کد خبر: ۳۰۴۷
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۷:۵۰ ]
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: طبق گزارش ها شمار مبتلایان و بستری‌ها در استان روند افزایشی به خود گرفته و باتوجه به ماه‌های پایانی سال این وضع بسیار نگران کننده است.

به گزارش نه وار نیوز; خدابخش مرادی نافچی شامگاه دوشنبه در جلسه مشارکت های مردمی استان با اشاره به مقابله با ویروس منحوس کرونا به عنوان اولویت اول کشور افزود: در برخی استان های کشور شرایط آبی کرونایی حاکم بود که به دلیل بی تفاوتی در رعایت پروتکل های بهداشتی و عادی انگاری وضعیت این شهرها قرمز شد.

این مسئول ادامه داد: بسیاری از خانواده های ایرانی در پایان سال به خرید ملزومات شب عید اقدام می کنند، که در این خصوص جلب و جذب مشارکت مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی و حفاظت فردی یک اولویت است، یعنی اینکه جامعه را باید حساس کرد، تا عادی انگاری بیماری رخ ندهد.

وی اظهار داشت: بر این مبنا باید بیش از گذشته جامعه را نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی سوق داد چراکه رعایت نکردن پروتکل ها هزینه های درمان را نیز به خانوارها تحمیل خواهد کرد و علاوه بر آن، آثار روانی فرد مبتلا بر خانواده و جامعه را نیز به دنبال خواهد داشت که باید به این موارد توجه کرد.

مرادی تاکید کرد: در آستانه عید نوروز آرامش روحی، روانی و سلامت مردم را می توان با مشارکت تقویت کرد، در غیر اینصورت تبعات و به ناچار محدودیت هایی را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: امروز در فضای موجود جامعه ۲ موضوع به لحاظ اجتماعی در اولویت جذب و جلب مشارکت های مردمی قرار دارد که اولی به موضوع اعتیاد باز می گردد.

مرادی اضافه کرد: اگر اعتیاد در جامعه مدیریت شود، مسائل اجتماعی دیگر را نیز می توان مدیریت کرد.

وی با بیان اینکه تحلیل ها نشان می دهد گسترش اعتیاد در جامعه بستر را برای بوجود آمدن سایر آسیب های اجتماعی مهیا می کند، ادامه داد: بر این اساس هنر ما به عنوان کمیته های مشارکت مردمی این است که از تمامی توان، بضاعت، فرصت و منابع موجود استان در این جهت استفاده کنیم.

معاون استاندار زنجان یکی از فرصت های موثر در این زمینه را بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد عنوان کرد که این اعضا بصورت عالمانه، عاشقانه و خداپسندانه ورود پیدا کرده اند و در این راستا دولت و مدیران دستگاه‌های اجرایی تسهیلگری های لازم را انجام دهند تا بستر کار فراهم شود.

وی در خصوص طرح یاریگران زندگی آموزش و پرورش زنجان نیز گفت: در این زمینه میزان مشارکت  دانش آموزان و خانواده ها، توزیع جغرافیایی اجرای طرح، چگونگی اجرای آن در شبکه شاد و ارزیابی آموزش و پرورش از تاثیر طرح برای گروه‌های هدف طی جلسات سنجیده و اعلام شود.

مرادی خاطرنشان کرد: هر چند از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتباری محدود برای اجرای طرح هایی به سازمان های مردم نهاد اختصاص یافته است که این مهم در راستای حمایت ها بسیار ارزشمند بوده و برای تسهیل گری تحقق طرح های پیشگیرانه فرهنگی و اجتماعی در این حوزه انجام است.

انتهای پیام/ح

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه
 • ۱۴۰۰/۲/۱۶
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۱۶ درجه
 • کمترین دما : ۹ درجه
 • بیشترین دما : ۲۲ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۴۲
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۱۸
 • اذان ظهر : ۱۳:۱۳
 • غروب آفتاب : ۲۰:۰۸
 • اذان مغرب : ۲۰:۲۷
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۵