کد خبر: ۲۲۲۸
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۸:۰۰ ]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: در حال حاضر وضعیت کرونایی شهرهای ایجرود، سلطانیه، خدابنده و ماهنشان به رنگ زرد و مابقی شهرهای استان نارنجی است که نظارت و حفظ این موقعیت برای جلوگیری از پیک های بعدی ضروری است.

به گزارش نه وار نیوز; پرویز قزلباش شامگاه شنبه در ستاد مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا اظهار داشت: میانگین اشغال تخت در یک هفته گذشته نیز ۳۲ تخت بوده است.

وی تعداد بیماران تحت درمان کرونایی در بیمارستان های استان در ۱۸ خرداد امسال را ۲۶۹ نفر معادل ۲۳ درصد اعلام کرد و گفت: هم اکنون ۲۳۶ بیمار معادل ۲۹ درصد در بیمارستان های استان بستری بوده و تحت درمان قرار دارند.

این مسئول ادامه داد: طبق پیش بینی های انجام گرفته دو هفته پس از شروع روند صعودی موارد سرپایی یعنی از اواخر خرداد امسال روند بستری ها نیز افزایشی شد و موج دوم کووید - ۱۹ در استان شکل گرفت.

وی بیان داشت: از هفته چهارم تیر نیز شاهد کاهش موارد بستری در بیمارستان های استان بودیم، ولی متعاقب افزایش موارد مراجعه به مراکز سرپایی و افزایش موارد مثبت سرپایی از نیمه شهریور موارد مشکوک بستری در بیمارستان ها نیز از واخر همین ماه روند افزایشی خود را آغاز کرد.

قزلباش افزود: بعد از آغاز روند نزولی موارد سرپایی از ابتدای آذر امسال در هفته های گذشته شاهد روند نزولی در آمار و موارد بستری هستیم که در موج سوم بیماری با افزایش بار مراجعات و بستری در بیمارستان های استان شناسایی موارد قطعی بستری روند افزایشی یافت.

وی اضافه کرد: پس از کاهش موارد مثبت سرپایی از ابتدای آذر امسال در هفته های گذشته کاهش شدید موارد بستری در سطح استان رخ داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با تاکید بر اینکه طی هفته های گذشته موارد بستری و موارد مثبت بستری روند نزولی به خود گرفته است، ادامه داد: امیدواریم با افزایش شناسایی موارد مثبت سرپایی و تشدید مراقبت ها، در کنار اعمال محدودیت ها و افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم کاهش موارد بستری ها در استان تداوم یابد.

وی رنکینگ شهرستان ها از نظر میزان بروز بیماری کووید -۱۹ در هفته اول دی امسال را به ترتیب مربوط به شهرهای خرمدره، ابهر، طارم، سلطانیه، زنجان، خدابنده، ماهنشان و ایجرود ذکر کرد.

قزلباش با بیان اینکه با اقدامات انجام گرفته روند صعودی شیوع ویروس کرونا در خدابنده  کنترل شده است، افزود: همچنان در این شهر نگرانی به دلیل جمعیت بالا و نوع بافت شهری در خصوص افزایش مبتلایان وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت این بیماری در طارم نیازمند توجه ویژه است، اضافه کرد: این وضعیت در سلطانیه هر چند مقداری صعودی شده اما بیماری در شهرهای ماهنشان و ایجرود روند کاهش یابنده، دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ادامه داد: تماس با فرد مبتلا در خانواده، مسافرت، محل کار و دورهمی ها بیشترین سهم را در میزان درگیری افردا به این بیماری در استان داشته است.

انتهای پیام/ح

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۲۶ فروردین ماه
 • ۱۴۰۰/۱/۲۶
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۱۷ درجه
 • کمترین دما : ۲ درجه
 • بیشترین دما : ۱۸ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۱۵
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۴۴
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۶
 • غروب آفتاب : ۱۹:۴۹
 • اذان مغرب : ۲۰:۰۸
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۳۲