کد خبر: ۲۷۴۰
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۲:۳۴ ]
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از وجود 153 روستای استان روی گسل خبر داد.

به گزارش نه وار نیوز; رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران استان با اشاره به اینکه در 21 فروردین سال 58، این بنیاد به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و با هدف خدمت به محرومین و تامین مسکن برای اقشار کم درآمد تاسیس شد.

وی به اقدامات این نهاد انقلابی در استان زنجان اشاره و با بیان اینکه طرح هادی به صورت 100 درصد در روستاهای زنجان انجام شده است، گفت: در 193 روستا طرح هادی نیازمند بازنگری بوده و در 270 روستا بازنگری شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: از سال 1384 تاکنون 50 هزار واحد از 92 هزار و 657 واحد غیرمقاوم استان، مقاوم‌سازی شده و تلاش بر این است که جذب اعتبارات در این زمینه بیشتر هم شود.

وی گفت: طرح هادی تقریباً برای تمام روستاهای این استان تهیه شده و طرح هادی 294 روستا نیز نیازمند بازنگری است.

خواجه ای با بیان اینکه طرح هادی 190 روستا بازنگری شده است، اظهار داشت: تاکنون طرح هادی 400 روستا از 710 روستای بالای 20 خانوار استان اجرا شده که اجرا و بازنگری طرح‌های هادی به میزان اعتبارات ابلاغی از محل استانی و ملی برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه طرح هادی روستاها به طور کامل اجرا نمی‌شود، تصریح کرد: طرح‌های هادی به نسبت اعتباری که برای روستاها در نظر می‌گیرند، اجرا و عملیاتی می‌شوند.

این مسئول با بیان اینکه امسال 10 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های هادی روستایی تخصیص یافته است، افزود: نمی‌توان با این اعتبار، طرح هادی چند روستا را به صورت 100 درصد اجرا کرد و بقیه بماند بلکه نیازسنجی شده و روستاها با اولویت شناسایی شده و هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: امسال تامین قیر رایگان به میزان 12 میلیارد تومان اختصاص یافته که روستاها شناسایی و مشخص شده و اقدام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه 67 هزار سند مالکیت روستایی توسط بنیاد مسکن و با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان صادر شده است، گفت: 7 هزار و 700 سند مربوط به شهرهای کمتر از 20 هزار نفر جمعیت و مابقی در روستاها صادر شده است.

وی با بیان اینکه امسال صدور 2 هزار سند مالکیت روستایی برای استان زنجان تعیین شده بود اما با هماهنگی بین بنیاد مسکن و ثبت اسناد، تعهد صدور 6500 سند را ایجاد کردیم، اظهار داشت: تاکنون بیش از 5 هزار سند صادر شده که از این بابت، رتبه اول کشور را کسب کرده‌ایم اما این رتبه، رافع تکالیف و وظایف بنیاد مسکن نبوده و تلاش می‌کنیم که بیشتر از این نیز محقق شود.

خواجه‌ای خاطرنشان کرد: در صدور سند مالکیت روستایی 10 درصد بالاتر از میانگین کشوری و در صدور سند مالکیت شهرهای کمتر از 20 هزار نفر جمعیت نیز 2 برابر میزان متوسط کشوری هستیم.

وی گفت: 10 روستای هدف گردشگری داریم و 7 روستا نیز دارای بافت باارزش روستایی است که تاکنون 2 مورد اجرا شده و بقیه نیز در حال اجرا است.

خواجه‌ای اظهار داشت: در طرح مقاوم‌سازی مسکن روستایی 4 هزار و 60 مورد به بانک‌ها معرفی شده که مقاوم‌سازی و نوسازی این واحدها آغاز شده و پیشرفت خوبی دارند ضمن اینکه سهمیه استان زنجان در تامین مسکن محرومین 2 هزار واحد بود که به بانک‌ها معرفی شده و 900 واحد آن به مرحله نصب درب و پنجره رسیده و بقیه هم از پیشرفت مناسبی برخوردارند..

انتهای پیام/ح

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه
 • ۱۴۰۰/۲/۱۸
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۹ درجه
 • کمترین دما : ۸ درجه
 • بیشترین دما : ۱۷ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۴۰
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۱۶
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۳
 • غروب آفتاب : ۲۰:۰۹
 • اذان مغرب : ۲۰:۲۹
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۴