کد خبر: ۳۲۲۱
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۲۲ ]

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: در سال 99 دولت به ما صفر درصد اعتبار داده و حتی هزینه جاری هم نداده اند و بسیج سازندگی در دفاع مقدس نوین، برای محرومیت زدایی کار می کند.

به گزارش نه وار نیوز; سردار محمد زهرایی ظهر امروز در نشست هم اندیشی با گروه های جهادی حوزه اشتغال و کارآفرینان جهاد سازندگی و کمیته امداد استان باحضور معاون اشتغال کمیته امداد کشور ضمن گرامیداشت یاد شهدا، اظهار کرد: بسیج سازندگی مولود یک تفکر است و امروز نقشه راه 10 ساله بسیج سازندگی تهیه و در کل کشور ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه نقشه راه، به معنی ریل بسیج سازندگی است و هر کسی روی کار باشد بر اساس این نقشه حرکت می‌کند، تصریح کرد: یکی از مشکلات بسیج سازندگی اعمال سلایق بود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به اینکه ما نتوانسته ایم اقدامات جهادی را به خوبی انعکاس دهیم، تصریح کرد: این اقدامات به لحاظ کمی 950 برابر شده و از نظر کیفی هم رشد بالایی داشته است.

وی با بیان اینکه تبدیل شدن به انقلاب فرهنگی و جبهه سازی از گام های بعدی گروه های جهادی است، افزود: بسیج سازندگی در دفاع مقدس نوین، برای محرومیت زدایی کار می کند.

سردار زهرایی با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم که مشارکت مردمی را در کارها از 32 درصد به 60 درصد برسانیم، ادامه داد: اعتباراتی در بخش دولتی اختصاص می یابد که خرج پروژه ها نمی شود.

وی با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی مولفه ای دارد که مولفه قوی شدن ایران اسلامی در جبهه سازی است و آن جهادگران به شمار می روند که مکتب سلیمانی را به دنبال داشت، یادآور شد: مکتب حاج قاسم سلیمانی در دل همه مردم نفوذ کرده است، جریان جهادی کشور مکتب ساز است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه ما از ظرفیت بزرگ جهادگران استفاده نکرده ایم، ادامه داد: ما در مردم پایه کردن همه امور گام بر می‌داریم.

وی با اشاره به اینکه مزیت و ظرفیت نیروی انسانی بسیج را داریم که به عنوان تسهیل گر در کنار نهادهای دیگری چون کمیته امداد قرار می گیریم، ابراز داشت: بخشی از جهادگران را برای بخش اقتصادی، تربیت می کنیم.

سردار زهرایی با بیان اینکه کارآفرین یک افسر جنگ اقتصادی محسوب می شود، ادامه داد: همچون جبهه سازی در فقر و محرومیت، جبهه سازی در حوزه اقتصاد را مد نظر قرار داده ایم.

وی با اشاره به اینکه 24 هزار صندوق قرض الحسنه داریم و تسهیل گران در آنها فعال هستند، یادآور شد: یک میلیون و 100 هزار نفر عضو آن هستند و 5 هزار میلیارد تومان گردش مالی این صندوق ها بوده است.

این مسئول با بیان اینکه این صندوق های قرض الحسنه فرصت های شغلی بالایی ایجاد کرده اند، اظهار کرد: یکی از مولفه های قوی شدن اقتصاد مقاومتی بر پایه مردم پایگی صندوق های قرض الحسنه است.

وی با بیان اینکه یک هزار و 220 تسهیل گر در این صندوق ها فعال هستند، افزود: خط مقدم جنگ اقتصادی جهادگران، تسهیل گران و کارآفرین ها هستند.

سردار زهرایی با بیان اینکه در سال 99 دولت به ما صفر درصد اعتبار داده و حتی هزینه جاری هم نداده اند، گفت: ارتباط جهادگران و تسهیل گران و فعالان، ارتباط بین بدنه ای که اساس کار ما است و همگرایی موثر با نهادهای موثر و قادر بر پشتیبان جزو برنامه ما است.

انتهای پیام/ح

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • شنبه ۶ آذر ماه
 • ۱۴۰۰/۹/۶
 • وضعیت جوی : آرام
 • دمای فعلی : ۰ درجه
 • کمترین دما : ۰ درجه
 • بیشترین دما : ۱۱ درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۳۵
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۰۵
 • اذان ظهر : ۱۲:۰۳
 • غروب آفتاب : ۱۷:۰۲
 • اذان مغرب : ۱۷:۲۲
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۱۸