کد خبر: ۲۹۲۵
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۸:۵۰ ]

رئیس سازمان بسیج علمی کشور گفت: در راستای تقویت بنیه علمی بسیج سالانه نیم میلیون نفر تحت حمایت توانمندسازی هوشمند قرار می گیرند.

سردار مهدی رحیمی در گفت و گوی اختصاصی با نه وار نیوز; در زنجان اظهار داشت: در کشور با مجلس جدیدی که شکل گرفته و راه اندازی کمیسیون های جدید در آن، رویدادهای خوبی در حوزه علم پیش رو خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه طبیعتا در حوزه دانشگاه ها، اساتیدی در کشور داریم که در سطح جهان مطرح هستند، افزود: اما اینکه در نظام ارتقای هیئت علمی، هنوز مقاله شرط اصلی است باید با همت شورای انقلاب فرهنگی، مجلس و وزارت علوم به نیاز کشور توجه شود اما نوشتن مقالات اعتبار علمی محسوب می شود.

رئیس سازمان بسیج علمی کشور اضافه کرد: در این راستا، روی مدل های مختلف و سیستم های زیادی هم توسط بسیج اساتید کار شده است تا الگویی در زمینه ارتقای اعضای هیئت علمی شود و حتی خود وزارت علوم  نیز با این موضوع در دانشگاه هایش، مشکل دارد.

وی با اشاره به اینکه اگر سیستم نشر خود را ارتقا دهیم دانشجو و اساتید ماه ها معطل چاپ مقالات خود نمی شوند و می توانیم کاری کنیم که کشورهای دیگر مقالات ما را ترجمه و استفاده کنند، تصریح کرد: دانشگاه ها و اعضای هیئت علمی مطرحی در کشور داریم اما باید در این زمینه سیاست گذاران بیشتر بپردازند.

سردار رحیمی با بیان اینکه یکی از رشته های خیلی مهم در حوزه علوم انسانی، هنر سینما و رسانه است که جاده صاف کن سایر رشته ها محسوب می شود، ادامه داد: رسانه نقش مهمی در جریان سازی و گفتمان سازی علمی در کشور دارد.

وی فضای مجازی را یکی از فضاهای اولویت دار کشور دانست و افزود: ترکیب این فضا با حوزه علمی می تواند در ترویج فرهنگ کارآفرینی و حمایت از نخبگان موثر باشد.

این مسئول در راستای حمایت از نخبگان علمی با اشاره به وجود 6 راهبرد اصلی در این راستا یادآور شد: سالانه 5 هزار مساله در حوزه شهری، استانی، شهرستانی و محلی توسط هسته های علمی احصا شده و برطرف می شود.

وی حمایت از ایده و ثروت را راهبرد دوم عنوان کرد و گفت: سالانه یک هزار مساله در این راستا توسط بسیج حل می شود.

سردار رحیمی پرورش ایده، شتابدهی و تجاری سازی را از ارکان اصلی حمایت از طرح های نخبگان برشمرد و خاطر نشان ساخت: ایجاد 40 هزار شرکت دانش بنیان در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در دستور کار قرار دارد و این شرکت ها یکی از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی به شمار می روند و قادر خواهند بود که مشکلات موجود را رفع کنند.

وی از تقویت بنیه علمی و مهارتی بسیج خبر داد و اظهار داشت:در این راستا زیرساخت ها فراهم بوده و این طرح در سطوح مختلف از مرحله دانش آموزی تا اساتید دانشگاه مورد نظر خواهد بود تا دانشمندان تراز اول جهانی را تربیت کنیم.

رئیس سازمان بسیج علمی کشور با بیان اینکه برای تقویت بنیه علمی سالانه نیم میلیون نفر تحت حمایت توانمندسازی هوشمند قرار می گیرد، ادامه داد: این افراد علاوه بر توانمندسازی همزمان نیاز کشور را برطرف می کنند.

وی همچنین با بیان اینکه در سال از اختراعات برگزیده مردم حمایت می کنیم، اضافه کرد: بالغ بر 400 هسته و واحد فناور وجود دارند که ممکن است طرح های این افراد ثبت اختراع شود.

سردار رحیمی افزود: در حوزه کرونا دو رویداد «مبارزه با کرونا و چالش فناوری باز کرونا» برگزار شد که 7 هزار و 200 طرح و ایده در حوزه مکمل های دارویی و تجهیزت پزشکی و ضد عفونی کننده و ... ارسال و بررسی شد در نهایت پس ازغربالگری 27 طرح به سازمان غذا و داروی کشور برای اخذ مجوزهای لازم معرفی شدند.

انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • سه شنبه ۳۱ فروردین ماه
 • ۱۴۰۰/۱/۳۱
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۱۶ درجه
 • کمترین دما : -۳۲ درجه
 • بیشترین دما : ۲۵ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۰۷
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۳۷
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۵
 • غروب آفتاب : ۱۹:۵۴
 • اذان مغرب : ۲۰:۱۳
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۳۰