کد خبر: ۲۵۳۲
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۷:۴۹ ]
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: بررسی ها نشان می‌دهد در مدت یک هفته ۸۰ هزار نفر از دارندگان سهام عدالت استان، به روش غیرمستقیم در سامانه سجام ثبت نام کردند که روزانه ۱۰ هزار نفر را شامل می‌شود.

به گزارش نه وار نیوز;محمدرضا آبی پور شامگاه چهارشنبه در جلسه مشترک ستاد پیشگیری و مدیریت کرونا ویروس و قرارگاه زیستی شورای پدافند غیرعامل استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت برای دارندگان سهام عدالت به روش غیرمستقیم مدیریت سهام در استان افزود: بحث ثبت نام دارندگان سهام عدالت در سجام از خرداد امسال آغاز شد و  این مهم به دستگاه متولی امر " اقتصاد و دارایی" نیز اعلام شد که در این  راستا این معاونت به عنوان هماهنگ کننده نقش آفرینی کرده است.

وی اضافه کرد: طی ماه خرداد اعلام شد، دارندگان سهام عدالت که روش غیرمستقیم انتخاب کرده اند در سامانه سجام ثبت نام کنند و تمامی مکاتبات لازم برای اجرای این کار با دستگاه‌های متولی امر انجام گرفت.

این مسئول  ادامه داد: این یک حق عمومی است چرا که زندگی در کرونا جریان دارد، نمی شد کار ثبت نام از گروه‌های هدف را انجام ندهیم و در واقع مجبور به اجرای این کار بودیم.

وی اظهار داشت: خوشبختانه از جمعیت ۷۹۱ هزار نفری مشمول سهام عدالت استان حدود  ۵۲ هزار روش مستقیم را انتخاب کردند، یعنی ۴۸ درصد مابقی معادل ۳۸۰ هزار نفر روش غیرمستقیم را برای مدیریت آن انتخاب کرده اند.

آبی پور افزود: از مجموع همین ۳۸۰ هزار نفر حدود ۸۰ هزار نفر دارندگان سهام عدالت در استان، در سامانه سجام ثبت نام کرده اند و بخاطر اینکه این رقم باید به ۵۰ درصد می رسید تا شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت تشکیل شود.

به گفته وی با هماهنگی انجام گرفته ۸۰  هزار نفر از گروه‌های هدف در مدت یک هفته موفق به ثبت نام شدند که فقط چهار مرکز پیشخوان زنجان با ازدحام جمعیت مواجه بود و این درحالی است که بخش عمده ای از ثبت نام ها از طریق دهیاری ها، مراکز بهداشتی روستاها و پایگاه‌های بسیج انجام گرفت.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان ادامه داد: بر این اساس ۲۸ نفر برای مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت این استان انتخاب شده اند که نسبت به برگزاری انتخابات اقدام کرد که تغییرات اساسنامه ای نیز انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: زنجان جزو استان هایی است که حداقل شرکت کنندگان و حداقل افراد روش غیرمستقیم در مقایسه با استان های دیگر را داشت و از طرفی همراهی سهامداران به تحقق اهداف ترسیم شده کمک کرد.

آبی پور افزود: باید به دفاتر پیشخوان دولت به عنوان یک ابزار نگاه کرد و این آمادگی را باید داشته باشند که در هر مقطعی و در یک محدوده زمانی که دولت برنامه ای اعلام می کند گروه‌های هدف را با مشکلات کمتری ثبت نام کند.

وی اضافه کرد: تمامی پیش بینی ها برای اجرای این کار انجام گرفته بود و اینکه بگوییم یک عملیاتی در زمان کرونایی هیچ خطایی نداشته باشد، چنین نیست و این اقدام در مدت یک هفته آزمایشی بود که نتیجه با موفقیت همراه بود، اما نقاط ضعفی هم وجود داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان ادامه داد: در این خصوص بجای مدیریت چهار مرکز پیشخوان دولت از سوی کارشناسان بهداشتی پلمب شد که بار مراجعه کنندگان به سایر دفاتر سوق یافته و همین مساله ازدحام بیشتری را موجب شد.

وی خاطرنشان کرد: مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت که به عنوان یکی از شرکت های سرمایه گذاری استان عهده دار مدیریت سهام افرادی است که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، با بیش از ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برگزار شد.

آبی پور یادآوری کرد: این شرکت با سرمایه گذاری در پروژه های استانی می تواند نقش موثری را در توسعه استان و نیز ایجاد درآمد برای سهامداران داشته باشد.

 انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه
 • ۱۴۰۰/۲/۱۸
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۹ درجه
 • کمترین دما : ۸ درجه
 • بیشترین دما : ۱۷ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۴۰
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۱۶
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۳
 • غروب آفتاب : ۲۰:۰۹
 • اذان مغرب : ۲۰:۲۹
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۴