کد خبر: ۲۹۵۱
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۶:۳۰ ]
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر به دنبال حل فساد و مقابله با این ناهنجاری هستیم، برخورد ریشه‌ای با این موضوع چاره کار است.

به گزارش نه وار نیوز; محسن رضایی شامگاه یک شنبه در جمع بزرگ ایثارگران زنجان ضمن تبریک دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافعان انقلاب اسلامی اظهار داشت: هر جا نامی از ایران بوده نامی از مردم این استان بوده است و آثار باستانی زنجان نشانگر هنرمندی و علم و دانش این مردم است.

وی با اشاره به اینکه مردم زنجان در دوران انقلاب اسلامی نیز مدافعان جمهوری اسلامی ایران و دین اسلام بوده اند، تصریح کرد: امروز باید دید که در این انقلاب تا کجا رسیده ایم و در باقی مانده راه چه باید کرد؟
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بیش از 200 سال از ورود اروپایی ها و آمریکایی ها به کشورمان می گذرد و با ورود آنها مصیبت ها و فشار های سنگینی بر این کشور وارد شد، ادامه داد: هدف و برنامه آنها جدا کردن بخش هایی از ایران بود یا با کمک سلطنت مانع پیشرفت ایران می شدند.
وی ادامه داد: وقتی مردم ایران می دیدند که ارتباط با روس ها و آمریکایی ها حاصلی ندارد قیام میکردند، اما مردم ایران با قیام خود مستبدان مانند صدام، داعش و ترامپ را یکی پس از دیگری به زباله‌ دان تاریخ فرستاده‌اند.
رضایی در اشاره به اینکه ملت ایران چرا در برابر این استبداد ها ایستاده است و دشمن چرا ایران را رها نمی کند، گفت: ملت ایران ملت بزرگی است و می خواهد گام های بزرگی در حوزه اقتصاد و صنعت بردارد و تمدن سازی کند.
وی افزود: ایران می تواند در صحنه ی بین الملی اثر گذار باشد و اهداف بزرگی دارد و در این راستا مقاومت می کند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: دشمن می داند سرزمین ایران به معنی دست یابی به منطقه 500 میلیونی و دست یابی به 25 کشور اطراف ایران و حکومت بر آنها است.
وی با اشاره به اینکه ایران در قله قرار دارد و بخش اعظم نفت دنیا در این منطقه است، گفت: هر چه جلوتر می رویم، می بینیم که نفت سایر کشورها تمام می شود و وابستگی دنیا به تنگه هرمز و خلیج فارس بیشتر می شود.
رضایی ادامه داد: علت نزدیکی اسرائیل با امارت و بحرین این است که می دانند 20 سال آینده انرژی جهان از تنگه هرمز و زیر پای ایرانی ها رد می شود.
وی خاطر نشان شد: ایران در سایه جمهوری اسلامی و انقلاب به پیشرفت های زیادی دست یافته است و دشمن زمانی که از جنگ امنیتی و سیاسی با ایران مایوس شد با جنگ اقتصادی و افکار عمومی سازی و از راه اتحاد کشورهای عربی با اسرائیل وارد جنگ با ما شده است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه یکی از اقدامات ضروری در برهه‌ای که در جنگ اقتصادی قرار داریم، بحث بنیان‌گذاری مردم‌سالاری اقتصادی است، ادامه داد: به عنوان مثال، زنجان جزو استان‌هایی است که از ظرفیت زیادی در حوزه معدن و صنعت برخوردار بوده و باید از این ظرفیت استفاده بهینه انجام شود تا بتواند به عنوان یکی از سه قطب اقتصادی کشور مطرح شود.
وی با اشاره به اینکه معتقدیم هر استان می‌تواند به عنوان یک ایالت اقتصادی رفتار کرده و دولت مرکزی هم به این رفتار نظارت داشته باشد، خاطرنشان کرد: وقتی این تفکر را در کشور پیاده کنیم، به این معنی است که استان‌ها محبور نیستند برای مسائل کوچک، به سطح کلان کشوری رجوع کنند.
رضایی در ادامه از عدالت به عنوان یکی از ارکان اصلی این نظام یاد کرد و با اشاره به اینکه منظور از عدالت، برقراری آن در همه زمینه‌ها و جاری شدن آن در جامعه است، اضافه کرد: زمینه دست‌یابی به عدالت، برخورداری از دین خدا است که ایران اسلامی بعد از پیروی انقلاب اسلامی به آن دست یافت، به همین خاطر امروز جمهوری اسلامی با توجه به شرایط جامعه باید از دو بال مردم‌سالاری سیاسی و مردم‌سالاری اقتصادی برخوردار باشد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه یکی از آفت‌های دست نیافتن به این مهم، نگاهی است که قوای مجریه و مقننه در خصوص جابه‌جایی مدیران با روی کار آمدن دولت‌ها دارند، گفت: در عرصه اقتصادی برای دست‌یابی به یک موفقیت پایدار باید به یک ثبات رسیده و برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشیم، به همین خاطر مهم‌ترین موضوع برای تحقق این امر، دست‌یابی به مردم‌سالاری دینی است و این مردم‌سالاری دینی نیز به واسطه برخورداری از کارگزاران سیاسی و اقتصادی محقق می‌شود.
وی با بیان اینکه اگر به دنبال حل فساد و مقابله با این ناهنجاری هستیم، برخورد ریشه‌ای با این موضوع چاره کار است، افزود: در نظام اسلامی، نظام اقتصادی و سیاسی تکمیل‌کننده یکدیگر هستند، این در حالی است که در نظام سرمایه‌داری و کمونیستی، سرمایه‌داران و اقتصاددانان، سیاست را تعیین و راهبری می‌کنند.
انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه
 • ۱۴۰۰/۲/۱۸
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۹ درجه
 • کمترین دما : ۸ درجه
 • بیشترین دما : ۱۷ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۴۰
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۱۶
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۳
 • غروب آفتاب : ۲۰:۰۹
 • اذان مغرب : ۲۰:۲۹
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۴