کد خبر: ۲۳۱۶
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۸:۴۲ ]

ادعای رسانه صهیونیستی از آماده شدن حزب الله برای جنگ با اسرائیل، شکایت قطر از بحرین در شورای امنیت، هشدار ایران به شورای امنیت درباره تحرکات آمریکا در خلیج فارس و اظهارنظر سرپرست وزارت دفاع آمریکا درباره ایران از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به اطلاع آژانس از شروع غنی سازی 20 درصد ایران نیز اشاره کرد.

به گزارش نه وار نیوز;به نقل از تابناک ؛ ادعای رسانه صهیونیستی از آماده شدن حزب الله برای جنگ با اسرائیل، شکایت قطر از بحرین در شورای امنیت، هشدار ایران به شورای امنیت درباره تحرکات آمریکا در خلیج فارس و اظهارنظر سرپرست وزارت دفاع آمریکا درباره ایران از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به اطلاع آژانس از شروع غنی سازی 20 درصد ایران نیز اشاره کرد.

«لارنس نورمن» خبرنگار وال‌استریت ژورنال در اروپا روز جمعه در حساب کاربری رسمی خود اعلام کرد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصمیم جمهوری اسلامی ایران برای آغاز غنی‌سازی 20 درصدی طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی را به اطلاع شورای حکام آژانس رسانده است.

اطلاع آژانس از شروع غنی سازی 20 درصد ایران/ادعای رسانه صهیونیستی از آماده شدن حزب الله برای جنگ با اسرائیل/ شکایت قطر از بحرین در شورای امنیت/ هشدار ایران به شورای امنیت درباره تحرکات آمریکا در خلیج فارس

خبرنگار وال‌استریت ژورنال در حساب توئیتری خود نوشت: «امروز آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به شورای حکام اطلاع داد که ایران در تاریخ 31 دسامیر [11 دی] با ارسال نامه‌ای تصمیم خود برای تولید اورانیوم با غنای 20 درصد در تأسیسات فردو مطابق با مصوبه مجلس را [به آژانس] اعلام کرده است.»

ادعای رسانه صهیونیستی از آماده شدن حزب الله برای جنگ با اسرائیل

روزنامه عبری زبان "یسرائیل هیوم" اعلام کرد که جبهه شمالی رژیم صهیونیستی بیش از پیش به انفجار و تشدید تنش با حزب‌الله نزدیک شده است و این تشدید تنش هر لحظه ممکن است که اتفاق بیفتد و جنگ میان دو طرف می‌تواند برای چند روز ادامه یابد.

این روزنامه به نقل از یک افسر برجسته در بخش فرماندهی شمالی ارتش رژیم صهیونیستی نوشت که ارتش این رژیم باید برای وقوع جنگ با حزب‌الله در هر لحظه آماده باشد.

اطلاع آژانس از شروع غنی سازی 20 درصد ایران/ادعای رسانه صهیونیستی از آماده شدن حزب الله برای جنگ با اسرائیل/ شکایت قطر از بحرین در شورای امنیت/ هشدار ایران به شورای امنیت درباره تحرکات آمریکا در خلیج فارس

طبق گفته این افسر، حزب‌الله لبنان در پاسخ به کشته شدن یکی از نیروهایش در جریان حملات رژیم صهیونیستی به حومه دمشق، به اقدامات و تلاش‌های سال گذشته ادامه خواهد داد. حزب‌الله هنوز این اتفاق را فراموش نکرده و درصدد تشدید تنش با ارتش رژیم صهیونیستی است.

این منبع در ادامه گفت که حزب‌الله سپتامبر گذشته تلاش کرد تا به منطقه جبل الشیخ نفوذ کند اما ارتش رژیم صهیونیستی در آن زمان تمایلی به تشدید تنش نداشت و زمان مناسبی برای پاسخ دادن به حزب‌الله نبود.

شکایت قطر از بحرین در شورای امنیت

قطر چند روز مانده به نشست شورای عالی شورای همکاری خلیج فارس از شکایت علیه بحرین در شورای امنیت به دلیل نقض حریم آبی خود توسط قایق‌های نظامی منامه خبر داد.

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، علیاء أحمد بن سیف آل ثانی، نماینده دائم قطر در سازمان ملل در پیامی به "جری ماتجیلا"، سفیر آفریقای جنوبی در سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل علیه بحرین به دلیل نقض حریم دریایی و آبی کشورش توسط قایق‌های نظامی منامه در ۲۵ نوامبر شکایت کرد.

