کد خبر: ۲۲۴۷
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۸:۰۰ ]
نشست وزیران خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس در بحرین، هشدار تحلیلگر عراقی درباره توطئه آمریکا علیه الحشدالشعبی، بیانیه حماس در سالروز جنگ ۲۰۰۸ غزه و سفر غیرمنتظره هیأت عراقی به تهران به دستور الکاظمی از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به حمله به کاروان لجستیک نظامیان آمریکایی در جنوب «بغداد» نیز اشاره کرد.

به گزارش نه وار نیوز; به نقل از تابناک ؛ نشست وزیران خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس در بحرین، هشدار تحلیلگر عراقی درباره توطئه آمریکا علیه الحشدالشعبی، بیانیه حماس در سالروز جنگ ۲۰۰۸ غزه و سفر غیرمنتظره هیأت عراقی به تهران به دستور الکاظمی از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به حمله به کاروان لجستیک نظامیان آمریکایی در جنوب «بغداد» نیز اشاره کرد.

یک کاروان لجستیک متعلق به نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا در عراق هدف قرار گرفته است. این حادثه در استان بابل واقع در محور جنوبی بغداد رخ داده است.

بر اساس این گزارش، کاروان هدف قرار گرفته حامل تجهیزات لجستیک ایالات متحده آمریکا بوده است. مقامات عراقی و یا سران آمریکایی تاکنون هیچ اظهارنظر رسمی در خصوص هدف قرار گرفته شدن کاروان مذکور نکرده‌اند.

گروه «قاسم الجبارین» با صدور بیانیه‌ای مسئولیت هدف قرار گرفتن کاروان لجستیک آمریکا در استان بابل را برعهده گرفت. هفته گذشته نیز ۴ کاروان لجستیک متعلق به آمریکایی‌ها در عراق هدف قرار گرفته شد.

حمله به کاروان لجستیک نظامیان آمریکایی در جنوب «بغداد»/نشست وزیران خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس در بحرین/ هشدار تحلیلگر عراقی درباره توطئه آمریکا علیه الحشدالشعبی/ بیانیه حماس در سالروز جنگ ۲۰۰۸ غزه

کاروان اول در منطقه السماوه در استان المثنی واقع در جنوب عراق هدف قرار گرفت و منفجر شد. به دنبال این انفجار، کاروان مذکور منهدم شد. برخی اعلام کردند که حادثه مذکور ناشی از انفجار بمب کنار جاده‌ای بوده است.

پس از آن نیز یک انفجار در جاده بین‌المللی واقع در استان الدیوانیه رخ داد و طی آن کاروان دوم هدف قرار گرفت. کاروان سوم نیز در استان ذی قار هدف قرار گرفت. چهارمین کاروان نیز در استان بابل هدف قرار گرفته بود.

نشست وزیران خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس در بحرین

وزرای خارجه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس روز یکشنبه نشستی را به صورت مجازی به منظور بررسی اقدامات اتخاذ شده با هدف پایان دادن به بحران قطر برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزرای خارجه کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس امروز نشستی را به صورت مجازی قبل از برگزاری اجلاس سالانه کشورهای حاشیه خلیج فارس به منظور بررسی اقدامات اتخاذ شده با هدف پایان دادن به اختلافات دیپلماتیک که ثبات منطقه‌ای را تضعیف می‌کند، برگزار خواهند کرد. بحرین میزبانی این نشست را برعهده دارد.

پیشتر شورای همکاری خلیج‌ فارس اعلام کرده بود، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان، دبیرکل این شورا را مکلف به ارسال فراخوان‌ها به رهبران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس جهت مشارکت در چهل و یکمین دور نشست شورای عالی کرد که قرار است در پنجم ژانویه ۲۰۲۱ در ریاض برگزار شود.

حمله به کاروان لجستیک نظامیان آمریکایی در جنوب «بغداد»/نشست وزیران خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس در بحرین/ هشدار تحلیلگر عراقی درباره توطئه آمریکا علیه الحشدالشعبی/ بیانیه حماس در سالروز جنگ ۲۰۰۸ غزه

پیشتر نواف الاحمد الصباح، امیر کویت از برگزاری مذاکرات ثمربخش به عنوان تلاش‌ها برای تحقق آشتی بین کشورهای حاشیه خلیج فارس خبر داد.

کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر پنجم ژوئن ۲۰۱۷ روابط خود را با قطر به اتهام حمایت این کشور از تروریسم قطع کردند؛ اتهامی که دوحه بارها آن را تکذیب و هدف از این اتهام را تعرض به حاکمیت و استقلال خود عنوان کرده است.

در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۷ عربستان، امارات، بحرین و مصر با میانجی‌گری دولت کویت، لیست ۱۳ گانه‌ای از درخواست‌های خود را تحویل قطر دادند که با اجرای آن محاصره قطر شکسته می‌شد و بارزترین خواسته آنها بستن پایگاه نظامی ترکیه در این کشور، بستن شبکه الجزیره، قطع تمامی روابط با گروه "اخوان المسلمین"، "داعش"، "القاعده" و "حزب‌الله لبنان" است.

