کد خبر: ۲۸۰۵
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۲۰:۵۴ ]
شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان همزمان با چهل و سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی یک‌هزارو ۱۸۸ پروژه را با بیش از ۷۰۶ میلیارد ریال اعتبار بهره برداری می‌کند.

به گزارش نه وار نیوز;مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان افزود: پیشرفت‌های صنعت برق یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می رود و این صنعت در سال‌های نخستین انقلاب با وجود تحریم‌های گوناگون و جنگ تحمیلی که بارها  هدف قرار گرفته و با سختکوشی و توانمندی بزرگ‌مردان هم‌اکنون سربلند در جایگاهی قابل قبول در منطقه و جهان قرار دارد و این سربلندی و عزت با سخت کوشی محقق شده است.

علیرضا علیزاده تاکید کرد: توزیع برق مطمئن و پایدار، با رویکرد اقتصادی و مشتری مداری همچنین گسترش استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، گامی در جهت ذخیره منابع برای نسل‌های آینده از رسالت‌های اصلی این شرکت محسوب می شود و از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون هم راستا با سایر شرکت های برق کشور مسیر رشد و ترقی خود را سپری کرده و در مقایسه با سایر کشورهای منطقه وجهان در شاخص های مختلف کمی وکیفی دارای کارنامه درخشانی است و صنعت برق کشور هم‌اکنون در رتبه نخست منطقه و رتبه ۱۵جهان قرار دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: این شرکت سه شاخص مهم را در چشم انداز استراتژیک ۱۴۰۴ ترسیم کرده است که رسیدن میانگین خاموشی هر مشترک در سال به کمتر از ۱۴۰دقیقه، حذف مراجعه حضوری متقاضیان و مشترکان با استفاده از فناوری‌های نوین و کاهش تلفات انرژی برق به کمتر از چهار درصداز هدف‌گذاری این استراتژی است.

علیزاده یادآوری کرد: شرکت توزیع نیروی برق زنجان در سال جاری علاوه بر ارائه ۱۰۰ درصدی خدمات به صورت غیرحضوری در هر کدام از این شاخصه‌ها جایگاه بالایی در سطح کشور دارد و  یکی از استان‌های سرآمد در صنعت برق است.
وی اضافه کرد: تعداد مشترکان برق استان زنجان در سال ۱۳۵۷ حدود ۴۷ هزار نفر بود که در ۴۲ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی این آمار با جهش حدود ۱۰برابری به بیش از ۴۷۰هزار مشترک رسیده است.

به گفته مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، در سال ۱۳۵۶ فقط هفت روستای استان از نعمت برق برخوردار بود که با پیروزی انقلاب اسلامی و نگاه ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی به روستاها شاهد رشد ۱۲۸برابری و برخورداری ۱۰۰درصدی روستاهای بالای ۱۰خانوار استان از نعمت برق هستیم.
علیزاده با اشاره به اینکه کشاورزی در استان یکی از صنایع اصلی و مادر است، افزود: پیش از انقلاب فقط هفت چاه آب در استان برق‌دار بود که اکنون بیش از ۶ هزار و ۷۱۲  چاه آب کشاورزی و صنعتی در استان برق‌دار است که این مهم یکی از  دلایل پیشرفت کشاورزی استان نسبت به سال‌های پیش از انقلاب به شمار می رود که به آبادانی روستاها و رونق گرفتن کشاورزی در استان منجر شده است.
 وی ادامه داد: هم‌اکنون بیش از ۷۰درصد از برق استان در ۲ زمینه زیربنایی صنعت و کشاورزی مصرف می‌شود که نشان دهنده تاثیرگذاری صنعت برق در توسعه صنعتی، رونق اقتصادی و رفاه اجتماعی استان زنجان است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با اشاره به بهره‌برداری از یک‌هزار و ۱۸۸ پروژه توزیع برق در دهه فجر امسال گفت: این پروژه‌های در بخش های مختلف توزیع برق در نقاط مختلف استان به بهره‌برداری خواهد رسید در حالی که طی هفته دولت امسال نیز  از ۳۷۸ پروژه مختلف توزیع برق استان بهره برداری شد.

علیزاده خاطرنشان کرد: با بهره برداری از پروژه های دهه فجر شرکت توزیع نیروی برق امسال بیش از یک‌هزارو ۵۵۰ پروژه افتتاح می شود که رکورد کم نظیری در صنعت برق کشور محسوب می شود.  
وی یادآوری کرد: از یک‌هزارو ۱۸۸ پروژه آماده افتتاح ۳۰۰ پروژه در شهرستان زنجان، ۱۵۵پروژه در شهرستان ابهر، ۲۵۳ پروژه در شهرستان خدابنده، ۲۰۷پروژه در شهرستان خرمدره، ۵۴پروژه در شهرستان ایجرود، ۶۶پروژه در شهرستان سلطانیه، ۸۲ پروژه در شهرستان طارم و ۷۱ پروژه در شهرستان ماهنشان به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه
 • ۱۴۰۰/۲/۲۲
 • وضعیت جوی : نسیم
 • دمای فعلی : ۲۰ درجه
 • کمترین دما : ۱۱ درجه
 • بیشترین دما : ۲۴ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۳۴
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۱۳
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۲
 • غروب آفتاب : ۲۰:۱۳
 • اذان مغرب : ۲۰:۳۳
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۳