کد خبر: ۲۹۵۹
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۳:۵۰ ]

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از خانواده شهدا می خواهم بیانیه گام دوم انقلاب را تبدیل به یک قیام و جنبشی در چارچوب نظام کنند.

به گزارش نه وار نیوز; محسن رضایی ظهر امروز در جمع خانواده و فرزندان شهدا در زنجان اظهار داشت: من خودم را مدیون خانواده شهدا می دانم.

وی خاطر نشان ساخت: در شرایطی که ملت ایران مظلوم و غریب بود، جنگ خیلی سختی علیه ما ایجاد شد، در این شرایط همه دنیا با صدام بود و شهدا بزرگترین سرمایه یعنی عمر خود را تقدیم انقلاب اسلامی کردند و اجازه ندادند ملت ایران مثل 100 سال یا 200 سال گذشته شرمنده نسل های آینده شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز از اینکه پدران و مادران ما نتوانستند قفقاز، قره باغ، سمرقند و بخارا را حفظ کنند شرمنده اند، اضافه کرد: اما پدران شما نگذاشتند این حوادث تکرار و پنج استان دیگر از ایران جدا شود بلکه جانشان را داده و زندگی خانواده را با محرومیت فدا کردند اما نگذاشتند ایران تضعیف شده و حیثیت انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی خدشه دار شود و این کار بزرگی است.

وی با ابراز اینکه احساس شرمساری در مقابل فرزندان شهدا دارد، ادامه داد: جنگ که تمام شد بیش از 3 میلیون جوان داوطلب از جبهه برگشته به حاشیه رفتند و اخراجی های واقعی رزمندگان بودند.

رضایی تریح کرد: این بی توجهی فقط درباره جوان های برگشته از جبهه و جنگ نبود بلکه خانواده های شهدا نیز حداکثر درباره تامین معاش آنها فکر شده و به نحوی در حاشیه ماندند.

وی با بیان اینکه به دنبال این انحراف، فرهنگ هم به انحراف کشیده شد و ارزش های دهه نخست انقلاب به حاشیه رفت، یادآور شد: وقتی یک جامعه انقلابی و فرهنگ آن به حاشیه می رود، خلائی ایجاد می شود و این خلاء را کسانی پر کردند که در طول دفاع مقدس فقط نظاره گر بودند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه افراد نظاره گر به بهانه ادامه تحیل به خارج رفتند، جنگ که پایان یافت در سمتی جوانان انقلابی با تحصیلات کم و یک طرف دیگر افراد تحصیل کرده اما نظاره گر جنگ قرار دارند و خودبخود این افراد نظاره گر در امتداد نسل اولی های انقلاب قرار گرفتند و جامعه اتقلابی به حاشیه رفت و در نهایت این نسل، فرهنگ و ارزش های جدید آوردند و با تداوم شرایط به امروز رسیدیم.

وی افزود: شرایط امروز مسئولش دولت فعلی نیست همه دولت ها در حوزه اقتصاد و فرهنگ سوار یک ریل انحرافی سوار شده و پیش رفتندبه گونه ای که بسیاری از آنها متوجه تغییرات ریل نبودند، اما یک جا باید این شرایط متوقف شود.

رضایی با تاکید بر اینکه از خانواده شهدا می خواهم بیانیه گام دوم را تبدیل به یک قیام و انقلاب کنند، اذعان کرد: بیانیه گام دوم جنسی انقلابی و ماهیتی جنبشی در چارچوب نظام دارد که دارای هفت توصیه مهم است.

وی با بیان اینکه کشور امروز نیازمند یک انقلاب اقتصادی و فرهنگی است و این انقلاب باید در کشور رقم بخورد، اظهار کرد: در غیر این صورت یک جمهوری اسلامی با یک محتوای توخالی می ماند و باید قطعا جلوی این شرایط را بگیریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ما نباید نظاره گر باشیم و نیاز به یک خیزش اجتماعی و سیاسی فراتر از جناح های سیاسی داریم، گفت: جوانان و فرزندان شهدا صاحبان اصلی انقلاب اسلامی و صاحبان میراث پدران خود هستند و رهبر انقلاب از شما می خواهد لبیکی در شان بیانیه گام دوم بگویید.

انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • سه شنبه ۲۵ خرداد ماه
 • ۱۴۰۰/۳/۲۵
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۲۸ درجه
 • کمترین دما : ۱۵ درجه
 • بیشترین دما : ۴۲ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۰۸
 • طلوع آفتاب : ۰۵:۵۷
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۶
 • غروب آفتاب : ۲۰:۳۶
 • اذان مغرب : ۲۰:۵۷
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۲