کد خبر: ۲۹۷۰
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۰:۱۵ ]
رسانه های كشور با رعايت مصالح انقلاب و اصول بنيادين آن به گونه‌اي در تبليغ و اطلا‌ع‌رساني ايفاء نقش كنند كه يك بار ديگر جهان‌خواران را در راستاي اهداف شوم‌شان مأيوس و نااميد كنند، يعني به جاي اعتمادزدايي به پروژه‌ي اعتمادسازي روي آورند چرا كه تنها دشمن است كه از سياه نمايي‌ها بهره برداري مي‌كند.

به گزارش نه وار نیوز;رسانه‌ به معني خاص شامل وسايل ارتباط جمعي جديدي است كه شامل مطبوعات، خبرگزاري‌ها راديو، تلويزيون، اينترنت، فاكس و تلتكس كه البته خودِ اينترنت هم شامل سايت، ايميل و چت است ،كه اولي پايگاه الكترونيكي، دومي پست الكترونيكي و سومي هم گفتگوي الكترونيكي است.

بزرگ‌ترين رسالت رسانه‌ها همان مسئله‌ي تبليغ است و به فرموده‌ي رهبر فرزانه‌ي انقلاب، مسئله‌ي تبليغ يكي از مسائل اساسي در حيات اجتماعي است.متأسفانه استكبار جهاني، رسانه‌هاي گروهي و شبكه‌هاي پيشرفته‌ي اطلاع‌رساني را ابزار‌ي براي رسيدن به اهداف شوم خود قرار داده است و براي منحرف كردن افكار عمومي از آن بهره مي‌گيرد، براي مثال،رسانه‌هاي غربي، بخصوص آمريكا براي رسيدن به منابع حياتي عراق كه دومين كشور توليد كننده‌ي نفت جهان است چگونه اذهان عالم را با خبر پراكني جهاني و گسترده به كجراهه كشاند.

با تبليغات دروغين خود خواست وانمود كند كه براي كشف سلاح‌هاي كشتار جمعي به آنجا لشكركشي مي‌كند، اما هرچه زمان گذشت حتي بعد از دستگيري صدام بر جهانيان آشكار شدكه مسئله‌ي سلاح كشتار جمعي بهانه‌اي بيش براي رسيدن به نفت عراق نبود.درباره‌ي ايران نيز پس از گذشت42 سال از پيروزي شكوه‌مند انقلاب اسلامي و پشت سرگذاشتن حوادث گوناگون، برهمگان روشن شده است كه استكبار جهاني،آمريكا و اسرائيل به چيزي جز استحاله و نابودي اين نظام راضي نخواهند شد، از اين‌رو در هر واقعه يا تحرك اجتماعي با همه‌ي توان سعي مي‌كنند تا جريان امور را به سود خود ساماندهي كنند، به نظر مي‌رسد كه تهاجم وسيع و گسترده‌ي تبليغاتي و رايزني‌هاي سياسي بر ضد جمهوري اسلامي در مسئله‌ي انرژي هسته‌اي،اقتدار موشکی ایران در راستاي همان اهداف شوم آنان مي‌باشد. بنابراين، همگان مي‌دانند كه رسانه‌ها در فراز و نشيب‌هاي انقلاب اسلامي چه نقش ارزنده‌اي را ايفا كرده‌اند.

در جريان جهت‌دهي ملت انقلابي ايران در دفاع‌ از انقلاب و ارزش‌هاي گران سنگ آن در صحنه‌هاي گوناگون كشور، همانند در صحنه نگهداشتن مردم در انتخابات‌هاي مختلف اعم از مجلس، رياست جمهوري، شوراهاي اسلامي و در معضلات مختلف كشور به ويژه در جريان هشت سال جنگ تحميلي مخصوصاً صدا و سيما به شايستگي درخشيد، و وظيفه‌ي خود را در آن برهه‌ي حساس تاريخ و انقلاب شكوهمند اسلامي ايران به نيكي ادا كرد.

