کد خبر: ۲۱۴۲
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۰۸:۰۰ ]
نشست محرمانه «بن زاید» و «بن سلمان» درباره قطر، واکنش سفارت آمریکا به حمله راکتی به منطقه سبز بغداد، افشای جدیدترین شیوه آمریکا برای سرقت نفت سوریه و حمله به کاروان لجستیکی آمریکا در عراق، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به هشدار الکاظمی نسبت به فروپاشی عراق نیز اشاره کرد.

به گزارش نه وار نیوز; به نقل از تابناک ؛ نشست محرمانه «بن زاید» و «بن سلمان» درباره قطر، واکنش سفارت آمریکا به حمله راکتی به منطقه سبز بغداد، افشای جدیدترین شیوه آمریکا برای سرقت نفت سوریه و حمله به کاروان لجستیکی آمریکا در عراق، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به هشدار الکاظمی نسبت به فروپاشی عراق نیز اشاره کرد.

 مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در جلسه فوق العاده کابینه درباره بودجه ۲۰۲۱ گفت: از سال ۲۰۰۳ از اشتباهاتی رنج می‌بریم که نظام سیاسی و اجتماعی را به فروپاشی کامل تهدید می‌کند. یا باید فروپاشی کامل و آشوب را بپذیریم یا اصلاحات انجام دهیم. عاقلانه نیست تسلیم معادله فساد سابق شویم یا اوضاع را درست کنیم یا مردم را به بازی بگیریم.

الکاظمی گفت: بحران سیاسی در عراق با سه مساله قدرت، پول و فساد مرتبط است و ما برای حل بحران با روش اقتصادی و با اتخاذ تصمیمی جسورانه برای از بین بردن مانع فساد و پول تلاش می‌کنیم.

هشدار الکاظمی نسبت به فروپاشی عراق/نشست محرمانه «بن زاید» و «بن سلمان» درباره قطر/ واکنش سفارت آمریکا به حمله راکتی به منطقه سبز بغداد/ افشای جدیدترین شیوه آمریکا برای سرقت نفت سوریه

الکاظمی گفت: من اولین متضرر از بودجه سال آتی هستم چرا که در معرض انتقادات زیادی قرار می‌گیرم. می‌توانستم وارد انتخابات شوم و مردم را فریب دهم اما وجدانم هرگز این را قبول نمی‌کند. ما باید مسئولیت‌پذیر باشیم چراکه این یک مساله تاریخی و سرنوشت‌ساز است.

پیش از این بانک مرکزی عراق تصمیم گرفت، ارزش ارز ملی را به ۱۴۵۰ دینار برای یک دلار کاهش دهد. این اقدام با هدف تأمین نقدینگی به خاطر بحران مالی در کشور است.

عراق برای تأمین ۹۵ درصد هزینه‌های دولت به درآمدهای فروش نفت تکیه می‌کند. عراقی‌ها از سال‌ها پیش به گسترش فساد در دولت و هدر رفتن صدها میلیارد دلار از سال ۲۰۰۳ اعتراض می‌کنند.

از سوی دیگر، مقتدا صدر در توییتی نوشت: بانک مرکزی و بقیه بانک‌ها اسیر فساد و مفسدین هستند و دولت و پارلمان باید با روش‌های تخصصی برای پایان فساد تلاش کنند و شناور کردن ارز کافی نیست.

وی افزود: این اقدام یک چاقوی دو لبه است که عراق را از یک بحران خارج و آن را وارد بحران شدیدتری می‌کند و تنها متضرر مردم هستند.

نشست محرمانه «بن زاید» و «بن سلمان» درباره قطر

منابع آگاه اعلام کردند که «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی طی هفته گذشته به صورت محرمانه با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دیدار کرده است.

بر اساس این گزارش، در جریان این دیدار در خصوص حل بحران قطر بحث و تبادل نظر شده است.

به نظر می‌رسد که دو طرف در جریان این دیدار به توافقاتی در خصوص حل این بحران دست یافته‌اند به طوری که بن زاید از مواضع خود در مخالفت با حل بحران قطر عقب نشینی کرده و به بن سلمان اطمینان خاطر داده که در این مسیر مانع تراشی نمی‌کند.

هشدار الکاظمی نسبت به فروپاشی عراق/نشست محرمانه «بن زاید» و «بن سلمان» درباره قطر/ واکنش سفارت آمریکا به حمله راکتی به منطقه سبز بغداد/ افشای جدیدترین شیوه آمریکا برای سرقت نفت سوریه

این در حالی است که پیش از این گزارش شده بود که «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی در جریان دیدار اخیر خود با «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر در خصوص ناکام گذاشتن تلاش‌ها برای حل بحران منطقه خلیج فارس رایزنی کرده است.

منابع آگاه اعلام کردند که امارات از حل بحران منطقه خلیج فارس از طریق توافقات میان عربستان و کویت و قطر ناراضی است و تلاش می‌کند به مصر رشوه دهد تا در این خصوص در کنار ابوظبی بایستد.

