کد خبر: ۳۳۸۹
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۷:۰۰ ]
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: زمینه های همکاری با کشور ارمنستان در نقشه راه تجارت خارجی استان احصا شده و همکاری های مشترک برای فروش و صادرات محصولات تولیدی در دستور کار است.

به گزارش نه وار نیوز;علی یگانه فرد شامگاه چهارشنبه در دیدار با سفیر ارمنستان در ایران به نقشه راه تجارت خارجی اتاق بازرگانی زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: در این نقشه راه ظرفیت‌های ۱۰ ساله استان در امر صادرات و همچنین کشورهایی که دارای مراودات تجاری با استان زنجان بودند بررسی شده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت های صادراتی استان زنجان در بخش‌های مختلف بوده و از فراوانی قابل توجهی برخوردار است، تصریح کرد: در حوزه کشاورزی پتانسیل‌ها احصا شده و در بسیاری از محصولات این بخش، استان زنجان رتبه های یکم و دوم کشور را داشته که از آن جمله می توان به تولید محصولاتی چون زیتون و سیر و سیب و در بخش شیلات به تولید ماهی قزل آلا اشاره کرد.
وی با تاکید بر اینکه نساجی زنجان به عنوان صنعت دوم استان تلقی می شود، گفت: در بخش صنایع دستی، استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله است و افزون بر آن در تولیدات محصولاتی چون مس و چاقو همچنین صنعت نقره دارای ظرفیت های بسیار بالایی هستیم.  
رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه در صنایع برقی و در تولید ترانسفورماتور، کلید برق، رله، فیوز و سیم و کابل، استان زنجان از قطب‌های اصلی کشور محسوب می‌شود، گفت: عمده تولید بخش معدن استان در صنعت سرب و روی است و در این بین معدن انگوران یکی از معادن بزرگ سرب و روی خاورمیانه شناخته می‌شود و در حال حاضر ۶۰ درصد صادرات استان را محصولات شمش روی تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه برپایی نمایشگاه های مشترک در استان زنجان با توجه به زیرساخت های موجود استان و معرفی و فروش محصولات ارمنستان و همچنین برگزاری نمایشگاه‌هایی از زنجان در کشور ارمنستان، می تواند از زمینه‌های همکاری باشد، اظهار کرد: اعزام و پذیرش هیات های تجاری و اقتصادی ۲ طرف را می توان به صورت مجازی آغاز کرد و با تبادل اطلاعات و ارتباطات بین تجار و فعالان زمینه‌های همکاری را افزایش داد.
یگانه فرد با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات موجود بر سر راه روابط تجاری در زمینه کمبود و ضعف اطلاعات بین دو طرف است، ابراز کرد: تبادل اطلاعات و آمارهای اقتصادی با ارتباط بین تجار و فعالان اقتصادی می‌تواند تا حد بسیار زیادی راهگشا باشد و در حال حاضر در وب سایت اتاق بازرگانی زنجان آمار اطلاعات مطلوبی از وضعیت اقتصادی استان زنجان درج شده که می‌توان در رابطه با همکاری کشور ارمنستان نیز اطلاعات و آمار مربوط به آن بخش را درج کرد.
وی با بیان اینکه نزدیکی هرچه بیشتر تجار سطح مبادلات اقتصادی بین ۲ طرف را نیز بالا خواهد برد، خاطرنشان کرد: از فعالان اقتصادی ارمنستان جهت حضور در استان و بازدید از ظرفیت‌های موجود دعوت می‌شود، همچنین می‌توان در بخش فراسرزمینی نیز سرمایه گذاران استان را جهت سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و شیلات در ارمنستان هدایت کرد.

انتهای پیام/ح

 

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • سه شنبه ۱۴ تیر ماه
 • ۱۴۰۱/۴/۱۴
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۴:۱۴
 • طلوع آفتاب : ۰۶:۰۲
 • اذان ظهر : ۱۳:۲۰
 • غروب آفتاب : ۲۰:۳۸
 • اذان مغرب : ۲۱:۰۰
 • نیمه شب شرعی : ۰۰:۲۶