کد خبر: ۲۹۷۳
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۵:۰۰ ]
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به آمار 116 هزار و 427 نفری بیمه شدگان اجباری استان گفت: آمار بیمه شدگان اجباری استان با وجود شیوع ویروس کرونا، افزایش یافته که بیانگر وضعیت خوب اشتغال است.

به گزارش نه وار نیوز; مسعود علیاری در نشست خبری با خبرنگاران با تشریح اقدامات تامین اجتماعی در استان طی مدت زمان شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: در این مدت سازمان با پرداخت 7 میلیارد تومان از 6 هزار و 352 نفری که بیکار شده بودند با پرداخت حق بیمه بیکاری حمایت کرده است.

وی با بیان اینکه برخی مشاغل به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت دائمی از دست رفته است، افزود: در این حوزه تامین اجتماعی از 2 هزار و 500 نفر حمایت کرده است، ضمن اینکه در این بازه زمانی به 3 هزار نفر هم غرامت دستمزد ناشی از تعطیلی موقت کار پرداخت کرده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان به برقراری مستمری برای 300 فوتی بیمه شده تامین اجتماعی طی مدت زمان شیوع کرونا اشاره و تصریح کرد: غرامت فوت هم به بازماندگان که معادل حقوق یک ماه است هم پرداخت شده است.

علیاری با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی قبل از کرونا اقدام به راه‌اندازی سامانه‌های ارائه خدمات غیرحضوری به بیمه شدگان کرده بود، افزود: با شیوع این ویروس، اقدامات مورد نظر در قالب طرح 3070 توسعه و تسریع شد که در این راستا مراجعات 560 هزار بیمه شده این سازمان در استان به حداقل ممکن رسیده است.

 

وی با بیان اینکه 23 مورد از مجموع 30 موردی خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی در حال حاضر به بیمه شدگان ارائه می‌شود، ادامه داد: یکی دیگر از این خدمات حذف دفترچه است که بار مراجعات به این سازمان را به صورت قابل توجهی کاهش خواهد داد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان به فعالیت شبانه‌روزی سامانه 1420 سازمان تامین اجتماعی با هدف پاسخگویی به سوالات اشاره کرد و گفت: در این راستان همه بیمه شدگان می‌توانند اغلب کارهای خود با تامین اجتماعی را به صورت غیرحضوری انجام دهند.

علیاری آمار بیمه شدگان بانوان خانه‌دار در استان زنجان را بیش از 7 هزار نفر اعلام و تصریح کرد: برنامه استان برای این بخش از جامعه 100 هزار نفر است.

وی با اشاره به آمار 116 هزار و 427 نفری بیمه شدگان اجباری استان تصریح کرد: آمار بیمه شدگان اجباری استان با وجود شیوع ویروس کرونا، افزایش یافته که بیانگر وضعیت خوب اشتغال است.

 مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان به موفقیت اداره کل تامین اجتماعی استان طی چند سال گذشته در کسب رتبه برتر با لحاظ 250 تا 260 شاخص ارزیابی انجام شده اشاره کرد و گفت: وضعیت تامین اجتماعی استان در ارائه خدمات مطلوب، قابل مقایسه با دیگر استان‌ها نیست.

علیاری از تصویب بخشودگی جرائم واحدهای تولیدی خبر داد و گفت: این مصوبه فعلا ابلاغ نشده و به محض ابلاغ به مانند سنوات گذشته که کارفرمایان استان زنجان 350 میلیارد تومان از این مصوبه متنفع شدند، اقدامات مورد نیاز برای بهره‌مندی واحدهای تولیدی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ع 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه
 • ۱۴۰۰/۲/۱۸
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۹ درجه
 • کمترین دما : ۸ درجه
 • بیشترین دما : ۱۷ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۴۰
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۱۶
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۳
 • غروب آفتاب : ۲۰:۰۹
 • اذان مغرب : ۲۰:۲۹
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۴