کد خبر: ۳۱۸۲
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۰۷ ]

شاخص کل بورس روز چهارشنبه مورخه ۶ اسفند ۹۹ در نهایت با کاهش ۵۹۱۵ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۷۲۷ واحدی آرام گرفت. امروز شنبه مورخه ۹ اسفند ۹۹ با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه‌ای سعادت آباد با ما همراه باشید.

به گزارش نه وار نیوز; امروز مورخه ۹ اسفندماه ۹۹ سال جاری در پیش گشایش بازار از ۶۶۷ نماد حدود ۲۳ نماد (۳ درصد) با صف خرید و حدود ۴۷۰ نماد (۷۰ درصد) نیز با صف فروش رو به رو بودند.

چند خبر در ۲۴ ساعت گذشته که می تواند برای بورس بازان مهم

- حسن امیری معاون سابق سازمان بورس با ارزیابی تصمیم اعمال دامنه نوسان نامتقارن گفت: حجم معاملات از زمان اجرا با اعداد خنده داری معامله و به شدت پایین آمده و اکثر معامله گران تماشاگر شده اند.

- مقام وزارت خارجه کره جنوبی از موافقت آمریکا با آزادسازی بخشی از دارایی های مسدود شده ایران و سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از رایزنی درباره نحوه انتقال خبر دادند.

-همتی رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد نرخ ارز باید توسط سازوکار بازار و مستقل از سیاستهای مالی و بودجه ای تعیین شود و انتظار داردکه باتصحیح انتظارات و تخیله اثر شوکهای سیاسی،نرخ ارز درمسیر اصلاح توسط ساز و کار بازار قرار گیرد.

-سخنگوی کاخ سفید شامگاه جمعه گفت کشورش آماده گفت‌وگوی دیپلماتیک با ایران است اما تحریم‌ها علیه این کشور را کاهش نمی‌دهد.

گزارش نیمه اول بازار: (ساعت 9:00 تا 10:45)

شاخص کل امروز

بر اساس آمار‌های معاملاتی، در نیمه اول بازار در روز جاری بیشتر شاخص‌های بورس با کاهش مواجه بودند. شاخص کل با ۹۵۹۶ واحد کاهش معادل منفی ۰.۸۰ درصد به یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۲۳۶ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۲۵۰۳ واحد کاهش معادل منفی ۰.۸۰ درصد به ۳۱۲ هزار و ۵۷ واحد، شاخص کل هم وزن با ۶۲۴ واحد کاهش معادل منفی ۰.۱۴ درصد به ۴۳۳ هزار و ۷۷۲ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۴۰۷ واحد کاهش معادل منفی ۰.۱۴ درصد به ۲۸۳ هزار و ۳۶۵ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۱۹۱۷ واحد کاهش معادل منفی ۰.۶۸ درصد به یک میلیون و ۷۲۸ هزار و ۸۷۴ واحد، شاخص بازار اول با ۹۰۱۰ واحد کاهش معادل منفی ۱.۰۲ درصد به ۸۷۶ هزار و ۱۸۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۲۵۴۸ واحد کاهش معادل منفی ۰.۵۲ درصد به ۲ میلیون و ۴۱۶ هزار و ۴۲۵ واحد رسید.

ارزش و حجم معاملات

به این ترتیب، در پایان داد و ستد‌های نیمه اول امروز بورس، در ۲۳۴ هزار و ۳۸۴ معاملاتی، ۱ میلیارد و ۸۲۴ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۲ هزار و ۱۷۷ میلیارد ریال در بورس معامله شد.

نمادهای تاثیرگذار

۷ نماد تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در نیمه اول بازار در روز جاری عبارت بودند از: فملی، فولاد، شستا، فارس، تاپیکو، شپنا و وپاسار.

تعداد صف های خرید و فروش

در نیمه اول بازار امروز از ۶۳۷ نماد حاضر، ۲۱ نماد (۳ درصد) در صف خرید و  ۴۵۶ نماد (۷۲ درصد) در صف فروش بودند.  

برترین عرضه و تقاضا

۷ نماد با برترین تقاضا در بورس در نیمه اول بازار امروز: اپال4، اپال، پارند، سپاس، سیتا، کپشیر و کمند.

۷ نماد با برترین عرضه در بورس در نیمه اول بازار امروز: برکت، فملی، خساپا، خگستر، شستا، شپنا و شفارس.

بیشترین و کمترین قیمت

۷ نماد با بیشترین افزایش قیمت در بورس در نیمه اول بازار امروز: نمرینو، ساربیل، ثامان، های وب، ثشرق، شگل و سغرب.

۷ نماد با بیشترین کاهش قیمت در بورس در نیمه اول بازار امروز: وآذر، تاپیکو، بالبر، شستا، شپنا، وپاسار و فملی.

انتهای پیام/ع

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • یکشنبه ۳ بهمن ماه
 • ۱۴۰۰/۱۱/۳
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : -۱۳ درجه
 • کمترین دما : -۱۴ درجه
 • بیشترین دما : -۶ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۶
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۲۵
 • اذان ظهر : ۱۲:۲۸
 • غروب آفتاب : ۱۷:۳۰
 • اذان مغرب : ۱۷:۵۰
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۳