کد خبر: ۲۴۹۳
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۶:۵۰ ]
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: اغلب بیماران کرونایی استان به ویژه سنین بالا به بستری در بخش های ویژه بیمارستانی نیاز داشتند که با اخذ مجوز از سازمان و هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی حدود ۸۰ تخت در بیمارستانهای دولتی و خصوصی افزایش یافت و در صورت نیاز این میزان قابل افزایش است.

به گزارش نه وار نیوز; یعقوب شیویاری در جلسه شورای اطلاع رسانی بیمه سلامت استان با اشاره به همه گیری کرونا در جهان افزود: در این راستا و به دلیل همین شرایط بسیاری از قوانین معلق مانده و در واقع چارچوب ها و برنامه هایی که مد نظر بود با توجه به وضعیت کنونی بنا به تصمیمات ستاد ملی کرونا انجام نمی‌شود.

وی اضافه کرد: در زمان سازمان بیمه سلامت به دلیل شرایط کرونایی خدمات ویژه ای به گروه‌های هدف به ویژه مبتلایان به کرونا انجام می دهد که این مهم در این استان نیز با گذشت بیش از ۱۰ ماه از شیوع این ویروس نمود داشته است.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان ادامه داد: در زمان حاضر این سازمان برای بیماران کرونایی ۹۰ درصد هزینه های بستری و ۳۰ درصد هزینه های سرپایی را در بیمارستان ها پرداخت می کند که یکی از اقدامات مهم بیمه سلامت محسوب می شود.

وی اظهار داشت: برخی داروهای وارداتی با قیمت بالا نیز تحت پوشش بیمه ای این سازمان قرار گرفته اند و براساس پروتکل های اعلام شده در صورت نیاز در بیمارستان بصورت سرپایی  ارائه می شود.

این مسئول ادامه داد: در زمان حاضر بیماران کرونایی که در بیمارستان ها پذیرش می شوند، تحت پوشش بیمه قرار گرفته و از طرفی با ساز و کارهای انجام گرفته، تمامی داروهای این بیماران که پیش از این بیمه نبود، اکنون تحت پوشش قرار گرفته است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی با بیان اینکه پیش از این در بیمارستان های اسناد مبتنی بر سقف تعیین شده، دریافت می شد، ادامه داد: در زمان حاضر این سقف بر اساس دستورالعمل برداشته شده است و اسناد ارسالی بررسی و مبالغ پرداخت می شود.

شیویاری با اشاره به اینکه شرایط کرونایی برنامه ها را با اختلال مواجه کرد، ادامه داد: طبق برنامه پنجساله ششم کشور قانون وسع برای افراد فاقد پوشش بیمه ای و متناسب با تمکن مالی ارزیابی را ملزم کرد که در این راستا دهک های اول تا سوم بصورت رایگان تحت پوشش قرار می گرفتند، بدون اینکه مبلغی را پرداخت کنند.

وی اظهار داشت: در این قانون از دهک چهارم به بالا و برای پوشش بیمه ای باید مبلغی پرداخت می کردند و در صورت نیاز از خدمات مورد نیاز در بیمارستان ها و مطب ها و بخش خصوصی بهره مند می شدند اما به تناسب شریط کرونایی و به دستور ستاد کرونا و ابلاغ به سازمان بیمه سلامت، این قانون اجرا نمی شود.

این مسئول افزود: بر این اساس تمامی آحاد جامعه به ویژه زنجانی هایی که فاقد هر نوع پوشش بیمه ای هستند در صورت مراجعه به دفاتر پیشخوان و راهنمایی های لازم تحت پوشش بیمه قرار می گیرند هر چند استثنائاتی در این خصوص اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این برای پوشش بیمه ای افراد دوره انتظار ۱۰ روزه وجود داشت که در زمان حاضر این روند حذف شده است.

انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ماه
 • ۱۴۰۰/۱/۳۰
 • وضعیت جوی : نسیم
 • دمای فعلی : ۲۲ درجه
 • کمترین دما : ۹ درجه
 • بیشترین دما : ۲۳ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۰۸
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۳۹
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۵
 • غروب آفتاب : ۱۹:۵۳
 • اذان مغرب : ۲۰:۱۲
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۳۱