تشويق و ترغيب جوانان معتقد به ارزش هاي ديني و انقلابي به دفاع جانانه از كيان اسلام و جمهوري اسلامي، هيچگاه از خاطره‌هاي دلاورمردان جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل و مردم شريف و شهيد‌پرور ايران محو نخواهد شد.

شايسته است اكنون كه در آستانه چهل و دومین بهار انقلاب هستيم مطبوعات و رسانه های كشور با رعايت مصالح انقلاب و اصول بنيادين آن به گونه‌اي در تبليغ و اطلا‌ع‌رساني ايفاء نقش كنند كه يك بار ديگر جهان‌خواران را در راستاي اهداف شوم‌شان مأيوس و نااميد كنند، يعني به جاي اعتمادزدايي به پروژه‌ي اعتمادسازي روي آورند، چرا كه تنها دشمن است كه از سياه نمايي‌ها بهره برداري مي‌كند. از اين‌رو بايد اذعان كرد كه بعد از حكومت «پيامبر گرامي اسلام(صلي الله عليه وآله)و امام علي(ع)»، تنها حكومت جمهوري اسلامي است ‌كه رسانه‌هاي آن‌ بيشترين مسئوليت را در قبال مردم،‌جامعه، جوانان و احكام اسلام دارند، چرا كه رسانه‌ي انقلاب و جمهوري اسلامي هستند، بر خلاف رسانه‌هاي غربي كه تنها ادعاي آزادي و تمدن دارند.

متاسفانه برخی به دنبال منحرف کردن جریان انقلاب هستند و ما وظیفه داریم با تبیین درست دستاورد های انقلاب اسلامی برای نوجوانان و جوانان ، زمینه های مقابله با این تفکر را فراهم آوریم، باید به این نکته توجه کرد که انقلاب‌های مادی و غیرالهی تاریخ نیز ‌در سال‌های اول منحرف شدند یا شکست خوردند اما انقلاب اسلامی ما پدیده بزرگی است که تنها می توان آن را با نهضت انبیای بزرگ الهی مقایسه کرد.

دشمن به شیوه‌‌ها، در لباس‌ها و جاهای مختلف به دنبال کاهش دینداری در بین مردم است که این یک خطر بزرگی است، بنابراین نباید اجازه بدهیم دشمن بین ما و اعتقادات ما فاصله ایجاد کند. انقلاب اسلامی باید نسل به نسل منتقل شود واین انتقال باید همراه با تبیین اهداف و آمال انقلاب اسلامی و نشان دادن مسیر صحیح انقلاب باشد تا نسل جدید به آن وفادار بوده و از آن پاسداری نمایند ، با وجود اینکه امروزه رسانه ها علاوه بر وظیفه اطلاع رسانی در فرهنگ جامعه، تاثیرگذار هستند ، باید در زمینه اطلاع رسانی دقیق و شفاف نسبت به ابعاد و اهداف انقلاب اسلامی و لزوم بهره‌گیری از آن‌ها، نسل جوان را آگاه نمایند چرا که دشمنان انقلاب اسلامی به شدت در حال تخریب انقلاب است و از پی بردن نسل جوان و جدید به این اهداف و پیام های انقلاب وحشت دارند ضمناً کسی که انقلاب اسلامی و دین اسلام را درک کرده باشد هیچگاه در برابر ظلم وبی عدالتی و تبعیض و استکبار سر فرو نخواهد آورد روشنگری ماموریتی مهم است که رسانه‌ها بر عهده دارند.

یادداشت تحلیلی: رحیم رضاخانی (کارشناس مسائل سیاسی)

انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۷ مرداد ماه
 • ۱۴۰۰/۵/۷
 • وضعیت جوی : باد ملایم
 • دمای فعلی : ۲۱ درجه
 • کمترین دما : ۱۵ درجه
 • بیشترین دما : ۲۴ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۳۸
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۱۸
 • اذان ظهر : ۱۳:۲۳
 • غروب آفتاب : ۲۰:۲۶
 • اذان مغرب : ۲۰:۴۷
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۳۲