کد خبر: ۳۴۳۰
[ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۰:۰۰ ]

سالن ورزشی روستای «دیزج آباد» شهرستان زنجان یکی از چندین پروژه های نیمه تمامی است که موجب نارضایتی مردم شده و جوانان این روستا همچنان در انتظار تحقق وعده های مسئولان هستند.

به گزارش نه وار نیوز; اهمیت ورزش و به ویژه تفریحات سالم به ویژه در گروه سنی جوان و نوجوان بر کسی پوشیده نیست، از سویی  بیشتر جامعه شناسان عقیده دارند که در شرایط زندگی ماشینی ورزش را می توان به عنوان وسیله ای مطلوب برای تأمین تجدید قوای جسمی و روحی و نشاط و شادابی افراد در نظر گرفت.

در مجموع، در پایان دوره نوجوانی باید افراد را به تفریحات سالم و ورزش تشویق کرد، خانواده هایی که ورزش را در اوقات فراغت فرزنداشان قرار می دهند باعث می شود تا شخصیت آنها در مسیر کمال هدایت شود.

ورزش به عنوان پدیده ای اجتماعی برای دوام جامعه لازم است چرا که با تغذیه بهداشت جسمی و روحی شادابی خانواده ها و اجتماع را در پیش خواهیم داشت.

اما متاسفانه این موضوع آنچنان که باید توسط مسئولان متولی امر، مورد توجه نبوده و گاهی مورد غفلت هم واقع شده است.

کمبود فضاهای ورزشی به ویژه در مناطق روستایی و نبود تفریحات مناسب عاملی است که امکان روی آوردن جوانان و نوجوانان به کارهای دیگر و تفریحات ناسالم را چند برابر می کند.

روستای «دیزج آباد» شهرستان زنجان یکی از روستاهایی است که جوانان آن سال هاست در انتظار تحقق وعده دولت تدبیر و امید نشسته اند اما متاسفانه خبری از تکمیل پروژه ها نیست.

*سالن ورزشی دیزج آباد نیمه کاره رها شده است

یکی از اهالی این روستا در گفت و گو با نه وار نیوز از مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان گله مند بوده و گفت: با وجود پیگیری های بسیار زیاد، مسئولان دلیل عدم تکمیل و نیمه کاره رها شدن سالن ورزشی این روستا را نبود بودجه اعلام کرده اند.

این فرد با بیان اینکه سازه سالن ورزشی چند منظوره دیزج آباد از سال ۹۶- ۹۷ شروع به ساخت شده که تاکنون این پروژه به حال خود رها شده است.

وی تصریح کرد: وضعیت این پروژه به نحوی است که سقف دیوارها هم در حال تخریب است و نشانه هایی از ترک یا پوسیدگی بر روی دیوارها مشاهده می شود.

این جوان روستایی ادامه داد: اهالی و اعضای شوراها و ‌دهیار روستای «دیزج آباد» چندین بار پیگیر موضوع این پروژه نیمه کاره شده اند اما جواب همیشه یه چیز بوده آن هم «بودجه نیست».!

وی با بیان اینکه جوانان دیزجی که علاقه زیادی به ورزش دارند به ناچار به سالن های داخل شهر زنجان رجوع می کنند، اضافه کرد: این رفت و آمدها هزینه زیادی به دنبال دارد و همه جوانان امکان استفاده از سالن های ورزشی شهر زنجان را ندارند.

این جوان با بیان اینکه تیم های فوتسال روستای دیزج آباد بدون امکانات ورزشی اما با اشتیاق و علاقه جوانان هر ساله از قهرمان های جام های فوتسال روستایی استان می‌باشد، گفت: امیدوار هستیم مسئولان به این بخش از نیازها و علایق جوانان بیشتر توجه کنند.

متاسفانه پروژه های نیمه تمام و بهانه نبود بودجه یکی از کم کاری های دولتی است که قرار بود امید را میهمان خانه های مردم ایران کند.

حال امیدوار هستیم در همین اندک مدت باقی مانده، مسئولان از تکیه بر کرسی های نمایشی مدیریتی دست برداشته و به صورت میدانی سری به کم کاری هایشان بزنند.

با پیگیری های مکرر خبرنگار متاسفانه مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان در این راستا پاسخی ندادند.

«فاطمه حیدری»

انتهای پیام/ح

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *

نام :
ایمیل :
* کد امنیتی :
* نظر :
مختار
اخبار ایران و جهان

آب و هوا و اوقات شرعی زنجان

آب و هوای زنجان
 • جمعه ۱۴ بهمن ماه
 • ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
 • وضعیت جوی :
 • دمای فعلی : درجه
 • کمترین دما : درجه
 • بیشترین دما : درجه
آب و هوای زنجان
 • اذان صبح : ۰۵:۵۱
 • طلوع آفتاب : ۰۷:۱۸
 • اذان ظهر : ۱۲:۳۰
 • غروب آفتاب : ۱۷:۴۲
 • اذان مغرب : ۱۸:۰۲
 • نیمه شب شرعی : ۲۳:۴۶