کد خبر: ۲۵۷۵
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۴:۱۰ ]
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با بیان اینکه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در رعایت مصرف گاز و انرژی باید مستمر و مداوم باشد؛ بر فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی از طریق رسانه‌ها و همه کانال های اطلاع رسانی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش نه وار نیوز; خدابخش مرادی نافچی گفت: در این خصوص باید تمام دستگاه‌های اجرایی همکاری کنند.
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف انرژی از طریق رسانه‌ها در جامعه فرهنگ سازی شود، تصریح داشت: شاخص مدیریت مصرف انرژی دستگاه‌های اجرایی در ارزیابی عملکرد مدیران لحاظ می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با بیان اینکه ما تکلیف داریم مدیریت مصرف انرژی را هم در حوزه مسئولیت و هم در حوزه مأموریت خود مورد توجه جدی قرار دهیم؛ افزود: برای عملیاتی کردن این موضوع لازم است ستاد مدیریت مصرف انرژی در همه شهرستان‌های استان با مسئولیت فرمانداران تشکیل شود.
مرادی نافچی بر لزوم اطلاع رسانی و اقناع سازی از طریق رسانه‌ها برای مدیریت مصرف انرژی در استان تاکید کرد و گفت: شرکت‌های برق و گاز استان تقویم قطع خدمات را تدوین و اطلاع رسانی کنند.
وی همچنین از لزوم برگزاری نشست خبری رسانه‌ها توسط شرکت برق و گاز در استان خبر داد و افزود: باید این مهم مورد توجه قرار گیرد تا مشکلی برای واحدهای تولیدی رخ ندهد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان ابراز داشت: در همه ادارات و سازمان‌ها باید کمیته مدیریت مصرف انرژی با مسئولیت مدیران ارشد سازمان و یا با تفویض اختیار به معاون منابع انسانی، شکل بگیرد تا تدابیر لازم در این خصوص طراحی و عملیاتی شود.
مرادی نافچی افزود: تمام ادارات باید از امروز تدابیر لازم را برای کاهش مصرف انرژی در محیط‌های اداری در دستور کار قرار دهند.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان نیز در ادامه این جلسه به ارائه گزارش عملکرد این شرکت در نهادینه کردن مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی و اقدامات در حال انجام پرداخت و گفت: تمام اقشارجامعه باید نسبت به صرفه‌جویی در مصرف گاز حساس باشند.
موسی احمدلو با اعلام اینکه جلوگیری از خاموشی ها و قطعی گاز تنها در سایه رعایت الگوی مصرف امکان پذیر است؛ افزود: مصرف گاز خانگی شدیداً افزایش یافته است و همین امر سبب شده است مصرف سوخت برخی از نیروگاه‌ها و صنایع محدود شوند.
وی با بیان اینکه یکی از موارد مورد تاکید در شرایط کنونی، اتخاذ تدابیر لازم برای مدیریت مصرف انرژی است، خاطرنشان کرد: راهکار پایداری گاز, صرفه جویی در مصرف است و این در حالی است که اصلاح الگوی مصرف گاز طبیعی نیازمند تمرین است.
احمدلو تصریح داشت: علی‌رغم اینکه زنجان در اقلیم سرد واقع شده است اما معتقدیم می‌توان مدیریت لازم را در زمینه مصرف انرژی اعمال کرد؛ چرا که اگر نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشیم، بالطبع بخش قابل توجهی از جامعه متضرر خواهند شد.
وی درباره رعایت نکات ایمنی در فصل سرما به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی، افزود: استفاده از پوشش مناسب، پرده‌های ضخیم، شیرهای ترموستاتیک و رعایت دمای رفاه ۱۸تا ۲۱ درجه و پوشش مناسب موتورخانه‌ها و تعمیرات لازم در آنها به‌عنوان بخشی از راه‌های مصرف بهینه گاز توصیه می‌شود.
مهندس احمدلو از اصحاب رسانه خواست همچون همیشه یاریگر گاز زنجان در نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه و امر مهم صرفه جویی در جامعه باشند.

انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه
 • ۱۴۰۰/۲/۱۸
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۹ درجه
 • کمترین دما : ۸ درجه
 • بیشترین دما : ۱۷ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۴۰
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۱۶
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۳
 • غروب آفتاب : ۲۰:۰۹
 • اذان مغرب : ۲۰:۲۹
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۴