کد خبر: ۳۰۱۱
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۱:۳۵ ]
یک محقق زنجانی موفق به طراحی برنامه تشخیص زودهنگام سرطان شد که تاکنون بیش از یک هزار و 30 نمونه برای به دست آوردن میزان خطای برنامه تست شده و خوشبختانه تاکنون نمونه ای رد و یا با جواب اشتباه تحویل نداده است.

به گزارش نه وار نیوز; سرطان یکی از بیماری های شایع است که تاکنون افراد زیادی را در سرتاسر جهان درگیر خود نموده است. متخصصان و پژوهشگران زیادی در حوزه این بیماری به ویژه تشخیص زود هنگام و درمان آن اقدام کرده اند. 

برخی از سرطان ها در طول معاینات غربالگری تشخیص داده می شوند و معاینه بدنی، تاریخچه پزشکی و پیشینه علائم، اولین گام ها در تشخیص سرطان هستند.
اما آنچه مسلم است این است که بسیاری از سرطان ها اگر به موقع تشخیص داده شوند، قابل درمان هستند.
محقق جوان زنجانی برای تشخیص زود هنگام سرطان روش جدیدی را به کمک زبان برنامه نویسی ارائه کرده است که سلول های سرطانی را یافته و دگرگونی های مهم آن را نشان می دهد.
ربابه پرچمی در گفت و گو با خبر نگار نه وار نیوز اظهار داشت: این برنامه به پزشکان کمک می کند که قبل از رفتن به سراغ روش های چون شیمی درمانی گام هایی در راه درمان سرطان بردارند.
وی با بیان اینکه دوره های برنامه نویسی را به طور کامل با کلاس های خصوصی و دریافت مدارک معتبر گذرانده است، گفت: برنامه ای طراحی کرده ایم که این نرم افزار قادر است سرطان را تشخیص دهد و با تشخیص درست امکان درمان موثر تری برای بیماران فراهم می شود.
محقق جوان زنجانی با بیان اینکه طرح کلی نرم افزار طراحی شده، تدوین یک قالب برنامه نویسی به جهت تشخیص سرطان است، افزود: نرم افزار با دریافت نمونه تصاویر تهیه شده از غدد و یا بافت مشکوک، توانایی تشخیص بیماری را دارد.
وی یادآور شد: بیش از یک هزار و 30 نمونه برای به دست آوردن میزان خطای برنامه تست شده است که خوشبختانه تاکنون نمونه ای رد و یا با جواب اشتباه تحویل نداده است.
وی با بیان اینکه اطلاعات و بارگذاری کدهای برنامه نویسی را به تنهایی انجام داده است و برنامه به صورت آنلاین کار می کند، افزود: موارد مربوط به پزشکی با همکاری چند پزشک متخصص و چند آزمایشگاه به منظور دریافت نمونه تصویرانجام شده است.
پرچمی گفت: این برنامه در مراحل ثبت است و اقدامات اولیه انجام شده تا به ثبت بنیاد نخبگان برسد.
وی افزود: نقطه عطف این پروژه تشخیص زودهنگام بیماری است واین تشخیص اولیه قبل از ارجاع به پزشک می تواند کمک شایانی را در روند بهبودی داشته باشد.
محقق جوان زنجانی در ادامه خاطر نشان شد: این نرم افزار به نسبت نرم افزار های خارجی، به راحتی در دسترس است و مهم تر از همه تهیه و تدوین این برنامه کاملا داخلی و بدون هیچ کپی برداری است.
وی با بیان اینکه طراحی یک اپلیکیشن قرآنی در حیطه آیات موضوعی و داستانی ذکر شده در قرآن کریم است از دیگر برنامه های مد نظر من است، بیان داشت: این طرح یک نرم افزار جامع و کاربردی از نظر قرائت آیات توسط قاریان توانمند، تفسیر، ترجمه، آیات، مطالب احکام و... است که در دست تدوین و برنامه نویسی بوده و تا خرداد ۱۴۰۰ به اتمام می رسد و برای ثبت آماده

می شود.
انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • سه شنبه ۲۵ خرداد ماه
 • ۱۴۰۰/۳/۲۵
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۲۳ درجه
 • کمترین دما : ۱۵ درجه
 • بیشترین دما : ۴۲ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۰۸
 • طلوع آفتاب : ۰۵:۵۷
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۶
 • غروب آفتاب : ۲۰:۳۶
 • اذان مغرب : ۲۰:۵۷
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۲