کد خبر: ۲۴۷۳
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۹:۰۰ ]

این روزها، پیشخوان های دولتی و پست بانک های شهر زنجان محل تجمع روستاییانی شده که ناشی از تصمیمات یک شبه و بدون تدبیر دولت است، اما هزینه ای که مردم و بخش خصوصی به خاطر تعطیلی ها پرداخته اند، شاید سال ها جبران نشود پس چرا این بار خود دولت کاری می کند که این تعطیلی ها تکرار شود؟!

به گزارش نه وار نیوز; در خیابان های شهر زنجان که قدم بگذاری با صحنه هایی مواجه هستیم که مردم در جلوی درب پست بانک ها و پیشخوان های عمومی بدون رعایت فاصله اجتماعی تجمع می کنند و این در حالی است که رعایت فاصله باید بیش از یک متر باید می شد اما فاصله ای وجود ندارد.

حال با وجود شرایط زرد کرونایی و تحمل هزینه های هنگفت توسط مردم و دولت، این تجمعات و شلوغی ها یک نگرانی جدی است برای شهر که دوباره به وضعیت قرمز برگردد.

از هر خیابانی که عبور میکنی با جمعیت فراوانی از مردم در کنار پست بانک ها و دفاتر پیشخوان مواجه می شوی آن هم بدون رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید شده، گویا دیگر کرونایی نیست.

آیا دولت تدبیر نمی توانست تدبیری بهتر از این لحاظ کند ؟

آیا این تصمیم دولت برای ثبت نام مردم به منظور دریافت سود سهام عدالت به این نحو، غیر کارشناسی نیست ؟

امروز سری به پست بانک زدم تا از نزدیک بی تدبیری دولت را نظاره گر باشم.

اکثر افرادی که در پست بانک بودند افراد کهنسالی بودند که این تجمع زنگ خطری برای آنان بود.

اما این زنگ خطر را چه کسی به صدا در آورده است؟! 

نبود فاصله های اجتماعی نگرانی ها را دوچندان کرده است وهمه می دانند  که شیوع کرونا جدی است اما بی تفاوتی مردم و دولت قزنطینه و تعطیلی ها را پشت سر خواهد داشت.

ازدحام در پست بانک ها در این روزها تمام زحمات مدافعان سلامت و ارگانهایی را که برای قطع زنجیره کرونا تلاش میکردند بر باد داده است و پیک دوم کرونا را حاصل خواهد شد.

از آنجا که ازدحام در این روزها با افزایش روند کرونا برابر است اما انگار دیگر دغدغه مندی نمی توانی بیابی.

ولی این سوال وجود دارد که آیا مسئولین مربوطه در خواب هستند و این صحنه ها را نمی بینند یا در قرنطینه به سر می برند که گذرشان به خیابان های شهر نمی افتد؟

عدم رعایت این دستور العمل ها بر عهده چه کسی است ؟

پشت پرده این شلوغی ها و بی برنامه گی ها و وادار کردن مردم برای حضور در این تجمعات چه می تواند باشد ؟زیرا می توانست با برنامه ریزی و کارشناسی دقیق از این اتفاق جلوگیری کرد.

اما چه کسانی از این ازدحامات سود می برند و می خواهند دوباره مسیر های تردد را بر روی ما ببندند و محدودیت ها را آغاز کنند ؟

مسئولی که در قرنطینه و تعطیلی ها هم حقوقش به حسابش واریز می شود چه می داند که سفره دست فروش سر چهار راه چه رنگی دارد.

هزینه ای که مردم و بخش خصوصی به خاطر تعطیلی ها پرداخته اند، شاید سال ها جبران نشود پس چرا این بار خود دولت کاری می کند که این تعطیلی ها تکرار شود؟!

«سمیه عسگری»

در این خصوص اعتراض های مردم سبب شد تا به سراغ این شهروندانی که در صف های طولانی چشم به راه بودند برویم .

یکی از شهروندان اظهار داشت :من از صبح ساعت 7 در اینجا حضور دارم و به دلیل کم بودن متصدی الان که ساعت 9 شب است و هنوز نوبت من نرسیده است .

شهروند دیگری که از توابع زنجان آمده بود و می گفت :آیا نمی شد این کارها در روستا انجام گیرد تا ما مجبور نباشیم این همه شلوغی را تحمل کنیم ؟

فرماندار شهرستان زنجان  در زمینه تجمع مردم جلوی درب پیشخوان های عمومی هم با اشاره به اینکه به روستاییان فرصتی برای دریافت سود سهام عدالت داده شده و همین امر موجب این تجمعات اخیر شده است، گفت: در این راستا هماهنگی های لازم با بخشداری ها، اداره کل اقتصاد، مراکز بهداشت و ... صورت گرفته تا این نام نویسی ها در محل دهیاری انجام گیرد.

وی خاطر نشان شد: روستاهایی که دهیاری نداشته باشند، ثبت نام برای دریافت سود سهام عدالت در خانه های بهداشت صورت خواهد گرفت.

عسگری با اشاره به اعزام تیم هایی برای استقرار در خانه های بهداشت و دهیاری ها به منظور ثبت نام روستاییان در سامانه سهام عدالت، افزود: مردم تصور می کنند برای ثبت نام حتما باید در مرکز شهرستان حضور یابند در حالی که این امکان در محل زندگیشان فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی های لازم در این راستا صورت می گیرد، ادامه داد: تیم هایی نیز در محل پیشخوان های دولتی حضور می یابند تا این مطالب را اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • شنبه ۴ بهمن ماه
 • ۱۳۹۹/۱۱/۴
 • وضعیت جوی : نسیم
 • دمای فعلی : -۱۶ درجه
 • کمترین دما : -۱۶ درجه
 • بیشترین دما : -۴ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۶
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۲۵
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۸
 • غروب آفتاب : ۱۷:۳۱
 • اذان مغرب : ۱۷:۵۱
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۴