کد خبر: ۲۲۵۲
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۹:۲۱ ]

ایثارگر، مجاهد، شهید زنده، ذخیره ارزشمند اسلام و مسلمین و ده‌ها تعبیر دیگر همگی صفاتی است که رهبر معظم انقلاب برای حاج قاسم سلیمانی به کار برده‌اند، سرداری که تا ابد در یاد مردم ایران زنده است.

به گزارش نه وار نیوز; پس از پیروزی انقلاب و در روزهای آغازین دفاع مقدس، جوانی از خطه کرمان پای در میدان نبرد گذاشت که طی چهل سال با بهره‌گیری از ایمان، شجاعت، هوشمندی و تیزبینی خود، به گونه‌ای در مسیر کمال پیش رفت که سرانجام تأسیس یک مکتب به نام او رقم خورد.

مکتب سلیمانی امروز، مکتب بزرگی است که می‌تواند هر یک از جوانان این سرزمین را به سلیمانی دیگری تبدیل کند.

اما به راستی یک انسان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا مکتب‌ساز شود؟ واقعیت آن است که هر گاه انسان از مدار فردیت خارج شود و سعه وجودی‌اش به اندازه‌ای گسترش یابد که بر نفوس انسان‌ها تأثیری قابل توجه در مسیر کمال بگذارد، در واقع به یک مکتب تبدیل شده است.

سردار عزیز دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی، سرباز مخلصی در راه خدا بود که توانست جهانی را دگرگون کند.

تقوا و توکل، دشمن شناسی و دشمن ستیزی، در سنگر و حصین، سادگی واخلاص، رضا و حِلم، کریم و مظلوم، حُجب و غیرت، شهامت وآزادگی، قاطعیت و متانت، مناعت طبع وعزت نفس، تواضع و فروتنی، دلدادگی و تدبیر، دردمندی و نوازش، صداقت در قول و عمل و از همه مهم‌تر پیروی از دستورات دین، پایبندی به آرمان و تبعیت راستین از ولی امر مسلمین، از جمله خصوصیات برجسته‌ای است که جهادگر شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به بنده‌ی ممتاز در پیشگاه حق و اسطوره در زمان مبدل ساخت.

شهید سردار قاسم سلیمانی یکی از محبوب‌ترین چهره‌های انقلاب اسلامی و نماد مبارزه با نظام سلطه و ظلم جهانی شناخته می‌شود.

سردار بزرگ و پرافتخار اسلام در روز ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ آسمانی شد، بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ خورشیدی در حمله موشکی بالگردهای آمریکایی به ۲ خودرو در فرودگاه بغداد، سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون نیروی مردمی عراق (الحشد الشعبی) و همراهان دیگرشان در این حمله هدف قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

سردار بزرگ، نمونه‌ برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی (ره) بود، همه‌ عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید و می توان گفت که شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه او در همه‌ این سالیان بود. 

*من یک سلیمانی ام

اما این روزها مردم ایران حال و هوای شهادت در سر دارند، همان ها که در روز شهادت حاج قاسم با شعار «من یک سلیمانی ام» به دشمن نشان دادند که راه وی ادامه دارد، راهی که اسطوره و قهرمان زندگیشان نشانشان داده و این مردم ولایت مدار بیش از پیش بر مبارزه با دشمن ثابت قدم تر شده اند.

گویی نزدیک شدن به سالگرد شهادت سردار دلها، داغ آنها را زنده تر کرده و همواره جوانان مکتب سلیمانی مقاومت را مشق می کنند.

یک نوجوان زنجانی سردار سلیمانی را شخصی پاک و مقدس دانسته و گفت: امنیت موجود در منطقه را مدیون سردار بزرگ هستیم.

امیرحسین مصطفوی اضافه کرد: شناخت دقیقی از سردار سلیمانی نداشتم اما در همه سال های مبارزه وی با داعش و دشمنان، فهمیدم که راه بزرگی در پیش گرفته است.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی درس ایثار و مقاومت را به ما آموختند و امروز وظیفه ما این است که راه ایشان را ادامه دهیم.

این نوجوان با اشاره به ساده زیستی سردار سلیمانی، گفت: با وجود اینکه مقام والایی داشت اما همیشه در رفتارهایش متواضع بوده و هرگز خود را برتر از دیگری نمی دانست.

شهروند دیگر زنجانی هم درباره سردار سلیمانی گفت: ما سردار را به خوبی نمی شناختیم و اطلاعی از جانفشانی هایش نداشتیم اما در آن روزهای شهادتشان، حتی کسانی که وی را نمی شناختند هم با شنیدن خبر شهادت سردار ناراحت بودند.

سمیه عسگری با بیان اینکه امنیت امروز یادگاری از سردار سلیمانی است، افزود: وی مردانگی را تمام کرده و این یک نشانه ای بارز از انسان کامل بودن است.

وی با اشاره به اینکه سردار با رفتن خود امتی را عاشقانه سوزاند و به جرات می توان گفت که مالک اشتر زمانه بود، ادامه داد: گویی از جنس زمین و زمینیان نبوده و رفتنش هم آسمانی بود.

این شهروند زنجانی با بیان اینکه سردار سلیمانی حماسه آفرین، پر صلابت و نماد ایمان و غیرت بود، افزود: هر کس می خواهد ادامه دهنده راه وی باشد، اخلاص، تقوا، ساده زیستی و ... را پیشه کند.

اما نباید، سردار حاج قاسم سلیمانی را به چشم یک فرد دید، بلکه باید به چشم یک مکتب به وی نگاه کرد، یک راه، یک مدرسه درس آموز که معلمش خود شاگرد مکتب ناب محمدی بود.

راهشان پر رهرو باد...

«فاطمه حیدری»

انتهای پیام/ح

 

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ماه
 • ۱۴۰۰/۱/۳۰
 • وضعیت جوی : باد ملایم
 • دمای فعلی : ۲۳ درجه
 • کمترین دما : ۹ درجه
 • بیشترین دما : ۲۳ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۰۸
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۳۹
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۵
 • غروب آفتاب : ۱۹:۵۳
 • اذان مغرب : ۲۰:۱۲
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۳۱