کد خبر: ۲۷۸۹
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۶:۳۷ ]
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: دشمنان به دنبال تحریف و فراموشی آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران هستند، لذا همه آحاد جامعه باید نسبت به مقابله با این توطئه دشمنان هوشیار باشند و مانع تحقق آن شوند.

به گزارش نه وار نیوز;آیت الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته شهر زنجان با اشاره به در پیش بودن سالروز ولادت باسعادت حضرت زهرا (س) و روز زن، گفت: طبق روایتی از مقام و منزلت آن حضرت این است که پیامبر (ص) فرمودند: خداوند، نور فاطمه را قبل از خلقت آسمان و زمین، آفرید زیرا فاطمه ۲ بعد دارد، یکی بُعد انسانی و دیگری بعد روحانی. وقتی خداوند حضرت آدم را آفرید، نور فاطمه را به آدم نشان داد.

وی در ادامه با بیان اینکه روابط حاکم در دنیای استعمار و قدرت‌های حاکم، خیلی پیچیده است که نباید ساده‌انگاری شود، گفت: مسئله آمریکا با انقلاب اسلامی ایران است.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه دشمنان به دنبال تحریف و فراموشی آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران هستند، افزود: همه آحاد جامعه باید نسبت به مقابله با این توطئه دشمنان هوشیار باشند و مانع تحقق آن شوند.

وی با یادآوری اینکه آمریکا طی دوران مبارزات برای سرنگونی نظام پهلوی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توطئه کرده است، گفت: ما با آمریکا دعوای شخصی نداریم و آمریکا این حق را به خود می‌دهد که به صورت ریشه‌ای با انقلاب اسلامی دشمنی کرده و علیه آن توطئه کند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه شکل گیری، پیروزی و تداوم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تضاد با اهداف دولت‌های استعماری و بخصوص آمریکا بود، برهم خوردن برنامه‌های آمریکا در منطقه خاورمیانه و جهان را از اثرات پیروزی انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: هیچ کشوری به اندازه آمریکا از انقلاب اسلامی ایران ضربه نخورده است.

وی با یادآوری توطئه‌های آمریکا علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، افزود: آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی به صورت شبانه‌روزی با انواع توطئه‌ها، جنگ تحمیلی، محاصره اقتصادی، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم برای از بین بردن انقلاب اسلامی تلاش کرده و در جنگ تحمیلی ۴۴ کشور را پای کار آورد اما نتوانست کاری از پیش ببرد.

امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، مورد تاکید قرار داد و گفت: تمام شرق و غرب با تمام توان و قدرت دست به دست هم داده و از محمدرضا شاه ملعون حمایت می‌کردند و آمریکا و شوروی، دنیا را به ۲ بلوک شرق و غرب تقسیم کرده بودند.

وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ نقطه عطفی و تحول عظیم در دنیا بود، گفت: با کم و لطف پروردگار، رهبری حضرت امام خمینی (ره) و اتحاد و حضور مردم در عرصه، حرکت مردم نتیجه داد و انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ به پیروزی رسید.

آیت الله خاتمی ادامه داد: آمریکا و دیگر استکبار در تلاش برای تحقق نیافتن انقلاب اسلامی ایران بودن که اما با حضور مردم در صحنه و با اتحاد مردم ۲۲ بهمن انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی صادر شد، ابراز کرد: تمام جامعه و اقشار مختلف مردم به‌خصوص جوانان مؤمن و متعهد انقلابی، مخاطب این بیانیه بوده و همه در برابر آن وظیفه دارند.

امام جمعه زنجان به بهانه‌های سیاسی و غیرعقلانی آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه کشور ایران اشاره کرد و گفت: آمریکا پس از تمام ناکامی‌های خود در برابر جمهوری اسلامی، موضوع حقوق بشر را به پیش کشیده است، گفت: آمریکا می‌گوید چرا از فلسطین حمایت می‌کنید در حالی که دین اسلام به آموخته که از تمام مظلومین عالم، دفاع و حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه تمام رؤسای جمهوری آمریکا مُشت خود را به سمت ایران بلند کرده‌اند، گفت: برای ایران مهم نیست چه کسی رئیس جمهوری آمریکا باشد چرا که سیاست کلی این کشور در مقابل ایران غیر قابل تغییر است.

خاتمی به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص رؤسای جمهور و دولت‌های حاکم بر آمریکا علیه ایران اشاره کرد و افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، یکی آشکارا مشت کرده و دیگری دستکش مخملی پوشیده که ظاهران مخمل اما در اصل همان مشت است.

وی تاکید کرد: اوباما، ترامپ و بایدن، تفاوتی ندارند و سیاست کلی آمریکا در برابر ایران، یکسان و غیر قابل تغییر است و با رفت و آمد رؤسای جمهوری، تغییر پیدا نمی‌کند.

امام جمعه زنجان با اشاره به تجربه برجام و نتیجه بخش نبودن این امر برای ایران، افزود: ایران در برجام به تمام تعهدات خود پایبند بود اما طرف‌های مقابل به تعهداتشان عمل نکردند، امروز حرف منطقی جمهوری اسلامی این است که اگر طرف‌های مقابل به برجام برگردند ما هم برمی‌گردیم.

وی تاکید کرد: ما به مقررات و تعهدات بین‌المللی پایبند هستیم و غنی سازی اورانیوم هیچکدام غیرقانونی و غیر متعهدانه نیست.

انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • سه شنبه ۳۱ فروردین ماه
 • ۱۴۰۰/۱/۳۱
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۱۶ درجه
 • کمترین دما : -۳۲ درجه
 • بیشترین دما : ۲۵ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۰۷
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۳۷
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۵
 • غروب آفتاب : ۱۹:۵۴
 • اذان مغرب : ۲۰:۱۳
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۳۰