کد خبر: ۳۳۳۸
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۳:۴۲ ]
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه "اموال مستضعفان از اول انقلاب دست هر نهاد و یا سازمانی امانت است باید منافع آن را پرداخت کند" گفت: اگر ادارات از اموال استفاده می‌کنند باید تابع ضوابط عمل کنند و تمام منافع به سمت مستضعفان برود.

به گزارش نه وار نیوز; سید پرویز فتاح در حاشیه افتتاح بزرگ‌ترین باغ‌ گردوی کشت بافت خاورمیانه در استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از طریق ویدئوکنفرانس با 7 استان کشور در ارتباط بودیم و 10 طرح کشاورزی، باغداری و گلخانه‌ای را افتتاح کردیم که با افتتاح آن‌ها در حدود یک هزار و 50 هکتار زیر کشت رفت که از جمله طرح‌ها کاشت درختان پسته، گردو، زیتون و همچنین صیفی‌جات بود که در حدود 10 هزار تن به ظرفیت تولید محصول کشور اضافه می‌شود؛ این در حالی است که در حدود 350 میلیارد تومان به طرح‌ها اختصاص یافته است، با این حال طرح‌ها توسعه خواهند یافت و طرح کشت گردو در کل کشور توسعه می‌یابد و طرح چشمه پیوندک می‌تواند نهال‌های گردو را در کل کشور به سمت دیر گل ببرد.

وی افزود: در بحث امنیت غذایی جدی هستیم و هرچه که عنوان شود، طرح‌های کشاورزی و دامداری صرفه اقتصادی ندارد اما توجهی به این امر نداریم و در بحث امنیت غذایی مصمم هستیم چراکه امنیت غذایی با نظام ما گره خورده است و ما تا می‌توانیم باید در تامین غذای مردم به سمت خودکفایی برویم. تا حدودی در برخی بخش‌ها به خود کفایی رسیده‌ایم و در بخش‌هایی که خود کفا نشده‌ایم با عزم نظام، دولت و مجلس با استفاده از تکنولوژی‌های نوین با راندمان بالا خودکفایی را ایجاد می‌کنیم با این حال بنیاد مستضعفان نیز در این زمینه در کنار بقیه نهاد‌ها قرار دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه "منافع حاصل از این طرح‌ها به سمتی می‌رود که سبب توسعه مجدد شود" گفت: بخشی از منابع نیز به سمت محرومیت‌زدایی به کار گرفته می‌شود تا خدمت شایسته‌تری در این زمینه انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه "محصولات گلخانه‌ای از جمله طرح امروز که در کرمان افتتاح شد تا 90 درصد صادر می‌شود" خاطر‌نشان کرد: محصولات گلخانه‌ای ما در دشت ساری 100 درصد صادر می‌شود به عبارتی دیگر پیش‌خرید نیز انجام می‌شود چراکه از لحاظ ارگانیکی محصولات نمونه هستند؛ با این وجود علاوه بر ارز آوری این محصولات تامین نیاز داخل نیز جزو اولویت‌های ما محسوب می‌شود. 

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با اشاره به اینکه برخی از محصولات با توجه به قیمت و شرایط صادر می‌شود، گفت: ما با وزارت جهاد کشاورزی همسو عمل می‌کنیم و تامین داخل در اولویت قرار دارد.

وی در ارتباط با کمک‌ برای مسکن محرومان نیز عنوان کرد: در طول چند ماه اخیر برای مسکن محرومان 3 تفاهم نامه امضا شده از جمله با بنیاد مسکن 20 هزار واحد تفاهم‌نامه امضا شده که در مدت 2 سال ساخته و تحویل می‌شود، 10 هزار واحد نیز با کمیته امداد برای مددجویان این نهاد و 14 هزار واحد نیز از گذشته با بهزیستی امضا شده بود که 10 هزار واحد تحویل داده شده بود و 4 هزار واحد نیز ساخته و تحویل خواهد شد؛ با این حال 34 هزار واحد فعلا در برنامه داریم اما در طول سال آینده قطعا تعداد واحد بیشتری اضافه خواهیم کرد.

فتاح با اشاره به اینکه اموال مستضعفان از اول انقلاب دست هر ارگان و یا سازمانی امانت است باید منافع آن را پرداخت کند، گفت: اگر ادارات از اموال استفاده می‌کنند باید تابع ضوابط عمل کنند و تمام منافع به سمت مستضعفان برود.

وی بیان کرد: خوشبختانه طرحی در مجلس مصوب شده املاکی از بنیاد مستضعفان که در دست دولت قرار دارد طبق تبصره‌ای به این بنیاد محول شود؛ با این وجود بنیاد مستضعفان با قوه قضائیه نیز تعامل مناسبی داشته و آیت‌الله رئیسی نیز چند شعبه خاص املاک و پرونده‌ برای ما ایجاد کرده و سرعت رسیدگی به پرونده‌ها نیز بالا است/.تسنیم

انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • سه شنبه ۱۴ تیر ماه
 • ۱۴۰۱/۴/۱۴
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۱۴
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۰۲
 • اذان ظهر : ۱۳:۲۰
 • غروب آفتاب : ۲۰:۳۸
 • اذان مغرب : ۲۱:۰۰
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۶