کد خبر: ۲۳۴۷
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۱:۰۸ ]

متاسفانه رسانه های ما دچار خود سانسوری شده و نظام را فدای اشخاص می کنند.

به گزارش نه وار نیوز; زمانی، آمریکا و همپیمانان آمریکا طرحی را برای خاورمیانه بزرگ و یا تولد خاورمیانه جدید طراحی کرده بودند که برای اجرایی کردن این طرح عناصر خودشان را مانند کشور عربستان ، بحرین، رژیم غاصب اسرائیل و ایجاد لشکری به نام داعش روی صحنه آوردند تا این که بتوانند برنامه‌های خودشان را به راحتی عملیاتی بکنند.

دشمنان تنها موضوعی را که پیش بینی نکرده بودند ایستادگی نیروهای حزب الله بود، ازحزب الله ایران گرفته تا یمن، لبنان و حشد الشعبی عراق و سایر کشور های محور مقاومت را نادیده گرفته بودند و فکر می کردند در کمترین فرصت می توانند برنامه های خودشان را اجرایی کنند اما با ایستادگی رزمندگان اسلام در محور مقاومت این نقشه ها نقش بر آب شد.

دشمن در مرحله نخست نتیجه ای نگرفت و تغییر تاکتیک داد و گروه تروریستی و خون خوار داعش را به جان عراق و سوریه و عربستان سعودی را به جان یمن انداخت و متاسفانه از این طریق زیرساخت‌های این کشورها را از بین برد.

 در ادامه مغز متفکر محور مقاومت سردار رشید اسلام سردار سلیمانی را به شهادت رساندند که اینها فکر می کردند با شهادت یک نفر می توانند این خط و این تفکر را از بین ببرند ولی آنطور که برنامه ریزی کرده بودند، نشد.

دشمنان انقلاب اسلامی در هرکجا که به نتیجه مطلوب خود نرسیده اند سریع تغییر تاکتیک داده اند، دشمن ساکت نمی شود بلکه فقط تاکتیک عوض می کند اگر تا دیروز فکر می‌کرد از طریق ناو هواپیمابر می تواند در خلیج فارس ایجاد رعب و وحشت کند سریع ناو هواپیما بر خود را در خلیج فارس مستقر کرد ولی نتیجه ای نگرفت باز هم تغییر تاکتیک داد و عقب نشینی کرد.

باید آگاه باشیم که دشمن بیدار است و هرگز نمی خوابد، دشمن تغییر روش داده و برای ضربه زدن به محور مقاومت از رسانه های گسترده که در اختیار دارد، استفاده می کند.

دشمنان با رسانه هایی که در اختیار دارند از طریق ایجاد شبهه، ایجاد تفرقه در بین کشورهای محور مقاومت و سایر روش ها سعی می‌کنند سران کشور ها را با همدیگر درگیر کنند و سپس ملت های این منطقه را با هم دیگه درگیر کنند و اگر نتیجه ای نگرفت سریع تاکتیک عوض می کند، مردم سوریه را برعلیه حکومت مرکزی و سپس عراق یا ایران را تحریک می کند.

 در مورد جمهوری اسلامی ایران که ام القرای جهان اسلام است، مخصوصا در حوزه مقاومت، دشمنان حساسیت بیشتری روی کشور ما دارند و از طریق روش های رسانه ای و عملیات روانی خودشان اهدافشان را پیش می برند و در این میان متاسفانه عملکرد بد و ضعیف مسئولین اجرایی هم مکملی شده برای این عملیات روانی شده است.

* روش هایی که در شبکه های اجتماعی و ماهواره ای قابل مشاهده است

یکی از روش هایی که به راحتی می تواند جا بیفتد همان طنز است، دشمنان دستاورهای نظام را به طنز می کشند به عنوان مثال در آخرین مورد به تولید واکسن کرونای ایرانی اشاره کردند که با استفاده از فتوشاپ تصاویری را نشان دادند که پرستاران ایرانی از روی لباس در حال تزریق واکسن هستند تا دست آورها را در نظر مردم و مخاطبان تضعیف و تحقیر کنند.

روش کوچه بن بست: کوچه بن بست یکی از موثرترین روش های عملیات روانی است که دشمن در حال انجام دادن است و مخصوصا با استفاده از نفوذی هایی که در حوزه اقتصاد دارند کار های خود را پیش می برند.

کوچه بن بست یعنی اینکه از طریق پیام های متعددی که به مخاطبانشان منتشر و ارسال می کنند به مخاطبان القا می کنند که نظام به بن بست رسیده و نمی تواند مشکلات خودش را حل کند.

اگر ما انتخاب خوب و هوشمندانه داشته باشیم می توانیم طی یک تا دو سال مشکلات را مرتفع کنیم.

