کد خبر: ۲۵۵۵
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۸:۰۰ ]
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: بر اساس آخرین وضعیت اعلامی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رنگ کرونایی دو شهر زنجان آبی و ۶ شهر دیگر همچنان زرد است.

پرویز قزلباش امروز در گفت و گو با خبرنگار  نه وار نیوز; افزود: رنگ کرونایی شهرهای ابهر و خدابنده آبی و شهرهای زنجان، خرمدره، ایجرود، طارم، سلطانیه و ماهنشان زرد است.

وی اضافه کرد: با گذشت بیش از ۱۰ ماه از شیوع ویروس کرونا تاکنون یک‌هزارو ۱۱۴ نفر در استان زنجان جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند که روز گذشته یک مورد فوتی در سطح زنجان به ثبت رسد.

این مسئول ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" به رقم ۴۳ هزارو ۱۷۴ نفر رسیده است.

وی یادآوری کرد: در زمان حاضر شمار مبتلایان و بستری ها در بیمارستان‌های این استان روند نزولی به خود گرفته است بطوری که اغلب شهرهای استان رنگ زرد کرونایی و برخی شهرها در وضعیت آبی قرار گرفته اند.

رییس  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: طبق گزارش های اعلام شده از اسفند سال‌ گذشته تاکنون بر اساس یافته های آزمایشگاهی ابتلای ۶ هزار و ۶۹۱ نفر در استان زنجان به کووید - ۱۹ ثابت شده و پنج هزار و ۵۲۳ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

انتهای پیام/ح

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان