کد خبر: ۲۸۵۰
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۲۰:۳۸ ]
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: بر اساس تاکید مقام معظم رهبری، نسل اول و دوم انقلاب آنچه که مسئولیت و تکلیف آنها بود انجام داده اند و‌ در حال حاضر نسل دوم و سوم در جایگاه های انجام مسئولیت هستند، آینده ایران اسلامی در دست چهارم و جوانان امروز است.

به گزارش نه وار نیوز;آیت الله علی خاتمی امروز در دیدار رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران، معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات، مدیر کل توانبخشی، سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان، معاونین و اعضای جوانان هلال احمر در دومین روز از دهه فجر با ایشان ضمن تبریک این دهه افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، در ورود به چله دوم انقلاب امام المسلمین مقام معظم رهبری بیش از چهل بار بر کلمه جوان تاکید کرده اند.

وی تاکید کرد: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری، نسل اول و دوم انقلاب آنچه که مسئولیت و تکلیف آنها بود انجام داده اند و‌ در حال حاضر نسل دوم و سوم در جایگاه های انجام مسئولیت هستند، آینده در دست چهارم و جوانان امروز است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید چهل سالگی انقلاب اسلامی را با چهل سالگی انقلاب های بزرگ دنیا همچون فرانسه و روسیه مقایسه کنیم که موانعی نداشتند.

وی اظهارداشت: انقلاب اسلامی موانعی چون هشت سال جنگ تحمیلی، استکبار، گروهک های ضد انقلاب و تحریم ظالمانه را پیش رو داشته اما با وجود این پیشرفت حاصل کرده است.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: چهل سالگی انقلاب  با قبل از آن مقایسه شود چرا که در حال حاضر بیش از 87  درصد روستاها راه آسفالت دارند و از نعمت برق برخودار هستند و روستای 10 خانوار بدون برق نداریم.

وی یادآوری کرد: پس از پیروزی انقلاب در کشور خدمات قابل توجهی انجام شده و مقایسه این مهم با چهل سال قبل  از آن گویای پیشرفت و‌ توسعه می باشد که آن هم با وجود جنگ هشت ساله محقق شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: در واقع جنگ جهانی سوم در ایران اتفاق افتاد، استکبار و تجاوز گران دنیا، ابر قدرت غرب و شرق علیه ایران بودند که در میان اسرا، اسیرانی از 17کشور  دنیا وجود داشت.

وی ادامه داد: در زمان حاضر به لحاظ رتبه علمی در رتبه 15 و شرکت های دانش بنیان و فناوری های هسته ای جزو 12 کشور دنیا هستیم که با همه موانفع محقق شده است.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: وجود 14میلیون دانشمند در کشور پتانسیل های مهمی برای کشور محسوب می شود که به راحتی محقق نشده است.

وی با بیان اینکه  آینده کشور در دست جوانان این کشور است، گفت: اگر جامعه ای زیبا می خواهید باید با جدیت وارد میدان عمل شوید.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت : باید جوانان خود را به پیشرفت دنیا برسانند چرا که سرعت پیشرفت در دنیا بسیار بالاست و این مهم کار جوانان ایران اسلامی است.

وی از حضور مسئولان جمعیت هلال احمر  در این دیدار و جوانان هلال احمر قدردانی کرد و افزود امید می رود در راه پیشرف انقلاب اسلامی موفق باشید.

 

*جوانان هلال احمری برای 300 هزار نفر روز خدمات مبارزه با کرونا ارائه می دهند

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: در اجرای طرح شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در حوزه نظارت، مراقبت و حمایت جوانان بی ادعا وارد شده اند و برای بیش از 300 هزار نفر روز تاکنون خدمات  پیشگیری از بیماری کرونا را ارائه داده اند.

 در ادامه این دیدار ضمن تبریک ولادت بانوی دو عالم فاطمه زهرا سلام الله علیها و ولادت امیرمومنان علی علیه‌السلام و دهه فجر افزود: با توجه به اینکه بازدید های استانی  از بخش های مختلف هلال احمر استان زنجان انجام می شود، ماحصل  این بازدید ها و جلسه امروز و فردا هلال احمر استان در جلسه شورای معاونینجمعیت هلال احمر کشور که رییس جمعیت هلال احمر کشور، دبیرکل و روسای سازمان ها حضور دارند گزارش ها ارائه می شود و در جهت رفع مشکلات هلال احمر استان زنجان تلاش خواهیم کرد.

محمد گل فشان تاکید کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا  در سراسر کشور جوانان هلال احمر گمنام، داوطلبانه و ایثارگرانه در اوج شیوع این بیماری در خدمت مردم بودند.

وی اظهارداشت: از ابتدای شیوع کرونا ،در مبادی ورودی و خروجی شهرهادر حوزه تب سنجی و غربالگری، پس از آن هیات های مذهبی با هماهنگی اوقاف و امور خیریه و سازمان تبلیغات اسلامیجوانان حضور پیدا می کردند و اماکن را ضد عفونی کرده واقدام به تب سنجی و اقلام بهداشتی توزیع می کردند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران  گفت: بعداز فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حضور جدی جوانان در مبارزه با بیماری کرونا، طرح آمران سلامت ظرف 24 ساعت در سراسر کشور به اجرا درآمد و بیش از 13هزار جوان هلال احمری در مدت 11 روزه طرح در خدمت مردم بودند.

