کد خبر: ۲۳۶۷
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۶:۰۰ ]
وزیر بهداشت گفت: برخی از کشورها پروتکل‌های بهداشتی کرونا را بعد از ما نوشته و حتی کپی کردند و آسیب اقتصادی کرونا در کشور ما به مراتب کمتر از کشورهای مقتدر در دنیا بود.

به گزارش نه وار نیوز; به نقل از تسنیم ؛ سعید نمکی اظهار داشت: بدانید که به شدت ما در این ایام مظلوم واقع شدیم.

وی با اشاره به اینکه بسیج، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی کنار ما بودند و سردار سلامی بارها با تماس تلفنی به ما انرژی دادند گفت: اینکه می‌گفتند ما کنار شما هستیم بسیار ما را دلگرم کرد و عزت جمهوری اسلامی نیز در کنار هم بودن ما است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه کسبه محترم با وجود اینکه متضرر شدند اما پای کار بوده و همکاری کردند ادامه داد: کشورهای مقتدر دنیا به نسبت ما آسیب‌های بیشتری از کرونا دیدند و ما بلافاصله با نوشتن پروتکل‌های بهداشتی و عملیاتی کردن آنها اجازه ندادیم آسیب اقتصادی بیشتری متحمل مردم شود و برخی از کشورها پروتکل‌های بهداشتی کرونا را بعد از ما نوشته و حتی کپی کردند.

وی با اشاره به اینکه برد در کرونا و مدیریت آن، برد جمهوری اسلامی بوده و این برد متعلق به یک وزارتخانه نیست افزود: کسانی منتظر بودند ما زانو بزنیم و شکست ما را ببینند اما آسیب اقتصادی کرونا در کشور ما به مراتب کمتر از کشورهای مقتدر در دنیا بود.

نمکی با بیان اینکه حتی در واردات ماسک آمریکایی‌ها فرودگاه را قفل کرده و اجازه ندادند گفت: سنگر به‌گونه‌ای مدیریت شد که انگار این سنگر از قبل آماده بود و امروز ایران با وجود تحریم عزتمندانه بیماری را کنترل کرده است و حوادثی که بر اثر تحریم‌ها در این کرونا بر ما پیش آمد بعد از حوادث کربلا بالاترین مصائب بود.

وی با اشاره به اینکه این عزتمندی با غیرت و رشادت فرزندان این مرز و بوم حاصل شده است و به روان پاک تمام شهدا درود می‌فرستم افزود: تا دعای نیمه شب یک مادر شهید و آه نفس‌های یک جانباز است انقلاب اسلامی استوار است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه حاج قاسم هزاران کیلومتر خارج از این مرزها مقابل دشمن ایستاد و به روح بلند این فرزند کرمان که افتخار جهان اسلام است درود می‌فرستم ادامه داد: حاج قاسم در دامن این ملت تربیت شد و شاید قرن‌ها بگذرد تا این چنین پدیده‌ای دوباره تربیت شود.

وی با اشاره به اینکه من کم‌ترین و کوچک‌ترین سرباز این کشور هستم و همکاران ما در کادر درمان که به شهادت رسیدند یگانه دردانه‌های این کشور بودند که برای سلامت مردم جانفشانی کردند گفت: فضل الهی باعث شد که این بیماری در کشور مدیریت شود و این پاداش قومی است که پای اعتقادات خود می‌ایستد و در مقابل ظلم و تحریم صبوری می‌کند.

نمکی با بیان اینکه با خزانه و بانک مرکزی نسبتاً تهی به جنگ این بیماری رفتیم و تحریم شرایط را بسیار سخت کرد افزود: رهبری نظام اسلامی بسیار اثرگذار بودند و تا زنده‌ام خواهم گفت که نقشی را که مقام معظم رهبری در حمایت و رعایت کرونا داشت بسیار بی‌بدیل بود.

انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • یکشنبه ۱۷ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۸ درجه
 • کمترین دما : -۳ درجه
 • بیشترین دما : ۹ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۱۵
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۳۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۷
 • غروب آفتاب : ۱۸:۱۶
 • اذان مغرب : ۱۸:۳۴
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۵