کد خبر: ۲۲۷۷
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۳:۱۰ ]
نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری گفت: حماسه عظیم و پرشور ملت ایران در نهم دی ماه ۸۸ دشمنان انقلاب و نظام را مایوس و ناکام کرد.

به گزارش نه وار نیوز; آیت الله محمد حاجی ابوالقاسم دولابی در مراسم بزرگداشت نهم دی در حسینیه اعظم زنجان که با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، اظهار داشت: سال ۸۸ عده ای غرب طلب و پادوهای آمریکای جهانخوار و سلطه طلب، کشور را دچار آشوب و هرج مرج کردند و با حضور در خیابانها دست به اهانت زده و اصل نظام را نشانه رفتند.

وی ادامه داد: غرب طلب ها و پادوهای آمریکا، قصد داشتند عظمت، اقتدار و عزت ملت ایران را در مقابل دشمنان انقلاب و نظام اسلامی بشکنند اما ملت بصیر ایران اسلامی نهم دی ماه با حضور حماسی خود در صحنه، پس از ۳۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، انقلاب دوم را رقم زدند و دشمنان را که چشم طمع به این کشور دوخته بودند ناامید و دلسرد و دل دوستان را  شاد کرد.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نهم دی در فرهنگ ایران اسلامی به عنوان روز بصیرت نامگذاری شده است و انسان بصیر، حوادث را سطحی نمی نگرد و نگاهی تک بُعدی ندارد، گفت: مردم ولایتمدار ایران اسلامی در حادثه ۹ دی بصیرت بالای خود را به منصه ظهور و بروز گذاشتند و یکدل و یکپارچه به خیابان ها آمدند و یک صدا فریاد زدند و در برابر غرب طلب ها و فریب خوردگان، از حق دفاع کردند.

وی به تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه آمریکای جنایتکار، علیه ایران اشاره کرد و اظهار داشت: سران آمریکا وقتی احساس کردند در کشور ایران طرفداری دارند تلاش کردند با اعمال تحریم و فشار بیشتر به اهداف نامشروع خود دست یابند که متاسفانه برخی ها نیز مرعوب دشمن شدند.

آیت الله دولابی با بیان اینکه برخی افراد بی بصیرت داخلی به این دشمن سلطه جو و مستکبر، اعتماد کردند و به رغم موقعیت تاریخی ایران اسلامی، فشار آوردند که با این دشمن دیرینه مذاکره شود، تاکید کرد: مذاکره با دیگر کشورها در جای خود خوب است اما نباید در برابر کشوری چون آمریکا از موضع انفعال، از سر ضعف و در سایه فشار باشد و ملت تحقیر شده باشند.

وی با بیان اینکه مذاکره باید از موضع اقتدار و توان موشکی و قدرت مردم و اعتماد به نخبگان و تقویت جبهه مقاومت باشد، افزود: اعتماد به دشمن از سوی برخی اشخاص بی بصیرت، باعث شد تا آمریکای جهانخوار، بدترین تحریم ها را علیه ایران به تصویب برساند.  

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری در بخشی از سخنان خود ایام شهادت حضرت زهرا (س) را تسلیت گفت و با بیان اینکه حضرت فاطمه الزهرا (س) الگوی بصیرت است و هرگز به دنیا دل نبست، اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی نیز فریب دنیا را نخورد و دلبسته نشد و در حقیقت مدال اخروی برایش ارزشمند بود.

وی شناخت دشمن را از شاخصه های بصیرت خواند و با بیان اینکه مومن دشمن را خوب می شناسد، در مواجهه با دشمنان بصیرت دارد و به آنان اعتماد نمی کند و امضای دشمن را تضمین نمی داند، افزود: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، دشمن شناس بود و خوب فهمیده بود که دشمن اصلی بشریت و جامعه اسلامی، آمریکای جنایتکار است و سران آمریکا و اسرائیل غاصب نیز این شهید والامقام را خطرناکترین مرد میدان در مقابل خود می دیدند.   

آیت الله دولابی تاکید کرد: آمریکا دشمن ترین دشمن ملت ایران است و تاکنون جنایت های فراوانی ازجمله تحمیل جنگ، اعمال فشارها و تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه را انجام داده است و برای دستیابی به اهداف نامشروع خود از هیچ توطئه و دسیسه ای فروگذار نیست.

انتهای پیام/ح

 

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۹ بهمن ماه
 • ۱۳۹۹/۱۱/۹
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : -۱ درجه
 • کمترین دما : -۴ درجه
 • بیشترین دما : ۱۰ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۴
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۲۱
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۹
 • غروب آفتاب : ۱۷:۳۷
 • اذان مغرب : ۱۷:۵۶
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۵