روش انسانیت زدایی: در تمامی کشورها قاتل را اعدام می کنند، متجاوز تنبیه می شود و در کشور ما وقتی یک قاتل را می گیرند بلافاصله رسانه های زنجیره ای دشمن و عناصر وابسته داخلی دست به کار می شوند و اعلام می کنند این فرد سیاسی است و نباید اعدام شود به عنوان مثال در تابستان امسال دو نفر به جرم تجاوز به عنف و قتل اعدام  شدند و غول های رسانه ای دشمن دست در دست عناصر وابسته داخلی داده اند و اعلام می کنند جمهوری اسلامی ایران ظلم می کند و نشان می دهند در ایران حقوق بشر رعایت نمی شود.

روش دروغ بزرگ: در رابطه با کشور ما و تحریم های ظالمانه ای که انجام داده اند دشمنان تنها دلیلشان این است که جمهوری اسلامی ایران می خواهد به بمب هسته ای دسترسی پیدا کند، در حالی که  چنین چیزی وجود ندارد و مراجع تقلید این مورد (بمب هسته ای)را منع کردند و کشور اهداف علمی و انسان دوستانه را پیش گرفته است.

روش کاشت: یکی از نظریه هایی که در رسانه مطرح است روش کاشت است، در روش کاشت برای به ثمر رساندن موضوع و مطلب پیام را با روش های مختلف و پی در پی به مخاطب ارسال می کنند تا مخاطب متقاعد شود و مطلب را باور کند.

روش کشت: دشمنان توسط رسانه هایی که در اختیارشان هست هر روز مطلبی را منتشر  می کنند تحت عنوان اینکه امکان دارد ترامپ در آخرین روزها وارد جنگ با ایران شود، ایران شکست خواهد خورد، ایران سقوط خواهد کرد و هر روز این پیام ها با استفاده از روش کشت مخابره می کنند.

بی اعتماد سازی مردم نسبت به مسئولان با استفاده از روش عملیات روانی تفرقه افکنی دنبال می شود.

در همه کشور ها مشکلات وجود دارد و در کشور ما در این چند ماه و یکی دو سال اخیر گرانی های بیش از حد ،سوء مدیریت ،رها شدگی در سطح مدیری کلان کشوری و بی صاحب ماندن بسیاری از امورات که انگار نه انگار باید کنترل و بازرسی وجود داشته باشد از جمله مشکلات بوده است.

دشمن این مورد را برجسته سازی می کند و با استفاده از روش عملیات روانی یک اختلاس را به همه مسئولان تعمیم می دهد و به همه القا می کنند که همه دزد و اختلاسگر هستند و با شمردن چند پرونده بزرگ و سیاسی به مردم القا می کند که مسئولان کلاً فاسد شدند.

در حالی که فقط در بخش هایی از کشور مشکلی به وجود آمده است که در قوه قضائیه با روی کار آمدن حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه مشکلات با قوت پیگیری می شود و سیستم اداری شاهد یک آرامش و پاکسازی اساسی خواهد شد و دست های ناپاک از این نظام پاک خواهد شد لذا باید حواسمان باشد تا دچار عملیات روانی دشمنان نشویم.

رسانه های ما فقط کافی است عملکرد های خوب نظام را نشان بدهد از جمله عملکرد قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد را منتها با یک دیدگاه علمی و غیر سیاسی، مچ گیری سیاسی و جناحی نشود، دست آورد های ایران مطرح شود که دستیابی به واکسن کرونا یکی از این دستاوردهای مهم گام های اساسی در جهان است. 

رسانه ها چطور می توانند به محور مقاومت کمک کنند ؟ روشنگری در رابطه با روش های عملیات روانی دشمن و ظلم ها و فساد هایی که در داخل کشور های غربی هست مثل کشور آمریکا میزان فقر، درصد فقر، درصد بیکاری ،ظلم ها و جنایتهایی که در یک سده اخیر انجام شده است، کشور هایی که توسط آمریکا از بین رفته است، کشور هایی که مورد ظلم و غارت قرارگرفته و سرمایه های آنها توسط آمریکا غارت شده است.

رسانه های محور مقاومت می توانند از طریق شفاف سازی در رابطه با فساد زدایی از سیستم اقدام کنند، وظیفه پایش محیطی خودشان را به درستی انجام دهند، مفاسد را با رعایت مصالح کشوری علنی کنند، عملکرد شخص را مطرح کنند و نه کلیات نظام را، متاسفانه رسانه های ما دچار خود سانسوری شده و نظام را فدای اشخاص می کنند در حالی باید متخلف و اختلاسگر رسوا شود.

«جاوید حاتمی»

انتهای پیام/ح

 

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ماه
 • ۱۴۰۰/۱/۳۰
 • وضعیت جوی : باد ملایم
 • دمای فعلی : ۲۳ درجه
 • کمترین دما : ۹ درجه
 • بیشترین دما : ۲۳ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۰۸
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۳۹
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۵
 • غروب آفتاب : ۱۹:۵۳
 • اذان مغرب : ۲۰:۱۲
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۳۱