کد خبر: ۲۸۸۴
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۸:۳۷ ]
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه هر جا به منظومه فکری امامین انقلاب عمل کرده ایم، پیروز شده ایم، گفت: باید پایگاه های بسیج از سطح مساجد فراتر رفته و در محلات نقش آفرینی کنند.

به گزارش نه وار نیوز; سردار غلامرضا سلیمانی عصر امروز در همایش تجلیل از فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) و بزرگداشت مقام شهدا و امام شهدا (ره)، اظهار داشت: ما در حال حاضر باید تاریخ بشریت را به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از پیروزی انقلاب تقسیم کنیم.

وی با اشاره به اینکه تقسیم‌بندی‌های سابق همه تحت‌الشعاع پیروزی انقلاب اسلامی قرار گرفته است، تصریح کرد: این مساله ای نیست که کسی به ویژه در جهان اسلام آن را منکر شود و یا از آن فرار کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، همیشه جهان اسلام تحت وحشی‌گری‌ها و تجاوز و غارت‌گری بوده است، افزود: برجسته‌ترین صفحات ننگین نظام سلطه و استعمار انگلیس و ادمه آن توسط امریکا، جعل رژیم صهیونیستی بود.

وی با تاکید بر اینکه همه کشورها در برابر این تصمیم مقاومت کردند اما چون دولت اسلامی وجود نداشت، موفق نشدند، ادامه داد: پیش قراول مخالفان مصر بود که در کمپ دیوید تسلیم شدند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه به فرموده امام خمینی (ره)  انقلاب ما انفجار نور بود و واقعا هم اینگونه بود و قلب‌های مردم جهان متاثر از این نورانیت بیدار شد، یادآور شد: انقلاب اسلامی نه تنها نظام مقدس جمهوری اسلامی را تاسیس کرد بلکه توانست قدرت سازی کند.

وی با اشاره به اینکه یک قدرت مردمی و متکی به ایمان الهی یک مردم با اراده و دارای اطمینان قلبی و زیر پرچم اسلام ناب و تشیع ایجاد شد، خاطر نشان ساخت: پس از قدرت توانست بازدارندگی ایجاد کند اینها همه مراحل پیشرفت جمهوری اسلامی است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه آنجا که به مختصات جمهوری اسلامی و منظومه فکری امامین انقلاب عمل کردیم پیروز شده ایم و نتایح آن در همه ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و نظامی مشخص است و آنجا که عمل نکرده‌ایم همچون بعد اقتصادی دچار مشکل شدیم.

وی اذعان کرد: امروز در امریکا و اروپا رشد اسلام و تشیع را به خوبی می‌بینم، گفت: امروز بشریت به بن بست رسیده زیر پرچم لیبرال دموکراسی، نگاهش به اسلام است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه نسل جدید ما از این مباحث مطلع نیست، اظهار کرد: جنگ روانی و عملیات گسترده تحریف در فصای مجازی و رسانه ها که دشمن به آن می‌پردازد همه پاسخ به یک شکست در ابعاد مذکور و پاسخ یه قدرت سازی در ابعادی کهبیان کردم، است.

وی با اشاره به اینکه دامنه و سطح اصلی قدرت، امروز مردم هستند و مردم ایران اسلامی اعم از اینکه از هر عنوان و قومیتی و مذهبی باشند، قدرت محسوب می‌شوند، بیان کرد: امروز انگشت تحسین سایر ملت‌ها به سمت ملت ایران است و این الگوی معاصر است.

این مسئول در ادامه بابیان اینکه بسیج وظیفه دارد برای پاسخ دادن به نیازهای انقلاب اسلامی و ملت ایران سازماندهی را به عهده بگیرد، گفت: گام دوم بسیج مصادف با گام دوم انقلاب یعنی 23 بهمن دومین سالگرد صدور بیانیه راهبردی مهم توسط رهبر است که خطاب به ملت ایران و جوانان بوده و 42 باز جوانان مخاطب قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه مخاطب اصلی بیانیه گام دوم بسیج است، اظهار کرد: بسیج نقش سازمان‎دهی مردم را دارد و بدون سازمان‌دهی بسیج اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی، امید به آینده، روحیه جهادی، توجه به جوانان و مولفه ها دیگر محقق نمی‌شود.

سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه این ملت بیرق‌دار انقلابی است که بی همتاست، ابراز کرد: در حال حاضر بیش از 7 درصد ازظرفیت‌های اقتصادی در اختیار ملت ایران است و این ظرفیت‌ها با این نیروی انسانی و با فکر و با محوریت جوانان مورد بهره‌برداری صحیح قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ما با تکیه بر دیوان سالاری و بوروکراسی ‌نمی‌توانیم این مسیر را طی کنیم حتی در سایر کشورها هم دیوان سالاری اجازه رسیدن به مقصد را نمی‌دهد، افزود: این امر یک سازماندهی اساسی همچون سازماندهی متناسب با نظام، امام و انقلاب نیاز دارد.

این مسئول ادامه داد: با این روندی که در بسیج داریم سازماندهی امکان پذیر نیست، بسیج به تحول نیاز دارد و این تحول امری اجتناب‌ناپذیر است

وی سازماندهی و تحول را برای تحقق گام دوم ضروری دانست و گفت: بسیج کارنامه درخشانی در گام اول دارد اما برای گام دوم نیازمند تحول هستیم چرا که بنا است ما نظام الگو در دنیا باشیم.

سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه مردم باید در همه امور سالار خود باشند و به فرموده رهبر مردم سالاری فقط شرکت در انتخابت نیست، افزود: بسیج مظهر کامل تحقق مردم سالاری اسلامی است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند.

وی ادامه داد: اصلی‌ترین سطح تشکیل بسیج پایگاه مقاومت بسیج محله است بسیج باید از مسجد و محله آغاز شود، این الگویی است که امامین انقلاب به ما داده‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بسیج این نیست که اتاقی در پایگاه داشته باشد، بلکه پایگاه آن است که گروهش در میدان نقش‌آفرینی کند، اظهار کرد: نقش آفرینی برای تحقق اهداف بلند بیانیه گام دوم ضروری است.

وی با بیان اینکه بر اساس هیئت اندیشه‌ورز پایگاه باید قدرت برنامه‌ریزی داشته باشد، مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند در کار بسیج دخالت نکنید بلکه حمایت کنید.

سردار سلیمانی با بیان اینکه تشکیلات انقلابی در منظومه رهبر است، افق دید یک پایگاه بسیج اندازه انقلاب اسلامی است نه اندازه محله و با این افق دید روی محله تمرکز پیدا می‌کند، افزود: تمرکز بر سبک زندگی اسلامی، تربیت انسان تمدن ساز به معنی تحقق یافتن محله اسلامی است.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب فرموده‌اند تا دولت اسلامی شکل نگیرد جامعه اسلامی شکل نمی‌گیرد، یادآور شد: بسیج همواره باید مطالبه‌گر باشد و روحیه انقلابی، جهادی، ایستادگی باید از پایگاه‌هایی مقاومت جوشیده و در دل مردم برود.

سردار سلیمانی درباره طرح شهید سلیمانی نیز با بیان اینکه انگلیسی‌ها در مصاحبه‌های خود وجود نیروی مردمی را عامل کنترل کرونا در ایران دانسته‌اند، افزود: اجرای طرح شهید سلیمانی بسیار موفق بوده است.

وی با تایکد بر اینکه رهبر معظم انقلاب پیگیر این هستند که چند درصد از پایگاه‌های مقاومت بسیج فعال شده‌اند، گفت: باید چتر بسیجی‌ها علاوه‌بر مسجد کل محله را پوشش دهد و مردم را وارد نقش آفرینی کنید.

این مسئول با بیان اینکه 8 میلیون جوان انقلابی پای کار، باید از طریق نقش آفرینی تربیت شوند، یادآور شد: باید بسیج حقوقدانان، روانشناسان، پژوهشگران، دانشجویی، علمی و ... وارد عمل شده و در سطح مساجد خدمات ارائه دهند و تراز علمی پایگاه‌های بسیج را افزایش داد و این به معنی کوبیدن پتک سنگین بر سر دیوان سالاری است.

وی با بیان اینکه تحقق بیانیه گام دوم یک انقلاب با عظمت‌تری نسبت به انقلاب اسلامی است، خاطر نشان کرد: تحقق دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی سه عنصر اصلی برای تکمیل الگوی جمهوری اسلامی ایران است و این تازه آغاز راه خواهد بود.

انتهای پیام/ح

 

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • یکشنبه ۱۰ اسفند ماه
 • ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۲۵
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۴۹
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۹
 • غروب آفتاب : ۱۸:۰۹
 • اذان مغرب : ۱۸:۲۷
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۷