کد خبر: ۲۸۰۴
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۵:۰۶ ]
فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر بالغ بر 2هزار برنامه در قالب 131 عنوان در استان زنجان اجرا می شود.

به گزارش نه وار نیوز;سردار جهانبخش کرمی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و هفته استانی چهلمین سالگرد دفاع مقدس، ضمن بزرگداشت مقام شهدا و تبریک فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر و روز میلاد حضرت فاطمه اظهار داشت: بیش از 40 سال است که این جشن را با اقتدار جمهوری اسلامی ایران شاهد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه قبل از انقلاب اسلامی، آمریکا و صهیونیست‌ها سلطه کاملی بر کشور داشتند، تصریح کرد: رژیم شاه مجری فرمان آنها بود و همه تصمیم‌ها توسط آنها اتخاذ می‌شد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان یکی از این تصمیمات تحقیرآمیز علیه ملت ایران را در دوران طاغوت، طرح کاپیتولاسیون عنوان کرد و افزود: آنها تلاش می‌کردند که مراکز فساد و فحشاء را راه‌اندازی و ترویج و فرهنگ اسلامی این ملت را تغییر کنند.

وی با بیان اینکه آنها به دنبال غارت منابع اقتصادی ما بودند و کشور ما یک مرکز مصرفی بود، یادآور شد: سازمان سیا با کمک ساواک جنایتی که علیه ملت ایران و روحانیون و انقلابیون مرتکب می‌شدند.

سردار کرمی ابراز کرد: اما امام راحل (ره) با لطف خداوند برای رضایت خدا قیام کردند و غیر از خدا از هیچ ابر قدرتی ترسی نداشتند.

وی با اشاره به تبعید امام خمینی با آغاز مبارزات به کشورهایی چون عراق و سپس ترکیه، تصریح کرد: هیچ کشوری به امام راحل (ره) اجازه ورود نمیداد و ایشان به پاریس تبعید شدند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه امام خمینی با هدف بلند خود انقلاب را به پیروزی رساندند، گفت: پیوند امت و امام مهمترین دلیل و عامل پیروزی انقلاب اسلامی بوده است و در طول تاریخ هر جا این پیوند قوی بود به اهداف بزرگی می‌رسیدیم و اگر بین مردم و امام پیوندی نبود در اهداف موفقیتی کسب نمی‌شد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های انقلابیون استان زنجان در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: راهپیمایی غریب به 100 هزار نفری مردم زنجان در آن دوران و همچنین راهپیمایی گسترده بانوان در دو مرحله علیه رژیم طاغوتی و برای لبیک یا خمینی در تاریخ ثبت شده است.

سردار کرمی اضافه کرد: در شب 21 بهمن، مردم زیر گلوله‌های نیروهای رژیم جانم فدای امام سر می‌دادند و این نشان می‌دهد مردم استان در دوران انقلاب حضور گسترده‌ای داشتند.

وی ابراز کرد: ابرقدرت‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی منافع خود را در خطر می‌دیدند و دست به ترور و اقدامات دیگری زدند اما مردم از انقلاب دفاع و طومار فتنه‌ها را پیچیدند و خنثی کردند و به دنبال آن ناامنی‌ها جمع شد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان ادامه داد: دشمنان زمانی که دیدند فتنه‌هایشان جواب نداد اقدام به تحریک منافقان، جنگ تحمیلی و ... کردند، اما اینجا هم با حضور مردم و هوشیاری امام خمینی (ره) دشمن شکست می‌خورد.

وی با تاکید بر اینکه جنگ ما جنگ با صدام نبود، بلکه جنگ بین ایران اسلامی و همه جبهه استکبار بود و ملت ما هشت سال مقابل دشمنان ایستادگی کردند و اجازه ندادند بیگانگان بر خاک ما تسلط یافته یا عزت و اقتدار ما از بین برود، افزود: هشت سال دفاع مقدس، در میان بمباران‌ها دانش‌آموزان و ایثارگرانی به شهادت رسیدند که کمتر از آنها یاد می‌شود به گونه‌ای که امام در تحسین رشادت‌های این رزمندگان گفتند که آن جوانان 13 ساله رهبر هستند.

سردار کرمی در ادامه حبت‌های خود با اشاره به هفته استانی دفاع مقدس، اظهار کرد:تصمیم گرفته شده که هر استانی یک هفته به دوران دفاع مقدس اختصاص داده و و رشادت رزمندگان خود را بزرگ بدارد که هفته استانی دفاع مقدس استان از 11 بهمن تا 17 همین ماه اعلام شده است.