گل فشان تاکید کرد: بعداز اجرای طرح شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در حوزه نظارت، مراقبلت و حمایت همین جوانان بی ادعا وارد شدند و  برای بیش از 300 هزار نفر روز تاکنون خدمات ارائه داده اند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش وزارت بهداشت و درمان،  با حضور جوانان هلال احمر نظارت بر اماکن عمومی و خرید که باید وزارت بهداشت انجام می داد، قدرت کنترل کرونا سه برابر شده و شاهد سیر نزولی این بیماری در سطح کشور هستیم.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران  گفت : در حوزه مراقبتی و حمایتی نیز تفاهم نامه ای با حوزه بسیج و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور امضا شده که خدمات ارائه می دهیم که رضایت در این فعالیت ها محقق شده است و تاکنون  2 هزار نفر از جوانان هلال احمر  استان زنجان داوطلبانه در این طرح شرکت و ارایه خدمات می دهند.

وی ادامه داد: در حوزه درمان، آموزشدر حوزه مهار بیماری کرونا خدمات قابل توجهی انجام شده و در سازمان داوطلبان کپسول های اکسیژن را با استفاده از توان خیرین در اختیار افراد اسیب دیده از کرونا قرار داده اند.

گل فشان تاکید کرد: گمنام بودن خدمات هلال احمر ها ستودنی است چرا که این خدمات از رسانه ها و صدا و سیما برای مردم گزارش نمی شود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبر بر ادامه راه و مکتب سردار سلیمانی تاکید کرده اند، اظهارداشت:  هلال احمر در این خصوص جشنواره رفیق خوشبخت ما را اجرا کرده  و عنوان این جشنواره برگرفته از سخنان گهر بار معظم له می باشد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: این جشنواره از اولین سالگرد شهادت سردار تاکنون بوده که بیش از200  هزار نفر در بخش های مختلف شرکت کرده اند که جزو بزرگترین جشنواره هایی است که در خصوص  سردار دلها در کشور اجرا می شود.

وی به پویش چلچراغ اشاره کرد و افزود: این پویش از زمان شهادت آغاز شده و تا 22 بهمن انجام امور و کارهای خیر به نیابت از سردار سلیمانی انجام می شود  و در میلاد حضرت علی (ع)  پایان این جشنواره خواهد یافت

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران  به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و اظهارداشت: یکی از دستگاه هایی که بیشترین فعالیت را در این مورد انجام داده سازمان جوانان هلال احمر است.

وی یادآوری کرد:  همه مدیران عامل استان ها بر اساس این بیانیه مشاور جوان انتخاب کرده اند و به جوانان مسئولیت داده شده است و این مهم نشان دهنده آنست که بیانیه گام دوم انقلاب اهمیت قابل توجهی دارد.

گل فشان افزود: در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) که روز ازدواج نام گرفته سازمان جوانان هلال احمر کشور از 15 هزار نفر از جوانانی که طی یک سال قبل که عضو جوانان هلال احمر بودند و ازدواج کرده بودند، قدردانی کرد.

 

*30خانه هلال در دهه فجر افتتاح می شود

سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان زنجان در ادامه این دیدار ضمن تبریک ایام الله دهه فجر افزود:  طی دهه فجر  30 خانه هلال در سطح شهرها و روستاهای این  استان راه اندازی و افتتاح می شود.

طاهری تاکید کرد: در گذشته خانه هلال به نام هسته هلال و سپس به نام خانه داوطلب فعالیت کرده اند که در زمان حاضر به نام خانه های هلال فعالیت می کنند.

وی اظهارداشت: تاکنون 114خانه هلال در استان زنجان  به بهره برداری رسیده که در دهه فجر امسال 30خانه هلال دیگر افتتاح می شود.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان زنجان  گفت: خانه های هلال در چهار حوزه امداد و نجات، داوطلبان، آموزش و جوانان فعالیت می کنند.

وی افزود: چنانچه حادثه ای اتفاق اتفاد هلال احمر از  ظرفیت وکمک های افراد آموزش دیده برای امدادرسانی و کاهش خسارت های جانی و مالی در حوادث استفاده خواهد کرد.

طاهری اظهارداشت: هلال احمر در همه حوادث و بلایای طبیعی همواره همراه با متاثران از حوادث بوده و در امدادرسانی و از هیچ کمکی دریغ نکرده است.

وی گفت: طرح آموزش همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه های هلال و سرای محلات و اقدامی اولیه برای ایجاد تاب آوری مردم مناطق و محلات در برابر آسیب های محیطی، حوادث و سوانح می باشد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان خاطرنشان کرد: این مهم می تواند منجر به جذب و تربیت داوطلبان و تیم های قدرتمند آموزش دیده در استان زنجان شود و افراد بهره مند از آموزش بتوانند تا زمان رسیدن نیروهای امدادی برای خود، اعضای خانواده، دوستان و همسایگان کمک برسانند.

انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • جمعه ۲۷ فروردین ماه
 • ۱۴۰۰/۱/۲۷
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۷ درجه
 • کمترین دما : ۵ درجه
 • بیشترین دما : ۱۷ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۱۳
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۴۳
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۶
 • غروب آفتاب : ۱۹:۵۰
 • اذان مغرب : ۲۰:۰۹
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۳۲