واکنش سفارت آمریکا به حمله راکتی به منطقه سبز بغداد

سفارت آمریکا در بغداد به حمله راکتی یکشنبه شب به منطقه سبز واکنش نشان داد.

در بیانیه سفارت آمریکا آمده است: راکت‌هایی که به منطقه سبز شلیک شد، پاسخ سامانه‌های دفاعی سفارتخانه را به همراه داشت و خسارات اندکی به مجتمع سفارت وارد شده اما تلفات جانی و انسانی ثبت نشده است.

این بیانیه می‌افزاید: گزارش هایی از خسارت به مناطق مسکونی نزدیک سفارت آمریکا و احتمال زخمی شدن برخی شهروندان عراقی دریافت کردیم.

هشدار الکاظمی نسبت به فروپاشی عراق/نشست محرمانه «بن زاید» و «بن سلمان» درباره قطر/ واکنش سفارت آمریکا به حمله راکتی به منطقه سبز بغداد/ افشای جدیدترین شیوه آمریکا برای سرقت نفت سوریه

این بیانیه آورده است: این نوع حملات به تأسیسات دیپلماتیک نقض قوانین بین المللی و تجاوز مستقیم به حاکمیت عراق است.

سفارت آمریکا در بغداد همچنین از تمام رهبران سیاسی و دولتی عراق خواست تدابیری برای جلوگیری از این گونه حملات و بازخواست عوامل آن بیندیشند.

گفتنی است، منابع خبری یکشنبه شب از شلیک چند فروند راکت کاتیوشا به منطقه سبز بغداد خبر دادند.

بر اساس این گزارش، راکت‌های مذکور به سوی سفارت آمریکا در منطقه الخضراء شلیک شده بود.

صابرین نیوز پیرامون این رویداد اعلام کرد که در این حمله بیش از ۱۱ راکت به سفارت آمریکا در بغداد اصابت کرده است.

افشای جدیدترین شیوه آمریکا برای سرقت نفت سوریه

 نظامیان تروریست آمریکایی که با هدف تاراج نفت سوریه وارد این کشور شدند، همچنان در حال چپاول این ثروت سوریه هستند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) با انتشار یک خبر جدید درباره چپاول نفت این کشور، نوشت: اشغالگران آمریکایی با همکاری شبه‌نظامیان «قسد» (نیروهای دموکراتیک سوریه)، همچنان در حال سرقت روزانه نفت خام سوریه از میدان‌های نفتی منطقه «الجزیره» هستند و اخیرا اقدام به توسعه خط لوله‌های عبوری از رود دجله از منطقه سیمالکا به سوی اراضی عراق کرده‌اند.

به گفته منابع محلی در منطقه «المالکیه»، اشغالگران آمریکایی، بار دیگر سرقت روزانه ده‌ها بشکه نفت خام سوریه از طریق لوله‌های نفتی ۱۰ اینچی که از اراضی سوریه در منطقه سیمالکا به سوی اراضی عراق کشیده شده را از سر گرفته‌اند. این خطوط اخیرا توسعه یافته‌اند. این نفت ابتدا از طریق تانکرها از میدان‌های نفتی «کراچوک» در شمال شرق منطقه رمیلان به مخازن نفتی منطقه سیمالکا منتقل و پس از تخلیه، از طریق لوله‌هایی که در رود دجله قرار گرفته، به سمت خاک عراق پمپاژ می‌شوند.

هشدار الکاظمی نسبت به فروپاشی عراق/نشست محرمانه «بن زاید» و «بن سلمان» درباره قطر/ واکنش سفارت آمریکا به حمله راکتی به منطقه سبز بغداد/ افشای جدیدترین شیوه آمریکا برای سرقت نفت سوریه

به گفته این منابع، آمریکایی‌ها روزانه صدها بشکه نفت خام سرقتی سوریه را از طریق این خطوط به سوی اراضی عراقی پمپاژ می‌کنند و علاوه بر آن، ده‌ها تانکر حامل نفت خام را هفتگی از طریق گذرگاه‌های غیرقانونی همچون گذرگاه غیرقانونی الولید به اراضی عراق انتقال می‌دهند. 

بنا بر این گزارش، آمریکا همچنان در حال استقرار شمار بیشتری از نیروهای خود در اطراف مناطق نفتی سوریه برای سرقت آن و محروم کردن مردم این کشور از این سرمایه ملی است. 

سه روز پیش بود که روزنامه الوطن سوریه اعلام کرد: نیروهای اشغالگر آمریکا ۷۰ کامیون حامل نفت قاچاق سوریه را از طریق ایستگاه مرزی «حمزه بیک» در مرزهای سوریه و عراق خارج کردند.

انتهای پیام/

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ماه
 • ۱۴۰۰/۱/۳۰
 • وضعیت جوی : نسیم
 • دمای فعلی : ۲۲ درجه
 • کمترین دما : ۹ درجه
 • بیشترین دما : ۲۳ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۰۸
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۳۹
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۵
 • غروب آفتاب : ۱۹:۵۳
 • اذان مغرب : ۲۰:۱۲
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۳۱