کد خبر: ۲۳۰۸
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۰:۰۰ ]

چاه کنی که بزرگترین آرزویش شهادت بوده، سپس بسیجی می شود و در همان روزهای آغازین حضورش در جبهه، قنوت آخر، بهانه ای برای عروج ابدیش می شود.

به گزارش نه وار نیوز; بسیجی بود و بزرگ شده یکی از روستاهای شهرستان زنجان، نام و آوازه اش اخلاص بود و تعهد! خانواده و دوستانش او را اسوه صداقت و وفاداری می نامند.

شهید ابوالفضل قاسمی، یکی از 3535 شهید استان زنجان است سرداران و سربازانی که وجب به وجب جبهه های سال های دفاع مقدس یاد رشادت ها و فداکاری هایشان را به خاطر دارد.

شهید قاسمی که در سال 37 در روستای «سارمساقلوی» زنجان به دنیا آمده بود، از راه چاه کنی (مقنی)، امرار معاش می کرد و سواد آنچنانی هم برای خواندن و نوشتن نداشت.

آموخته هایش در مکتب خانه، قرآن بود و چه خوب، راز واژه های این کتاب آسمانی را معنا کرد.

در همان سال های نخستین جنگ داوطلب حضور در جبهه های حق علیه باطل شد، بزرگترین دغدغه اش اسلام بود و انقلاب اسلامی.

درباره وی، گفت‌وگویی با خواهر شهید داریم، خواهری که با یادآوری خاطراتش اشک میهمان صورتش شده و به یاد کودکی هایشان لبخند به لب می آورد.

به گفته خواهر، شهید قاسمی در سال 59 ازدواج کرده بود، هشتم آذر سال 61، در «سقز» توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به گردن، شهید شد.

راحله قاسمی در گفت و گو با نه وار نیوز درباره کودکی های شهید اظهار می دارد: شهید ابوالفضل، از همان کودکی شخصیت متین و آرامی داشت.

وی می گوید: ما هم بازی بودیم و همیشه به عنوان برادر بزرگتر تکیه گاهم بوده است، هرگز آن روزهای خوب را فراموش نمی کنم، او قرآن یاد می گرفت و به من هم می گفت: «توئم بخوان» و در همان دوران به من روخوانی قرآن را آموزش داد.

این خواهر شهید همچنان ادامه می دهد: هرگز قرآن و نماز را فراموش نمی کرد و اعتقاد داشت که این دو انسان را به بهترین مسیر هدایت می کند.

وی درباره روزهای فعالیت شهید می گوید: برادرم، در همان روزهای انقلاب عاشق امام خمینی (ره) بوده و با پیروزی انقلاب اسلامی، همیشه می گفت که باید برای حفظ این انقلاب، ایستاد.

خواهر شهید قاسمی به روزهایی که شهید قصد عزیمت به جبهه را داشت، اشاره کرده و می گوید: در آن روزها، با توجه به شخصیت و اعتقاداتی که شهید ابوالفضل داشت، برای همه ما حضورش و داوطلب شدن برای رفتن به جبهه قابل پیش بینی بود.

وی ادامه می دهد: ابتدا مادرم بسیار نگران و بی تاب بود، اما همیشه برادرم را در راه اهداف بلندش تشویق و بی تابی هایش را از او پنهان می کرد.

قاسمی ادامه می دهد: برادرم بسیار مهربان و شهادت بزرگترین آرزویش بود، با شنیدن خبر شهادتش همه ما از اینکه به آرزو و خواسته اش رسیده، خوشحال بودیم.

وی درباره نحوه شهادت برادر خود می گوید: به گفته دوستان و همرزمانش، ابوالفضل سر نماز و در هنگام قنوت، با اصابت گلوله به گردنش به شهادت می رسد.

شایان ذکر است، پیکر شهید ابوالفضل قاسمی در مزار شهدای شهرستان زنجان در زادگاهش به خاک سپرده شده است.

«قنوت گر یه ات را آسمان فهمید    نوای ربنایت در جهان پیچید....»

 «فاطمه حیدری»

انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • سه شنبه ۷ بهمن ماه
 • ۱۳۹۹/۱۱/۷
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : -۴ درجه
 • کمترین دما : -۵ درجه
 • بیشترین دما : ۲۰ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۵
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۲۳
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۹
 • غروب آفتاب : ۱۷:۳۵
 • اذان مغرب : ۱۷:۵۴
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۵