کد خبر: ۲۲۸۴
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۰۸:۲۹ ]
مکتب حاج قاسم به ما می فهماند که میدان مبارزه حق علیه باطل طول و عرض جغرافیایی نمی شناسد و هر جای جهان که باشی همان جا خط مقدم نبرد حق با باطل است.

به گزارش نه وار نیوز; انقلاب اسلامی در برهه ای از تاریخ به پیروزی رسید که دو ابر قدرت شرق و غرب با مکاتب امپریالیسم و کمونیسم دنیا را بین خود تقسیم کرده بودند.امام خمینی(ره) بر پایه دین مبین اسلام و مکتب رهایی بخش آن و تمسک به اصول نابی همچون خط سرخ حسینی و تحقق عدالت علوی بنیانگذار شجره طیبه ای گردید که با کلید واژه «انقلاب اسلامی» از آن یاد می شود.

اگرچه مهد زایش و پیدایش این مکتب در دوران معاصر جغرافیای ایران اسلامی بود، ولی پیام فطری الهام بخش و سیال این مکتب که با اندکی خردورزی می تواند در جان و دل هر انسانی بنشیند ، به مرزهای ایران اسلامی محدود نشد و طیف گسترده ای از آزادی خواهان شرق و غرب دنیا را با خود همراه نموده و فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی از ایران به سرزمین های دیگر صادر کرد.

 به یقین یکی از طلایه داران، این مسیر عصاره ناب هشت سال دفاع مقدس، حاج قاسم سلیمانی است.رهبر معظم انقلاب سال گذشته در اولین پیام خود به مناسبت شهادت حاج قاسم عزیز ، او را شاگرد مکتب امام خمینی(ره) ، فرزند انقلاب و نمونه انقلابی تراز در مسیر پویش آرمانها و ارزش های ایرانی اسلامی برای نسل جوان امروز معرفی کرد.رگه های این مکتب را می توان در لابه لای سیره و کلام ، تدبیر و عمل و وصیت نامه آن شهید بزرگوار به روشنی مشاهده کرد. 

شهید سلیمانی در حالی از منظر رهبر انقلاب(مدظله العالی) به عنوان مکتب معرفی شد که نماد تحقق واقعی ارزش هایی نظیر مقاومت،ایثار،از خود گذشتگی،اخلاص و اعتماد به وعده های الهی بود که همه این عوامل در میدان جهاد و مبارزه با دشمنان انسانیت به خصوص داعش و رژیم صهیونیستی در او تجلی عینی داشت.

نگاه جهان وطنی و فرامرزی حاج قاسم و مکتب او فارغ از هر نژاد و زبان و ملیت،جبهه مقاومت آزادگان جهان را در تقابل همه جانبه و نبرد با دهکده جهانی غربی قرار داده است.این مکتب به ما می فهماند که میدان مبارزه حق علیه باطل طول و عرض جغرافیایی نمی شناسد و هر جای جهان که باشی همان جا خط مقدم نبرد حق با باطل است.این مکتب ترجمان جدیدی از جهانی شدن است که نقاب نیرنگ و فریب را از چهره پلید مدعیان کدخدایی دهکده جهانی برداشته و ماهیت استکباری آنان را بر همگان روشن می سازد.

جنس مکتب شهید سلیمانی بیش از آنکه ناظر به میدان نبرد سخت باشد،گفتمانی است که زنجیر اسارت و بردگی برآمده از اندیشه استبداد و استکبار را در میدان مبارزه نرم از پای ذهنیت مسخ شده ملت ها پاره می کند و با تلنگری از جنس خودآگاهی نور روشن اسلام را بر مردمک چشمان خواب آلوده جامعه بشری می تاباند،تا بلکه پلک های سنگین و خسته خواب نماشدگان را به راه روشن عزتمندی و آزادگی رهنمون سازد. مکتب این اسوه مقاومت و پایداری نمای کاملی از راه روشن انقلاب جهت تحقق تمدن نوین اسلامی و شکل گیری امت واحده ای است که در عصر عسرت و انتظار،مقدمات ظهور منجی غائب را فراهم می کند.

 یادداشت: مصطفی دودانگه

انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ماه
 • ۱۴۰۰/۱/۳۰
 • وضعیت جوی : نسیم
 • دمای فعلی : ۲۲ درجه
 • کمترین دما : ۹ درجه
 • بیشترین دما : ۲۳ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۰۸
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۳۹
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۵
 • غروب آفتاب : ۱۹:۵۳
 • اذان مغرب : ۲۰:۱۲
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۳۱