هشدار تحلیلگر عراقی درباره توطئه آمریکا علیه الحشدالشعبی

«سعد الکعبی» تحلیلگر سیاسی عراق با هشدار درباره توطئه سیاسی دولت آمریکا علیه سازمان الحشدالشعبی گفت که واشنگتن برای اجرای این توطئه و ایجاد هرج و مرج در داخل عراق تلاش می‌کند.

الکعبی در مصاحبه با وبگاه «المعلومه» تصریح کرد که دولت آمریکا به روش‌های مختلف و از طریق بازوهای خود در داخل دولت عراق برای فروپاشی الحشدالشعبی و متشنج کردن فضای داخلی عراق با استفاده از انتشار اخبار ساختگی و کذب تلاش می‌کند.

وی افزود که الحشدالشعبی در معرض توطئه سیاسی دولت قرار دارد در حالی که دولت آمریکا نیز سعی دارد با متهم کردن الحشدالشعبی به حمله به سفارت آمریکا در عراق، برای مبارزه علیه این سازمان بهانه‌تراشی کند.

حمله به کاروان لجستیک نظامیان آمریکایی در جنوب «بغداد»/نشست وزیران خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس در بحرین/ هشدار تحلیلگر عراقی درباره توطئه آمریکا علیه الحشدالشعبی/ بیانیه حماس در سالروز جنگ ۲۰۰۸ غزه

این تحلیلگر سیاسی عراق تصریح کرد که استمرار اتهام‌زنی علیه الحشدالشعبی و عدم حمایت دیگر جریان‌های سیاسی از آن، به روند سیاسی آسیب خواهد زد به ویژه اینکه الحشدالشعبی نیرویی است که برای حمایت از کشور جهت رهایی از شر داعش به وجود آمد نه به دلیل تمایلات سیاسی لذا تمامی این توطئه‌های سیاسی علیه الحشدالشعبی به شکست منجر خواهد شد.

بیانیه حماس در سالروز جنگ ۲۰۰۸ غزه

جنبش حماس روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای به مناسبت دوازدهمین سالروز جنگ ۲۰۰۸ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه با اعلام اینکه برای جنگ با این رژیم شتاب نمی‌کند، تهدید کرد، اگر رژیم صهیونیستی فکر ریختن خون ملت فلسطین را در سر داشته باشد با چیزی غافلگیر خواهد شد که انتظارش را ندارد و به اذن خداوند شکست خورده برمی‌گردد.

به گزارش ایسنا، به نقل از العربی الجدید، این جنبش اعلام کرد، مقاومت مسلح برای حل نهایی درگیری پیشگام خواهد بود و اشغالگر در سرزمین فلسطین آینده‌ای نخواهد داشت. وحدت کلمه فلسطین در مواجهه با دشمن یک گزینه ثابت و برگشت ناپذیر است و همگان تمام تلاش خود را برای رسیدن به این وحدت ملی به کار خواهند گرفت.

حمله به کاروان لجستیک نظامیان آمریکایی در جنوب «بغداد»/نشست وزیران خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس در بحرین/ هشدار تحلیلگر عراقی درباره توطئه آمریکا علیه الحشدالشعبی/ بیانیه حماس در سالروز جنگ ۲۰۰۸ غزه

حماس در ادامه بیانیه خود از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست، توافق گروه‌های فلسطینی درباره برگزاری انتخابات را بپذیرد و تاکید کرد، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی لکه ننگی بر تمام کسانی خواهد بود که در عین حال که رژیم اشغالگر به قتل، تخریب، یهودی سازی و شهرک سازی خود در فلسطین ادامه می‌دهد، روی این رژیم شرط بسته و درب کشور خود را به روی آن باز کردند.

سفر غیرمنتظره هیأت عراقی به تهران به دستور الکاظمی

یک منبع آگاه عراقی خبر داد که یک هیأت عراقی از طرف «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر این کشور در سفری از پیش اعلام نشده عصر امروز (یکشنبه) وارد تهران خواهد شد.

این منبع آگاه به وبگاه میدل ایست نیوز گفت که «ابوجهاد الهاشمی» ریاست این هیأت را برعهده دارد و قرار است پیام الکاظمی را به مقامات ایرانی برساند. او درباره موضوع مذاکرات این هیأت با مقامات ایرانی توضیحی نداده است.

انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ماه
 • ۱۴۰۰/۱/۳۰
 • وضعیت جوی : باد ملایم
 • دمای فعلی : ۲۳ درجه
 • کمترین دما : ۹ درجه
 • بیشترین دما : ۲۳ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۰۸
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۳۹
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۵
 • غروب آفتاب : ۱۹:۵۳
 • اذان مغرب : ۲۰:۱۲
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۳۱