اطلاع آژانس از شروع غنی سازی 20 درصد ایران/ادعای رسانه صهیونیستی از آماده شدن حزب الله برای جنگ با اسرائیل/ شکایت قطر از بحرین در شورای امنیت/ هشدار ایران به شورای امنیت درباره تحرکات آمریکا در خلیج فارس

علیاء احمد ضمن محکوم کردن این اقدام، گفت: ورود قایق‌های نظامی بحرین به آب‌های منطقه‌ای قطر بدون کسب مجوز و به صورت غیر قانونی، نقض حاکمیت قطر به شمار می‌رود و به منزله تهدید امنیت آن است.

نماینده دائم قطر در سازمان ملل در ادامه خواستار توقف تجاوزها و نقض‌های بحرین در این زمینه شد.

قطر در حالی از بحرین شکایت کرده است که قرار است چهل و یکمین نشست شورای عالی شورای همکاری خلیج فارس پنجم ژانویه (سه‌شنبه هفته آتی) در عربستان برگزار شود و اخباری از تمایل اعضای این شورا برای مصالحه با دوحه پس از چند سال قطعی روابط میان آنها منتشر شده است.

هشدار ایران به شورای امنیت درباره تحرکات آمریکا در خلیج فارس

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل روز پنج‌شنبه طی نامه‌ای به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد ماجراجویی نظامی آمریکا در خلیج فارس و دریای عمان، به ویژه در هفته‌های اخیر افزایش یافته است.

در این نامه آمده است آمریکا علاوه بر اعزام سلاح‌های پیشرفته و بسیار پیچیده به این منطقه در چند هفته گذشته، به انجام برخی اعمال تحریک‌آمیز نظامی نیز مبادرت کرده است که به پرواز در آوردن تعدادی از بمب‌افکن‌های راهبردی دوربرد خود در روزهای اخیر بر فراز خلیج فارس از جمله آنها است.

در این نامه اضافه شده است: این اقدامات جنگ‌طلبانه اگر کنترل نشود، می‌تواند تنش را به سطح هشدار دهنده‌ای افزایش دهد و بدیهی است که مسئولیت کامل تمام عواقب آن نیز بر عهده آمریکا خواهد بود.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال درگیری نیست، تاکید کرده است: توانایی و عزم قاطع ایران برای حفاظت از مردم خویش، دفاع از امنیت، حاکمیت، تمامیت ارضی و منافع حیاتی خود و همچنین پاسخ قاطع به هر گونه تهدید یا استفاده از زور علیه ایران نباید دست کم گرفته شود.

در این نامه تصریح شده است: از آنجاکه چنین ماجراجویی نظامی در تضاد آشکار با اهداف و اصول سازمان ملل و دارای آثار جدی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است، از شورای امنیت انتظار می‌رود آمریکا را وادار سازد به اصول و قواعد حقوق بین الملل پایبند باشد و این اقدامات غیرقانونی خود را متوقف کند.

اظهارنظر سرپرست وزارت دفاع آمریکا درباره ایران

«کریستوفر میلر» سرپرست وزارت دفاع آمریکا به شبکه خبری «ان بی سی نیوز» گفت: ما همچنان به دقت ایران را زیر نظر داریم.

وی در ادامه مدعی شد «امید من این است که ما صلح آمیز و بدون درگیری وارد 2021 شویم. این وزارتخانه آماده دفاع از مردم آمریکا و منافع آن است».

اطلاع آژانس از شروع غنی سازی 20 درصد ایران/ادعای رسانه صهیونیستی از آماده شدن حزب الله برای جنگ با اسرائیل/ شکایت قطر از بحرین در شورای امنیت/ هشدار ایران به شورای امنیت درباره تحرکات آمریکا در خلیج فارس

طی چند روز گذشته بحث ماجراجویی جدید آمریکا در منطقه مطرح شده است. در همین راستا وزیر خارجه کشورمان در توئیتی نوشت: اطلاعات به دست آمده از عراق حاکی از توطئه‌ای برای ساخته و پرداخته کردن بهانه‌ای برای جنگ است. ایران به دنبال جنگ نیست، اما "آشکارا و مستقیم" از مردم، امنیت و منافع حیاتی خود دفاع خواهد کرد.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۹ بهمن ماه
 • ۱۳۹۹/۱۱/۹
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۱ درجه
 • کمترین دما : -۴ درجه
 • بیشترین دما : ۱۰ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۴
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۲۱
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۹
 • غروب آفتاب : ۱۷:۳۷
 • اذان مغرب : ۱۷:۵۶
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۵