وی با بیان اینکه نقشی که رزمندگان استان زنجان در دوران دفاع مقدس ایفا کرده اند، همیشه باید در یادها بماند، اظهار کرد: استان زنجان 500 شهید فقط در کردستان در منطقه مجاهدت‌های خاموش تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

سردار کرمی با بیان اینکه در همه عملیات‌های مناطق جنوب هم رزمندگان استان زنجان خط شکن بودند، افزود: عملیات بیت المقدس، والفجر مقدماتی، چهار، هشت، 10، عملیات مرصاد و چندین گردان خط شکن داشتیم.

وی با بیان اینکه همزمان با دهه مبارک فجر، بالغ بر 131 عنوان و بیش از 2 هزار برنامه توسط پایگاه های مقاومت بسیج و کانون های بسیج اقشار با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا می شود، گفت: دیدار با ائمه جمعه، گلباران مزار شهدا، رژه موتوری بسیج، مشارکت در راهپیمایی خودرویی 22 بهمن، رزمایش گردان‌های بیت‌المقدس در سراسر استان از جمله برنامه های ویژه دهه فجر است.

وی تصریح کرد: 132 پروژه محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف استان زنجان به مناسبت دهه فجر آماده افتتاح است.

این مسئول برگزاری نمایشگاه عکس انقلاب، خاطره گویی، حضور حلقه های صالحین در مساجد با تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و عظمت جمهوری اسلامی ایران را از دیگر برنامه‌های این ایام عنوان کرد.

وی افزود: 108 عنوان برنامه در زمینه هفته دفاع مقدس استانی پیش‌بینی و در قالب برنامه‌های کنگره شهدا سازمان‌دهی شده است.

سردار کرمی با بیان اینکه برخی از کتاب‌های شهدا طی هفته جاری رونمایی می‌شود، گفت: شهدا تا آخرین قطره خون خود از انقلاب و اسلام دفاع کردند و امروز اصحاب رسانه با قلم خود این رسالت را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه امروز با تدبیر مقام معظم رهبری و فرمان ایشان، سپاه هر جا نیاز باشد به بخش دولت کمک می‌کند، گفت: امروز بسیج و سپاه برای کمک به خط درمانی که در مقابل کرونا ایستادگی می‌کنند در صحنه حضور دارد.

این مسئول با بیان اینکه سپاه هر جا ببیند مردم مشکل دارند وارد عمل می‌شود تا این مشکلات رفع شود و این اقدامات در راستای اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: مردم و انقلاب و رهبر انقلاب ارزشمندترین دارایی ما محسوب می‌شوند و ما همچون دوران دفاع مقدس عمل می‌کنیم.

وی گفت: امروزوضعیت سیاسی امریکا را مشاهده می‌کنید که همچون ساختمان فروپاشیده‌ای می‌ماند و امریکایی که ادعا می‌کرد نظم جهانی را برقرار کند، کنار کاخ سفید سنگر چیده است.

سردار کرمی خاطر نشان ساخت: روزی در دوران دفاع مقدس برای تولید کوچکترین سلاح عاجز بودیم امروز غرش موشک‌های فرزندان ایران را در عیدالاسد مشاهده کرده‌اید.

وی در ادامه گفت: من به صراحت می گویم، در انتخابات سال گذشته و میزان مشارکت مردم استان، کرونا تاثیرگذار بوده است و شفاف عرض می کنم که سپاه هیچ کاندیدایی ندارد.

سردار کرمی ادامه داد: اما سپاه وظیفه ای دارد که با استفاده از ظرفیت هایش برای روشنگری دستاوردهای انقلاب و حضور مردم در صحنه است، انتخابات سال آینده، مردمی که همیشه حماسه آفریده اند و دشمن را وادار به شکست کرده اند، حضور گسترده ای خواهند داشت و با حضور خود حماسه ای دیگر می آفرینند.

وی افزود: سپاه هیچ جا کاندیدایی ندارد و بر له و علیه کسی وارد عمل نخواهد شد و مجاز هم نیست.

انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه
 • ۱۴۰۰/۲/۱۸
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۸ درجه
 • کمترین دما : ۸ درجه
 • بیشترین دما : ۱۷ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۴۰
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۱۶
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۳
 • غروب آفتاب : ۲۰:۰۹
 • اذان مغرب : ۲۰:۲۹
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۴