کد خبر: ۲۰۸۴
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۴:۰۰ ]
دیروز ساعت ۳ بعدازظهر اسکناس آمریکایی در بازار با قیمت ۲۶ هزار و ۵۰ تومان مورد معامله قرار می‌گرفت. همچنین قیمت دلار در بازار متشکل ۲۵,۴۲۷ تومان ثبت شد.اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گزارش نه وار نیوز; به نقل از تجارت نیوز ؛دیروز ساعت ۳ بعدازظهر اسکناس آمریکایی در بازار با قیمت ۲۶ هزار و ۵۰ تومان مورد معامله قرار می‌گرفت. همچنین قیمت دلار در بازار متشکل ۲۵,۴۲۷ تومان ثبت شد.اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: افزایش قیمت دلار در روز سه‌شنبه در حالی رخ داد که نمایندگان منتخب هر ایالت آمریکا به‌صورت رسمی نتایج رای مردمی را اعلام کردند و در هیچ‌کدام از ایالت‌های مورد نظر ترامپ، نتیجه به نفع او تغییر نکرد. در این شرایط، تنها یک گام که همان تایید کنگره است، باقی مانده که بایدن به‌صورت قانونی رئیس‌جمهور آمریکا شود. بسیاری از معامله‌گران انتظار داشتند که با اعلام این خبر، قیمت دلار راه نزولی در پیش بگیرد.

با این حال، چنین اتفاقی رخ نداد و به نظر می‌رسد بازار از قبل دیگر به برد بایدن مطمئن شده و در نتیجه این خبر نتوانست روند بازار را منفی نگه دارد. در این میان، عده‌ای هم باور دارند که بازار توان زیادی برای افت و افزایش قیمت ندارد و در چنین شرایطی، نوسان‌گیران با رفتارهای هیجانی برای افزایش تغییرات قیمت اقدام می‌کنند تا بتوانند حداقل سودی را از بازار کم‌رونق روزهای اخیر به دست بیاورند.

از این زاویه دید می‌توان انتظار داشت که قیمت دلار در روزهای آتی افزایش بیشتری را تجربه نکند و به سوی محدوده ۲۵هزار و ۸۰۰ تومان حرکت کند. این در حالی است که عده‌ای انتظار دارند اسکناس آمریکایی شانس خود برای شکست محدوده ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان را مورد آزمون قرار دهد.

پس از آنکه طلا در اولین روز معاملاتی هفته جاری با افت ۶۴/ ۰ درصدی به زیر مرز ۱۸۳۰ دلاری رفت، روز گذشته با افزایش بیش از یک درصد مجددا به میانه کانال ۱۸۰۰ دلاری بازگشت. در حالی که ‌بازارها از جمله بازار طلا در هفته جاری در انتظار آخرین نشست سیاست پولی فدرال رزرو در سال ۲۰۲۰ هستند، افزایش امیدواری‌ها به تصویب بسته محرک مالی جدید در بحبوحه افزایش تعداد بیماران و فوتی‌های ویروس کرونا در آمریکا سبب کاهش تمایل به ریسک سرمایه‌گذاران و افزایش تقاضای طلا به‌عنوان پناهگاه بدون ریسک سرمایه‌ها شد.

اوله هانسن، تحلیلگر ساکسو بانک در این باره گفت وضعیت پاندمی در نقاط مختلف دنیا از جمله آمریکا، اروپا و کشورهای آسیایی انتظارات برای حمایت‌های بیشتر از سوی دولت‌ها و بانک‌های مرکزی را افزایش داده و همین موضوع سبب حمایت از قیمت طلا شده است.

در هیمن راستا در هفته جاری که آخرین هفته کامل معاملاتی سال‌جاری نیز به حساب می‌آید آخرین نشست‌های دو بانک مرکزی مهم نیز برگزار می‌شود: نشست سیاست پولی فدرال رزرو در آخرین ساعات روز سه‌شنبه و نشست بانک مرکزی انگلیس در روز پنج‌شنبه. تحلیلگران بر این باورند که با توجه به اینکه در آستانه تعطیلات کریسمس رونق بسیاری از بازارها کاهش پیدا کرده و جریان نقدینگی نیز افت کرده است، هرگونه خبر جدیدی می‌تواند منجر به تغییراتی عمده در بازارها شود. در وضعیتی که پاندمی کرونا منجر به محدودیت‌های جدیدی در هلند، آلمان، لندن و نیویورک شده بسیاری از بازارهای سهام نیز به دلیل عواقب اقتصادی این محدودیت‌ها در انتظار حمایت‌های جدید هستند.

بعد از آنکه مجمع الکترال آمریکا پیروزی جو بایدن در انتخابات را تایید کرد و با توجه به اینکه بدون بسته حمایتی جدید، ریکاوری اقتصادی آمریکا در معرض خطر بزرگی قرار خواهد گرفت، بسیاری از معامله‌گران در انتظار اخبار بیشتر از بسته‌های حمایتی جدید هستند.

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • سه شنبه ۱۲ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۵ درجه
 • کمترین دما : -۳ درجه
 • بیشترین دما : ۹ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۲۲
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۴۶
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۸
 • غروب آفتاب : ۱۸:۱۱
 • اذان مغرب : ۱۸:۲۹
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۶