کد خبر: ۳۱۰۸
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۲۹ ]
استاندار زنجان گفت: برگزاری انتخابات عرصه نمایش وحدت ملت ایران و موجب ناکامی و یأس دشمنان است.

به گزارش نه وار نیوز; فتح الله حقیقی شامگاه شنبه در جلسه ستاد انتخابات استان با بیان اینکه همه ما در برگزاری انتخابات تجربه های گران قیمت داریم، افزود: تمام تلاش ما در گذشته جهت برگزاری انتخابات سالم بوده و بنده آنچه در توان داشتم صرف کردم تا انتخابات به صورت سالم در استان برگزار شود.

وی ادامه داد: انتخابات امری نیست که من بخواهم برای کارهای زودگذر در دنیا، آخرت خودم را خراب کنم.

استاندار زنجان با بیان اینکه بنده و امثال بنده دخیل در امر شایستگی و عدم شایستگی افراد برای انتخابات نیستیم، اظهار داشت: آنچه برای ما مهم است اجرای دقیق قانون است.

وی گفت: در انتخابات پیش رو نیز تلاش خواهد شد تا انتخابات بر مبنای قانون و با اقتدار تمام برگزار شود؛ در این جهت از همه آبرو و تجربه مدیریتی خودم بهره می گیرم تا قانون با اقتدار اجرا شود.

حقیقی با بیان اینکه رمز موفقیت در برگزاری انتخابات گذشته در استان این بود که تعامل و هماهنگی بین هیات اجرایی و نظارت وجود داشت، گفت: این موضوع در انتخابات پیش رو نیز با قوت بیشتری در دستور کار است.

وی افزود: ما به عنوان سرباز رهبر معظم انقلاب، از همه بضاعتمان استفاده خواهیم کرد که انتخابات افتخار بشود و پر شور باشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه کشور ما بر اساس تلاش و وحدت شکل گرفته است، گفت: مقوم های وحدت، اعتماد، رضایت و مشارکت است و راه تحقق این مقوم ها در عرصه انتخابات می باشد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش ما برای نمایش وحدت در انتخابات، همه تلاش های دشمنان برای ضربه زدن به ملت ایران را عقیم می گذارد.

حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برگزاری انتخابات در شرایط شیوع کرونا کار سختی است، گفت: اکنون ما در نقطه ای ایستادیم که با یک ویروس جهش یافته ای مواجه هستیم که بسیار خطرش بالا است.

وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات در مرکز استان به صورت مکانیزه برگزار می شود، افزود: با آسیب شناسی هایی که انتخابات دوره های قبل انجام شده است مراحل انتخابات با تدبیرهایی که می کنیم، در استان اجرایی می شوند.

استاندار زنجان اظهار داشت: باید تدبیری کنیم که دربرخی روستاها انتخابات شوراها بدون کاندیدا نباشد.

وی به ضرورت وجود هماهنگی بین هیات های اجرایی و نظارت در انتخابات تاکید کرد و گفت: همه ما یک تکلیف داریم و باید تلاش کنیم انتخابات مطلوب و سالمی برگزار کنیم.

*صندوق‌های رای، ناموس نظام است

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در استان زنجان نیز در این جلسه گفت:  مردم در پیروزی، تثبیت و تداوم انقلاب نقش اساسی دارند و شرکت در انتخابات برای اثبات جمهوریت نظام است و این مهم به مردم واگذار شده است.

حسین میرزاپور با اشاره به اینکه زمینه ارتباط بیشتر با هیأت نظارت فراهم شده است و بستر حل مشکلات وجود دارد، عنوان کرد: تعداد نیروها، امکانات، صندوق‌ها و شعب اخذ رای باید با هماهنگی و برنامه‌ریزی پیش‌بینی شود.

وی به رعایت بی‌طرفی کامل از سوی مجریان و ناظران انتخابات تاکید کرد و افزود: صندوق‌های رای، ناموس نظام است و امانت‌داری از آرای مردم وظیفه ما است و باید فضای ایمن و آرامش برای برگزاری انتخابات ایجاد شده و از هر چه به سلامت انتخابات خدشه وارد می‌کند، جلوگیری کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات سالم و حضور حداکثری مردم همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: دکترین انقلاب در حمایت مردم در راهپیمایی و انتخابات تبلور می‌یابد و باید بستر مناسب برای داوطلبان انتخابات و حضور حداکثری مردم در عرصه فراهم شود.

انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • دوشنبه ۱۱ مهر ماه
 • ۱۴۰۱/۷/۱۱
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۴۷
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۱۲
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۶
 • غروب آفتاب : ۱۷:۵۹
 • اذان مغرب : ۱۸:۱۷
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۲۳