری از خلال گفتگوی سیاسی جامع در نظر بگیرند.

پارلمان عربی همچنین از گفت‌وگوی دولت عراق و دولت اقلیم کردستان با هدف حل و فصل پرونده‌های مورد مناقشه در رهرو قانون اساسی و تحقق عدالت در تقسیم منابع میان مردم عراق استقبال کرد.

کشف مقادیر زیادی سلاح و مهمات اسرائیلی در جنوب سوریه

 منابع نظامی سوری از کشف مقادیر زیادی سلاح و مهمات ساخت رژیم صهیونیستی و نیز پهپاد شناسایی برجای مانده از گروههای تروریستی در جنوب این کشور خبر دادند.

این منابع بیان کردند: در جریان عملیات جستجوی دقیق ارتش سوریه در مناطق جنوبی سوریه مقادیر زیادی سلاح و مهمات سبک، سنگن و متوسط برجای مانده از تروریستها که برخی از آنها ساخت اسرائیل بودند و نیز یک پهپاد شناسایی کشف شد.

 احضار سفرای آلمان و فرانسه به وزارت خارجه ایران/حملات برق آسای انصارالله یمن به ارتش عربستان/ تصویب پیش‌نویس طرح همکاری امنیتی و نظامی میان کشورهای عربی/ کشف مقادیر زیادی سلاح و مهمات اسرائیلی در جنوب سوریه

منابع سوری اعلام کردند که در میان سلاح های کشف شده موشک دوش پرتاب و نیز آر پی جی مشاهده می شود.

این منابع به ادامه جستجوی ارتش سوریه در مناطق جنوب سوریه در راستای امن کردن این مناطق اشاره و بیان کردند: این حجم از سلاح و مهمات گواه بر حمایت گسترده ای است که اتاق عملیات سرویس های اطلاعاتی غربی و منطقه ای از این گروههای تروریستی به منظور طولانی کردن عمر این گروههای تروریستی انجام می دادند؛ گروههایی که به دست ارتش سوریه نابود شدند.

سانا گزارش داد: نیروهای ارتش سوریه در جریان بازرسی و جستجوی دقیق در مناطق آزاد شده از لوث تروریستها، دهها تونل و انبارهای سلاح و مهمات که بیشتر آنها امریکایی و اسرائیلی هستند، مقادیر زیادی ادوات لجستیکی و نیز مقرهای فرماندهی که از آنها برای حمله به ارتش سوریه استفاده می شد، کشف کردند.

لغو سفر نتانیاهو به امارات به بهانه بحران‌های سیاسی

 منابع خبری صهیونیست شبانگاه یکشنبه از تعویق سفر نخست وزیر این رژیم به امارات خبر دادند.

وبگاه «تایمز اسرائیل» به نقل از روزنامه «یدیعوت آحارانوت» نوشت که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل سفر از قبل برنامه ریزی شده خود  به امارات متحده عربی که قرار بود طی روزهای آتی صورت گیرد را به تعویق انداخت.

انتهای پیام/

 گفته می‌شود که این تغییر برنامه به دلیل بحران‌های سیاسی در فلسطین اشغالی با توجه به احتمال برگزاری انتخابات مجدد است. هنوز تاریخ دقیقی برای انجام سفر نتانیاهو به امارات پیش بینی نشده است.

پیشتر، پایگاه صهیونیستی «والا»  در این ارتباط گزارش داده بود که نتانیاهو از سفر وزاری خود به امارات ممانعت به عمل آورده چراکه او خود می‌خواهد اولین کسی باشد که به امارات سفر می‌کند. این سفر با دعوت شخص «محمد بن زاید» ولی عهد امارات برنامه‌ریزی شده بود.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ماه
 • ۱۴۰۰/۱/۳۰
 • وضعیت جوی : باد ملایم
 • دمای فعلی : ۲۳ درجه
 • کمترین دما : ۹ درجه
 • بیشترین دما : ۲۳ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۰۸
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۳۹
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۵
 • غروب آفتاب : ۱۹:۵۳
 • اذان مغرب : ۲۰:۱۲
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۳۱